Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:52:23

Dostałam dzisiaj z okazji dwóch lat bycia razem bukiet 24 róż. Chciałabym aby była to wieczna pamiątka dlatego chciałam je zasuszyć. Jak najlepiej to zrobić żeby bukiet ładnie wyglądał? Trzymać je w wodzie a potem co? Czy w ogóle nie dawać ich do wody? Dużo czytałam, ale sama nie wiem co jest najlepsze. Może wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby?

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:54:58

Ja wszystko suszę, lubię mieć takie pamiątki na lata:D Z bukietem to poradzę Ci dać do wody na 2-3 dni, nic mu się nie stanie, naciesz się żywym, a później owiń łodygi grubą nicią i uwieś gdzieś. np na klamce od okna, blisko kaloryfera czy w jakimś takim miejscu:) Sam się ususzy, a po paru dniach wsadź do wazonu czy coś, na pewno przetrwa lata mam już doświadczenie w tym temacie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-27 22:55 przez kaska__1990.

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:55:53

ja suszę tradycyjnie, bukiet do "góry kołami" i co kilka dni spryskuję lakierem do włosów co sprawia że płatki kwiatków nie odpadają, i zostają w miarę rozwinięte, możesz w wodzie potrzymać ze dwa trzy dni, zobaczysz jak będą się trzymać

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:55:58

nie wstawia sie do wody , musisz powiesic np. na zyrandolu . bukiet skierowany musi byc ku podlodze:) -sprawdzone :)

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:58:33

Ja właśnie na razie trzymam go w wazonie bez wody. Nie wiem czy dobrze robię, ale we wtorek wyjeżdżam na 3 dni i muszę jakoś go zabezpieczyć żeby mi płatki nie poodpadały.

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:59:03

o raju przeczytałam "jak zasuszyć duzy BIUST " haha zle ze mną :P
no ja nic nowego nie powiem bo znam tylko taki sposob jak juz dziewczyny wymieniły powyzej :P

zweryfikowana
Posty: 664
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:59:44

Może ktoś się wypowie u mnie? Poważna sprawa...

http://forum.szafa.pl/9/3054799/3054799.html#msg-3054799

Co do bukietów, to mi się suszone nie podobają, więc nigdy nie suszyłam, ale dziewczyny Ci dobre rady dają.

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 22:59:57

tak jak wyżej:) "do góry nogami" i powiesić w ciepłym miejscu

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 23:01:03

Dokładnie, po prostu zwiąż i powieś do góry nogami. Najpierw potrzymaj w wodzie oczywiście, bo szkoda żeby miały od razu pójść na zasuszenie! :) Ja miałam całe mnóstwo zasuszanych bukietów i nie pryskałam niczym, trzymały się b. długo. Aż do remontu, wtedy stwierdziłam, że jest to tylko wielkie skupisko kurzu niestety, a na dodatek usłyszałam, że jest taki przesąd, że jeżeli dziewczyna trzyma suszone kwiaty od chłopaka, to związek stanie w miejscu i nie będzie się rozwijał - także nawet nie było mi żal jak je wyrzucałam. ;p

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 23:01:29

nie wiem bo wszystkie jak zeschną wywalam :P

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 23:02:44

a ja slyszalam ze bukietow od swojej drugiej polowy nie powinno sie suszyc bo i "wysycha" milosc miedzy obojgiem.. :)

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 23:04:20

a ja przeczytałam "jak zasuszyć na bukiet..." (w sensie, ze zasłużyć)
i miałąm już gotową ripostę, chciałam napisać:
"jak ZASUSZYĆ na bukiet róż? wystarczy przeczytać słownik ortograficzny!!" hehehe :D

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 23:05:32

Cytat
patrycha071
a ja slyszalam ze bukietow od swojej drugiej polowy nie powinno sie suszyc bo i "wysycha" milosc miedzy obojgiem.. :)

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Jak zasuszyć duży bukiet róż?

27 lut 2011 - 23:10:24

Cytat
thehowling2407
Cytat
patrycha071
a ja slyszalam ze bukietow od swojej drugiej polowy nie powinno sie suszyc bo i "wysycha" milosc miedzy obojgiem.. :)

Ja tam w takie coś nie wierzę. A poza tym miałabym wyrzucić tak duży bukiet który zapewne mało nie kosztował :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STRASZNIE PRZYKRA SPRAWA