Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praaaca

19 lut 2011 - 16:24:29

Wymagania odnośnie kandydatki:
1. Studentka do 26 roku życia
2. dostępna co najmniej 2 soboty w miesiącu

Oferta:

1. Umowa zlecenie przedłużana co miesiąc – na miesiąc
2. Stawka godzinowa 5zł/brutto za 1h
3. Praca 4h dziennie, lub 8h wtedy kiedy Jolanta Łagowska (kierowniczka sklepu)będzie chciała mieć wolne, lub krócej niż 4h dziennie, kiedy w ogóle nie będzie ludzi. Decyzję o skróceniu danego dnia godzin pracy podejmuje p. Jolanta Łagowska
4. Pod koniec miesiąca na podstawie przepracowanych godzin będzie robiony przelew wynagrodzenia. Praca w soboty – wtedy 5h dziennie, min. 2 soboty w miesiącu, za 3cią kolejną sobotę stawka 5,5zł /brutto za 1h. Praca w zasadzie na dwie zmiany, ponieważ czasami będzie to 10-14, a czasami 14-18.
5. praca od 01.03.2011


co sadzicie o takiej ofercie pracy?
jestem studentka zaoczna,z tego co wynika to tez bede na tyg pracowac?

praaaca

19 lut 2011 - 16:35:05

Cytat
catherinaaa

co sadzicie o takiej ofercie pracy?
jestem studentka zaoczna,z tego co wynika to tez bede na tyg pracowac?

nie rozumiem twojego ostatniego pytania

ogłoszenie bardzo chaotyczne
"Praca w soboty – wtedy 5h dziennie, min. 2 soboty w miesiącu, za 3cią kolejną sobotę stawka 5,5zł /brutto za 1h. " wynika z tego że codziennie praca po 4 lub 8 h, w soboty po 5 h .

a jakiego miejsca dotyczy to ogłoszenie? na jakie stanowisko szukają pracownika? jakiś sklep?
Zastanów się czy będzie ci się opłacało pracować za 5zł/ godzinę bo to nędzna stawka i czy warto pakować się w układ taki że umowę przedłużają ci "co miesiąc na miesiąc" - czyli nigdy nie będziesz pewna czy przedłużą czy nie, czy masz pracę na następny miesiąc czy nie.
Kolejna sprawa to przemyśl kwestię umowy zlecenia- nie masz składki emerytalnej i nie masz ubezpieczenia.

w sumie jeszcze bardzo nie podoba mi się tekst "Praca 4h dziennie, lub 8h wtedy kiedy Jolanta Łagowska (kierowniczka sklepu)będzie chciała mieć wolne, lub krócej niż 4h dziennie, kiedy w ogóle nie będzie ludzi. Decyzję o skróceniu danego dnia godzin pracy podejmuje p. Jolanta Łagowska "

bieganie na zawołanie, kiedy kierowniczka będzie chciała mieć wolne to ty zasuwasz, a jak nie będzie chciała mieć wolnego to spadaj do domu- ja już bym miała wątpliwości żeby tam pójść, nie chciała bym być popychadłem- albo jasny grafik na cały miesiąc z góry albo się nie bawimy :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 16:45 przez PatrycjaForsycja.

praaaca

19 lut 2011 - 23:24:10

praca dotyczy sklepu atlantic;p
ciezko u nas z praca,male miasto.chcialam isc na staz ale urzad kasy nie ma.a kazdy grosz sie liczy;p

praaaca

19 lut 2011 - 23:29:53

5,50? trochę mało, i wygląda mi na wykorzystywanie, zresztą ta umowa z miesiąca na miesiąc? że tak się wyrażę - śmierdzi z daleka

praaaca

19 lut 2011 - 23:32:24

a ja myślę że spróbować warto, skoro ci kasa potrzebna. A wiadomo jak jest. Szukaj międzyczasie czegoś innego i zdobywaj doświadczenie. Jak się na Tobie pozna to może niedługo umowy będą co kilka miesięcy. a jak ci się coś nie spodoba to zawsze możesz zrezygnować. Bo jak nie spróbujesz to będziesz pluć sobie w brodę. Stawka jaka jest taka jest, ale lepsza taka niż żadna, zwłaszcza że studiujesz a pracodawcy zwykle chcą osoby dyspozycyjne (najlepiej 20latki po studiach i oczywiście z doświadczeniem ;-) Spróbu8j przecież nic nie tracisz.
Zorientuj się jak to jest z kwestią ubezpieczenia ale z tego co kojarzę do 26r.ż to cię szkoła ubezpiecza, albo jeszcze rodzice, nie wiem dokładnie, grunt że jeszcze cię jakieś ubezpieczenie obejmuje. Co do składki emerytalnej to też w tej chwili pracuje na to szkoła. znaczy nie na twoją składkę ale studia się wliczają do stażu pracy, do okresów nieskładkowych. Myślę że na krotką metę, byle się zaczepić może być. Ja tak pracowałam i nie żałuję, zdobyłam doświadczenie i uzbierałam sobie na prawko. Lepsze to niż siedzenie w domu. Powodzenia

praaaca

19 lut 2011 - 23:40:33

5 pln brutto, więć od tego odchodzą koszty uzyskania przychodu, czyli tak naprawdę Twoje wynagrodzenie netto bedzie wynosić ok 4,10 pln. Skoro kasa jest Ci potrzebna, to dobry i taki grosz. Ale musisz się liczyć z tym,że jest to umowa z miesiąca na miesiąć i w marcu mozesz mieć 100 godzin, a w kwietniu np 80.. Widzę, ze Twoja przyszła szefowa to kolejny żyd, który wie ze znajdzie jelenia (bez obrazy) który będzie pracował za takie pieniadze..

praaaca

19 lut 2011 - 23:44:15

mało płacą....

mi wychodzi za sobote ok 80 zł na ręke !!! za 8 godzin.. czyli drugie tyle co tobie :/ a jestem po szkole średniej
mało płacą....

mi wychodzi za sobote ok 80 zł na ręke !!! za 8 godzin.. czyli drugie tyle co tobie :/ a jestem po szkole średniej


strasznie biedna musi byc ta twoja przyszła szefowa :/

ja bym sie nie podjela takiej pracy..... !!!!


dobrze ci radze poszukaj czegos innego bo praca na rzecz charytatywna lub w czynie społecznym jest nie opłacalna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 23:48 przez anetaa_23.

praaaca

19 lut 2011 - 23:45:14

ja chyba zaryzykuje,co mam do stracenia.
grosz bedzie i nowe doswiadczenie w cv;p
bylam na okresie probnym w top secrecie 2 dni,oczywiscie dostala sie panna'ktora ma wplywowego ojca'

praaaca

19 lut 2011 - 23:45:35

5zł na godzinę to mało, ale jak nei asz nic lepszego, tylko ogólnei w takiej pracy możesz byc wykorzystywana- nei jest dokładnie określony czas- ile godz w danym dniu, tylko chaotycznie to wszystko, do tego ta umowa taka na miesiąc- jakby nei można było od razu podpisac na jakiś okres czasu- dla mnei to podejrzane

praaaca

19 lut 2011 - 23:49:26

napisalam maila ,ze jestem zainteresowana.jak mi odpisze to wam wysle co mi napisala;p

praaaca

19 lut 2011 - 23:49:57

bardzo mało płacą, ale jak nie ma nic lepszego to lepiej zaczepić się i tutaj, wtedy trochę grosza wpadnie do kieszeni. ale szukaj cały czas czegoś lepszego:) a ze studiami Ci się te pracujące soboty nie pokryją?

praaaca

19 lut 2011 - 23:50:43

Większość prywaciarzy daje umowę z miesiąca na miesiąc... Zapytaj szefową o badania lekarskie i szkolenie bhp, bo to konieczne nawet na zleceniu, choć w sumie jakby co to ona beknie za to, a nie Ty:)

Na początek dobre i to, ja też tak zaczynałam i w sumie nadal pracuje na zleceniówce, bo jestem studentką, a moja szefowa to skąpiec;p
z pracą jest ciężko teraz, więc zawsze coś zarobisz na własne małe wydatki, a w międzyczasie mozesz rozglądac się za czyms innym:)

praaaca

19 lut 2011 - 23:51:39

sie wlasnie okaze jak ze studiami.
napisalam wczesniej ze to sklep z bielizna atlantic,ale tam pustki sa:d
caly czas szukam czwgos innego:)
a jak urzad kase dostanie do ide na pol roku do przedszkola za 800zl na mies;p
ale urzad moze dostanie za 2,3 mies akasa potrzebna studentce jest



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 23:53 przez catherinaaa.

praaaca

19 lut 2011 - 23:56:01

Cytat
PatrycjaForsycja
...bieganie na zawołanie, kiedy kierowniczka będzie chciała mieć wolne to ty zasuwasz, a jak nie będzie chciała mieć wolnego to spadaj do domu- ja już bym miała wątpliwości żeby tam pójść, nie chciała bym być popychadłem- albo jasny grafik na cały miesiąc z góry albo się nie bawimy :D

Całkowicie zgadzam się z tą wypowiedzią.
Nie jesteś niewolnicą,będziesz na zawołanie. Po 2 godzinach pracy kierowniczka stwierdzi że nie ma klientów, idziesz do domu, a wrócisz wieczorem na następne 2 godziny . Szefowa będzie umówiona z fryzjerką, ściągnie ciebie na 2 godziny.

praaaca

20 lut 2011 - 10:43:18

jesli beda robic takie numery jak praca 2 h dziennie to po miesiacu po prostu nie podpisze nastepnej umowy.i juz:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ok czy zbyt grubo?