Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:00:53

Faktycznie wiele kobiet w tym wieku przestaje dbać o siebie, ale nie możemy ich pochopnie oceniać. Dla czego? Jest wiele powodów, dla których mogą zaniedbywać siebie, swój wygląd i niestety zdrowie. Jednym z nich mogą być problemy dzieci, które automatycznie stają się ich problemami, bo przecież każda kochająca matka tak reaguje. I wtedy zapomina o sobie. Mogą to być też problemy pieniężne, nie mają pieniędzy na nowe ubrania, na fryzurkę itp. Niektóre kobiety w tym wieku przestają dbać o wygląd bo po prostu nie zależy im już na tym, żeby dobrze wyglądać, podobać się innym i nie chodzi mi tylko o mężczyzn, ale ogólnie nie dbają o to, jak odbierają ich inni. Jeszcze gorzej jest, kiedy nie dbają o higienę osobistą... Kiedyś jechałam z koleżanka w autobusie, przed nami usiadła starsza kobieta i niestety musiałyśmy się przesiąść bo smród był nie do wytrzymania... to już niestety przesada ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 18:04 przez SylwiAnd23.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:08:08

Ooooo nie zgodzę się,SylwiAnd23,z tym smrodem to częściej zdarza mi go poczuć od nastolatek niż od pani po 50-ce.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:08:41

mam dziecko i nie daje mu wszystkiego bo uwazam ze mi tez cos sie nalezy i moje dziecko to musi zrozumiec owszem jest wazne ale nie najwazniejsze i nie wobec niego wszystko sie kreci... nie uwazam sie za zla matke absolutnie nie po prostu mi tez od zycia sie nalezy cos wiecej niz tylko patrzec na to by dziecko mialo ponad wszystko to co powinno miec



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 21:41 przez moderator.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:09:13

Niektorych po prostu na to nie stac, albo nie dbaja o to, gdyz mysla, ze juz nie jest im to w zyciu potrzebne, bo tyle przeszly. Jednak nie powinnas uogolniac, gdyz nie wszystkie tak wygladaja. I nie wszystkie przywiazuja wage do wygladu. Jestem ciekawa co zycie pisze Tobie i co Ty bedziesz mowic w wieku tych 50-ciu lat... Bo uwierz, ze nie wszystko jest od nas zalezne, nawet wyglad. Niektore po prostu nie wiedza nawet jak za to sie zabrac, a moze wstydza sie kogos o to poprosic. Mi takie kobiety nie przeszkadzaja, dla mnie wystarczy, zeby byly (moze to dziwnie zabrzmi) umyte i pachnace chociaz mydlem :)

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:09:25

nie wszystkie tak się noszą...
moja mama ma 44 lata! więc jeszcze jej trochę brakuje do 50.
ale zawsze jest zadbana! podmalowana, ładnie ubrana. w lato ładnie opalona, stopy zawsze eleganckie;) a włosy długie, bo za pupę!

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:12:34

Cytat
Natka72
Ooooo nie zgodzę się,SylwiAnd23,z tym smrodem to częściej zdarza mi go poczuć od nastolatek niż od pani po 50-ce.

Od nastolatek też, niestety...
Cytat
julia090909
mam dziecko i nie daje mu wszystkiego bo uwazam ze mi tez cos sie nalezy i moje dziecko to musi zrozumiec owszem jest wazne ale nie najwazniejsze i nie wobec niego wszystko sie kreci... nie uwazam sie za zla matke absolutnie nie po prostu mi tez od zycia sie nalezy cos wiecej niz tylko patrzec na to by dziecko mialo ponad wszystko to co powinno miec

I bardzo dobrze, zawsze trzeba pamiętać o sobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 18:15 przez SylwiAnd23.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:20:05

Cytat
Natka72
Przez to,że mają krótkie włosy wyglądają jak łachudry? Co to w ogóle za rynsztokowe określenie?Zastanów się nad sobą i tym co sobą reprezentujesz mając takie poglądy:/ A najlepiej zrób coś pożytecznego i posprzątaj swój pokój,pomyj gary po obiedzie albo wyprowadź psa na dwór:)
dobrze mówisz!

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:21:10

Dla mnie nie ważne czy moja mama/babcia jest piękna, czy faceci się za nią oglądają, czy ma krótkie włosy czy nie. jest moją mamą/ babcią i kocham ją taką jaka jest. Wygląd z wiekiem mija, to co w środku zostaje na zawsze:)

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:24:33

Cytat
confetti3353
Ja mam 57 lat i niech mi ktoś powie, że jestem zaniedbana (awatar).

:)

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 18:40:16

Nie tylko bardzo młode kobiety mogą nieźle wyglądać. Te dojrzałe również.
Przecież ubiór- moda to nie kwestia wieku,a dobrego smaku.

Jak ktoś ubierze się tandetnie to jest rażące w każdym wieku, dlaczego zaraz tak szufladkować.

A odnośnie zaniedbanych kobiet to faktycznie dużo takich u nas ,ale to wynika często z warunków materialnych, problemów życiowych- trudno ,żeby samotna matka czy żona alkoholika miała czas i ochotę zajmować się swoim wyglądem.

Ogólnie jednak mam wrażenie ,że kobiety w Polsce ,w każdym wieku, bardziej zaczęły o siebie dbać i modnie się ubierać. Coraz częściej zdarza mi się obejrzeć za super ubraną 50-tką. Jest wiele firm, których ciuchy są uniwersalne dla młodych i starszych, prostota i elegancja nie zna wieku.

Za to zgodzę się ze stwierdzeniem,że rzadko widać starsze modelki na wybiegach. Poza Małgorzatą Niemen, która jest dla mnie uosobieniem polskiego ideału kobiety niewiele ich się pojawia.

http://www.forumgwiazd.com.pl/oferty/fxnuosdw/powiekszenia/ocwo_190709_13.jpg

http://www.wizaz.pl/images/emilia/przeciwzmarszczkowe/niemen.jpg



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 18:42 przez anioleeek22.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 19:46:56

Cytat
confetti3353
Ja mam 57 lat i niech mi ktoś powie, że jestem zaniedbana (awatar).


super :)

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 20:03:07

według mnie jest wiele osób które nie stać na godne życie. niektórzy mają na głowie ważniejsze rzeczy niż wygląd. Jak ktoś cały czas musi się martwic jak wyżywić rodzinę czy utrzymać siebie to takie rzeczy nie są dla niego najważniejsze.
ale zawsze znajdą sie takie co mają warunki pieniądze i wszystko ale tego nie robią- dlaczego? może nie potrafią sie dostosować do nowych warunków .czasy się zmieniły a ich mentalność nie\.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 20:07:54

Cytat
julia090909
<moderacja>tekst na poziomie .. no właśnie trudno określić... bardzo prosze o troszkę kultury!!>ilhami


dla czego kobiety koło 50 nie dbają o siebie?

mają krótkie włosy ubierają skarpety do klapek śmierdzą noszą siatki z polo marketu zamiast torebki i ciuchy wyglądem przypominające szmaty ?

To jakieś dziwne wzorce masz...
Kobiety, które o siebie nie dbają są w różnym wieku. Są nastolatki, są 30 są i 50. Czemu? Bo im się nie chce? Albo może uważają że nie są atrakcyjne, lub nie mają po co / dla kogo... Nie mam pojęcia.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 21:35:42

ok ale na prawde nie moge zrozumiec jak stare baby moga w miescie na prawde nie umyc sie w zwyklym mydle i schludnie sie ubrac


tylko zakladaja skarpetuy do klapek a jak nie maja klapek to stopy i paznokcie nie myte chyba przez rok nieogolone nogi brudne paznokcie u rak stara potargana koszula siatka abc masakra :/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 21:38:07

a krotkie wlosy to cos zlego- ja ogolnie wole u kobiet krociutkie wlosy dodaje to im pazura i sexapilu;)

moja matka ma sporo lat a daja jej 50:) dba o siebie jeslt sliczna kobieta.Wyglada lepiej niz niejedna 18 latka i pod wzgledem ubioru i figury;)

Cytat
julia090909
mam dziecko i nie daje mu wszystkiego bo uwazam ze mi tez cos sie nalezy i moje dziecko to musi zrozumiec owszem jest wazne ale nie najwazniejsze i nie wobec niego wszystko sie kreci... nie uwazam sie za zla matke absolutnie nie po prostu mi tez od zycia sie nalezy cos wiecej niz tylko patrzec na to by dziecko mialo ponad wszystko to co powinno miec

mam 33 lata 2 synow i uwazam ze dla kazdej matki dziecko jest najwazniejsze! w moim przypadku tak jest ja jestem na 2 planie... dzieci to moje zycie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 21:43 przez Ajjc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

faceci ;))