Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 16:58:29

<moderacja>tekst na poziomie .. no właśnie trudno określić... bardzo prosze o troszkę kultury!!>ilhami


dla czego kobiety koło 50 nie dbają o siebie?

mają krótkie włosy ubierają skarpety do klapek śmierdzą noszą siatki z polo marketu zamiast torebki i ciuchy wyglądem przypominające szmaty ?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 18:14 przez julia090909.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:00:02

moja babcia ma 75 lat, a skubana nosi małe 38 i jest bardziej na bieżąco z ciuchami niż ja:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 17:05 przez 7medeis.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:00:14

Moja matka ma 56lat, jest fryzjerka i wyglada swietnie.
Takze nie kieruj sie ogolnikami. A zaznaczaj "wiekszosc, niektore, czasami'...

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:01:33

ciekawy wątek aczkolwiek troszkę inaczej bym sformułowała tekst i określenia w nim występujące ;)


też nieraz mnie to zastanawiało, może kobiety w tym wieku zamiast nowej fryzury chcą dać pieniądze swojemu dziecku by too kupiło sobie nową kurtkę itd, wydaję mi się, że każda kobieta mająca swoją rodzinę chce jej dać wszystko, a sama zapomina o sobie :)

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:02:01

Pfff nie uogólniaj okej? Znam całe mnóstwo kobiet po 50 które wyglądają lepiej od nie jednej z nas.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:02:58

moze melisy się napij skoro aż tak poruszona jesteś...

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:03:31

moja mama ma 50 lat, a wcale taka nie jest ;D dba o siebie, modnie się ubiera itp.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:04:02

moja Mama ma 49 lat, a faceci się za nią wręcz oglądają. krótkie włosy ma, bo takie jej pasują, ale jest bardzo atrakcyjną kobietą [i bynajmniej nie mówię tego z punktu widzenia idealizującej córki].

ale mimo wszystko racja - wisi mi osobiście wygląd innych, ale tak na sucho się zastanawiam, czemu kobiety nie golą nieraz pach lub nóg? zimą ok, rozumiem, ale latem? chęć dbania o estetykę wyglądu mija z wiekiem? jak to jest?


http://forum.szafa.pl/58/2284032/oksfordy-deichmann.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 17:04 przez matra.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:07:07

Cytat
getfreakyy
ciekawy wątek aczkolwiek troszkę inaczej bym sformułowała tekst i określenia w nim występujące ;)


też nieraz mnie to zastanawiało, może kobiety w tym wieku zamiast nowej fryzury chcą dać pieniądze swojemu dziecku by too kupiło sobie nową kurtkę itd, wydaję mi się, że każda kobieta mająca swoją rodzinę chce jej dać wszystko, a sama zapomina o sobie :)


popieram! w tym wieku ma sie juz inne priorytety.
np. moja mama tez woli mi dac pieniadze na nowy ciuch niz sama sobie cos kupic.. dlatego sama zaczelam zarabiac na swoje wydatki zeby ona mogla bez wyrzutow sumienia kupowac cos sobie.. i nie chodzi o to, ze jestesmy superbiedny czy cos.. po prostu kobiety w tym wieku wola sobie odjac zeby dac dzieciom.. i to nie jest powod, zeby nazywac je zapuszczonymi babami....

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:07:08

moja babcia tez jest szczuplutka i nosi bardzo fajne ciuszki,ładna bizuterie, zawsze jest ładnie umalowana i ogólnie zadbana. Co prawda ma krotkie włosy,ale ona miala krotkie nawet w mlodosci :P zawsze pofarbowane, zadnych siwulców, chodzi do fryzjera itp.
no a oczywiscie ma sporo wiecej niz 50 lat :P
Ale co prawda to prawda, że czesciej niestety widac zaniedbane kobiety w starszym wieku niz takie zadbane, eleganckie... Jak wsiadam do autobusu to czesto widze kobiety z siwymi odrostami, z wąsikiem, w okropnych ciuchach... nie rozumiem, tego. Dla mnie wyglad jest bardzo ważny, starość mnei przeraża, ten fakt że w jakimś tam wieku trzeba bedzie zaczac walczyc ze zmarszczkami, siwymi wlosami itp ale wiem ze walczyc bede i nie dam sie pochlanac starosci, chce byc elegancka, zadbana i z klasa nawet po 60.

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:07:33

Cytat
julia090909
wszystkie baby maja obciete wlosy na krotko wygladaja jak ostatnie lachudry to jakas paranoja


Chyba lekko przesadziłaś z tymi sformułowaniami ;/
Nie widziałaś młodszych, które również o siebie nie dbają?
Też mi się wydaje, że mając swoje rodziny, będąc po jakiś tam doświadczeniach nie myśli się tylko o sobie. Często jest tak, że kobieta woli poświęcić czas i pieniądze na swoich bliskich, a nie dla siebie. Wiadomo, że mogłyby częściej zauważać w sobie jakieś ukryte piękno i pielęgnować je jak najdłużej. Ale nie trzeba od razu mówić, że wyglądają jak łachudry i jak mają obcięte włosy to już masakra :|

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:07:40

Niestety wiele kobiet w tym wieku o siebie nie dba, to prawda. Pieniądze, inny światopogląd (całe życie dbały o dzieci, może dla tych 60, 70+ dbanie o siebie jest objawem próżności itp).
Ale spójrzcie na te zdjęcia - to panie 50, 60, 70+ - czy są niezadbane, czy to "łachudry" - nie sądzę! ;-)

[embed_image 165a3fd6769fb4210fdb79f35098f70f]

[embed_image 14240cdf10b7c639a5fdb99f37cde886]

Iii ostatnie zdjęcie - znam tę panią osobiście i muszę wam powiedzieć, że nawet w wieku 20-30 trudno spotkać tak zadbaną kobietkę! zawsze dobrze ubrana, z ładną biżuterią, dobrze zrobionym makijażem. Nawet parasol ma zawsze pasujący do stroju :)


dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:09:33

może nie wszystkie co? Moja mama ma 61 i wygląda dobrze, dba o siebie. Popatrz ile nastolatek jest zaniedbanych, za małe biustonosze z wylewającymi sie piersiami, spodnie koniecznie biodrówki a co tam, że tłuszczyk wypływa, cellulit ale mini musi być - no bo przecież ciepło. Wcale nie trzeba mieć 50 lat żeby wyglądać jak łachudra. Dziewczyny w ogóle są małokrytyczne wobec siebie

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:10:46

moja prababcia ma 80 lat i pomyka w obcasach ;o sama jestem w szoku ;o fakt, jest głucha, słyszy tylko to co chce usłyszec, ale obcasy nosi ;p

dramat kobieta w wieku 50 lat...

02 wrz 2010 - 17:10:49

ja uważam że kobiecie po 40 ładniej w krótkich włosach ;) ta pani z platynowym blondem jest super.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dobry podkład dla cery mieszanej.