Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was drogie Szafowiczki:)
Przed chwila otrzymałam telefon od przedstawiciela jakiejś tam firmy(dobrze nie usłyszałam), która współpracuje niby z portalem Planet49 "wytypowany zwycięzca" na którym to wygrałam komplet wspaniałej biżuterii....pan nie dopuszczając mnie za bardzo do słowa, zaczął gratulować i wypytywać jaką lubię bizuterię i takie tam.....ale ja zdziwiona tym telefonem, zaczęłam zadawać pytania....że niby jak mogłam coś wygrać, jeśli nie grałam, bo w ogóle nie kojarzę takiej nazwy??? zapytałam co to za firma i jakim cudem maja moje dane....i pan sie rozłączył...
Co wy na to? miałyście kiedys podobną sytuację? podejrzewam, że moje dane dotarły do nich z jakiegoś niewiadomego mi źródła. Nigdy nie rejestruje sie na stronach tego typu i nie podaję swoich danych osobowych na podejrzanych portalach. Mam ściśle okresloną ilośc stron, na których sa moje dane...np szafa, nasza klas itp.
Poszukałam w google i wygląda nto na jakieś oszustwo, czy któras z Was się z tym spotkała?

ja nic nie słyszałam takiego nigdy, no ale może kto inny :>

Nie spotkałam się z czyms takim.A może znajomi zrobili Ci kawał?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-28 16:17 przez ani321.

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

Planeta49 to prymitywny sposób wyłudzania danych osobowych. Proszę zauważyć że każdy jest wyjątkowym gościem ich strony o numerze 999 999 999 i z tej okazji chcą obdarzyć prezentem. W rejestracji przewija się wątek ubezpieczeniowy , więc jest duże prawdopodobieństwo sprzedaży danych osobowych agentom ubezpieczeniowym którzy zapewne płacą słono za bazę danych w dobrej wierze, że ów klienci oczekują na ich telefony <Duży uśmiech>. Jest to wszystko na pograniczu prawa, ponieważ celowo wprowadzają w błąd ( 999 999 999 -wyjątkowy klient) w celu czerpania korzyści majątkowych. Powinien zainteresować się tematem Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych jak również Prokurator, ponieważ spółka ma siedzibę w Niemczech dochodzenie roszczen przez osobę fizyczną jest w pewnej mierze utrudnione.

nie radzę z tego korzystać ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-28 16:16 przez jalubiehardcorex33.

Właśnie taki tekst znalazłam miedzy innymi w sieci jak przytoczyła jalubiehardcorex33...hmm, dziwna sprawa, a zwłaszcza to, że pan szybko sie rozłączył, jak zaczęłam wypytywac o moje dane...nawet nie chciałam kontytuowac tej rozmowy, myślą, że skuszą kogoś na super wygraną....a potem pewnie trzeba za nia zapłacić....ehh

Cytat
ani321
Nie spotkałam się z czyms takim.A może znajomi zrobili Ci kawał?

to raczej wykluczam, nie mam znajomych z taka fantazją...poza tym w tle słyszałam szum innych rozmów ...zapewne z innymi szczęsliwcami, ze słyszenia wyglądało to tak jak np, dzwoni sie na jakąś infolinię, czy jak dzwonią w sprawie komórek....takie jakby biuro rozmów:D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-28 17:18 przez agrafka_27.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czekolada