Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem na poczcie:(

21 kwi 2010 - 22:07:28

przesyłki większe jak list traktowane sa jako zawartość handlowa i powinna byc nadana jako paczka

Problem na poczcie:(

21 kwi 2010 - 22:19:44

wszystko zależy od ludzi na poczcie. idź na inną to na pewno Ci przyjmą bez problemu :)

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:30:25

Na początku chciałabym przeprosić bo nie wiem gdzie za bardzo umieścić ten temat więc jakby co proszę o przeniesienie.

A problem jest taki,

We wtorek wysłałam 2 paczki za 15 zł listem poleconym priorytetowym w kopercie, pani na poczcie bez problemu przyjęła pomimo, że w jednej kopercie była torebka. Wczoraj dostaję awizo i poszłam około 19 odebrać i oni mi mówią że to są moje paczki i oni ich nie wyślą bo powinny być wysłane paczką a nie jak list. To ja mówię dobra proszę mi je oddać i oddać kasę za to że nie wysłaliście to ja je wyślę paczką. Pani z poczty na to że nie może mi oddać kasy za znaczki i że na dodatek muszę zapłacić tyle samo za odbiór za drogę powrotną. A droga polegała na tym że pojechała z jednej poczty na pocztę główną. Jak mam teraz wydać 20 zł na wysyłkę paczek raz jeszcze plus odbiór 15 zł + 15 zł pierwsza wysyłka to razem wychodzi 50 zł!!!!!! Za 2 listy! To jakiś obłęd!!

Jak myślicie czy poczta ma rację, czy mogę jakoś wygrać z nimi te sprawę, w końcu to pani na poczcie powinna mi powiedzieć przed wysyłką, że nie wyślą takiej paczki.

Proszę pomóżcie bo nie śpię na pieniądzach a dziewczyny czekają na paczki.

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:34:01

Były już wątki o problemach z pocztą.Ja nadawałam we wtorek listem buty i nie miałam żadnych problemów z ich nadaniem.

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:36:19

ja większe rzeczy zawsze wysyłam jako paczka i problemu nie ma

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:38:23

Wydaje mi się,że pani w okienku,która przyjęła ci przesyłki jako listy polecone popełniła błąd i na twoim miejscu porozmawiałabym z naczelniczką poczty jak rozwiązać ten problem.

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:43:28

Jakieś chore to...
Idź do kierownika/ naczelnika urzędu i kłóć się.
Jak to nie mogą wysłać listem?
Ja wysyłam tylko torby i nigdy nie zdarzyło mi się takie coś...
Ostatnio wysłałam buty w swoim oryginalnym pudełku, wsadziłam to w kopertę i wysłałam listem. Nie paczką! I nikt do mnie żadnego "si" nie miał...
Nie daj się zrobić w balona.

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:48:36

poczta ogolnie ma dosc wysylek listem wszystko co sie da i kombinuja co z tym fantem zrobic, by ludzie listem wysylali papier a paczka te cala reszte, listonoszom nie chce sie tego dzwigac i w sumie to sie im nie dziwie ale jak nie bedzie mozna wyslac np glupiej cienkiej bluzki w kopercie jako list, to cienko widze handel:] dla takich szarakow oczywiscie jak my;p

a ta baba na poczcie, to tez jakas nie kumata, mogla ci powiedziec, ze tego nie przyjmnnie i ze trzeba to nadac jako paczka ale moze celowo to zrobila, bys miala nauczke:/. Nie wiem czy ci uwzglednia reklamacje...ciezko

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:45:23

myślę że powinnaś pójść do p.kierownik/naczelnik tego oddziału poczty tam gdzie nadawałaś listy polecone może to jakoś sprawę rozwiąże, a jak nie to szukałabym dalej np reklamacja/federacja konsumenta

u mnie na poczcie panie macają przesyłki i jak stwierdzą że jest to przesyłka handlowa to każą wysłać paczką, wiem że to paranoja ale lepsze takie rozwiązanie niż zwrot paczki na mój koszt

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 09:51:04

po pierwsze rozmawialam u mnie na poczcie jak zrobilo sie halo apropo paczek i przesylanych ciuchow .. nie ma takich ustalen wiec jest to jakas bzdura po drugie nie mozesz placic za blad pani ktora cie o takim fakcie ';(jesli istnieje) nie poinformowala , oplata za droge jest tak smieszna ze nawet tego komentowac nie bede nie rozmawiaj o tym z pania z okienka tylko naczelnikiem poczty . to co oni ci mowia jest niezgodne z prawem

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 10:02:10

ja tez mialam podobna sytuacje..tzn przed wyslaniem byl jakas nowa i powiedziala mi, ze nie moge wyslac b utow listem tylko paczka bo to PRZESYLKA HANDLOWA ;/ wiec poszlam na inna pocztę:P

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 10:06:54

Idz z tym do kierownictwa - naczelnika poczty a jak nie to do glownego zarzadu ktory sprawuje nadzor nad ta poczta. Jesli cos przyjmuja jako list to musza to jako list wyslac a nie ze zwracaja bo musi isc paczka. A po drugie jesli Twoje listy nie przekraczaja dozwolnych wymiarow to nie maja prawa Ci tego nei przyjac jako list. Walcz!


monikaanastazja -> nie ma sensu tego tlumaczyc bo to znane oszustwo: wmawiaja ci ze dostaniesz wielki spadek od jakiegos krewnego z Togo itp a tak naprawde chca cie oszukac na kase, olej to i nawet nie odpowiadaj.

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 10:07:53

w skrocie to pisze koles ze jest adwokatem jakiejs firmy gdzie jakis koles mial fundusz.
i ze szuka osob spokrewnionych beneficjentow tego funduszu wart 4,5 mln $ w zwiazku z jakims wypadkiem
szukaja osoby spokrewnionej z jakims Kaczynskim seniorem ?? bo jesli nie znajda zarzad firmy zajmie sie tym funduszem i bla bla bla...

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 10:08:42

Skoro kobieta Ci przyjęła te paczki jako list, to masz prawo zgłosić to do kierownika swojej poczty. Nie ma w tym Twojej winy! Kłóć się! Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań aby nie można było nadawać listami ciuchów czy butów jeśli gabaryt się mieści w granicach wytyczonych przez pocztę.

Problem na poczcie:(

22 kwi 2010 - 10:09:41

Cytat
monikaanastazja
Kto potrafi przetłumaczyc to dosyc wazne mój tato dostał taka wiadomość prosze o pomoc moze ktos w skrócie powie o czym pisze
I am contacting you for the claim of your late uncle fund that was deposited with the Security firm Lome, Togo. I am soliciting for your confidence in this matter, this is by virtue of its nature as being utterly confidential. Though I know that a contact of this magnitude will make any one apprehensive, but I am assuring you that all will be well since I know everything about your late uncle fund.

I have decided to contact you due to the urgency of this matter. Let me start by introducing myself properly to you. I am Barristers Jones Gregory, the personal Attorney to your late uncle Engr. P. B. KACZYNSKI (Snr) a contractor and importer here in lome-Togo. 3 years ago he was involved in a ghasty motor accident along Nouvissi eress Road.

He was Banking with Security finance firm Lome Togo and had a closing balance as at the end of september 2006, worth $ 4.5 million usd (Four Million Five Hundred Thousand United States Dollars).The Security finance firm now eects the Next of Kin to come forward as beneficiary.

Efforts have been made by the management of Security finance firm Togo to get in touch with any of the Deceased Family or Relatives, but they have met with no success. Now the management under the influence of the finance bank Chairman and Members of the Board of directors, has made arrangement for the fund to be declared Unclaimed so that they can share the money amongst themselves.

In order to avert this negative development, as part of my duty, I decided to track his last name over the Internet, to locate any member of his family hence I contacted you

All documents and proof to enable you get this fund will be carefully worked out by me for this claim. I have secured from the probate an order of Mandamus to locate any of the deceased beneficiaries, and more so am assuring you that this claim is 100% risk free.

On the receipt of your response i will furnish you with detailed clarification as it relates to this mutual benefit transaction. N.B; for security reason, please reply to my confidential email address; sorka ze sie wpierdzielam ale niewiem jak załozyc nastepny watek zeby nie dostac ostatniego ostrzezenia
wrzuc to na translate google i cos ci tam na pewno wyjdzie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy jest w Hamburgu primark ?