Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:07:44

Mam 'maly' problem z siostra , to co ona wyprawia przechodzi wszelkie pojecie :|
Mama juz po prostu nie wytrzymuje . Chodzi o to ze jej NIC nie pasuje! Absolutnie NIC!
Kupię bułki na sniadanie to ona tych nie bedzie jadla bo ona lubi z innego sklepu ktory jest dalej , ona nie chce tego jajka bo jest zle ugotowane , tego jesc nie bedzie bo nie lubi z tym nie bo zle smakuje , tam nie pojdzie bo jej sie nie chce i strasznie szybko sie denerwuje . Nie wiem jak jej przemowic do rozumu . Przeciez nikt nie bedzie wiecznie tolerowal jej zachowania!
Podejrzewam ze z dziecmi nie ma takich problemow!
Dla jasnosci kobieta ma 22 lata , chcialabym jej zafundowac terapie wstrzasowa ale nie wiem jak sie do tego zabrac , macie jakies pomysly?

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:15:41

dopóki nie przeczytałam zdania, w którym piszesz ile siostra ma lat, myślałam, że to jakaś młodsza, rozkapryszona siostra i już miałam zaplanowane napisać, że to pewnie dojrzewanie, a tu bum! jestem w szoku.. może miała jakieś problemy ostatnio..?
nie wiem co poradzić, ale może jak będzie spokojna, będzie siedziała w swoim pokoju czy coś, to zajdź do niej i zacznij z nią gadać o czymś, o zakupach, ubraniach, co ciekawego ostatnio zobaczyłaś gdzieś tam, czy coś i powoli zejdź na temat czy wszystko w porządku, czy nie chciałaby o czymś pogadać. daj jej jakieś wsparcie, pokaż, że może z Toba pogadać o wszystkim...
spróbuj :)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:16:29

oj nie wiem, mam takiego kolegę, który strasznie mnie irytuje... Trochę im się w głowach poprzewracało i najgorsze jest to, że nie wiadomo, jak z tym walczyć! a jeszcze Ty to masz na co dzień... współczuję!

Poza tym pewnie do tego zawsze musi mieć przeciwne zdanie i krytykować innych ;) przykład:
ja: lubię keczup
ta osoba: co ty, głupia jesteś, lepsza jest musztarda, ja wolę musztardę

:)

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:20:52

na Twoim miejscu bym jej powiedziała chamsko i dosadnie 'nie pasuje?! to K**** nie jedz! idź i sobie kup takie jakie ci pasują paniusiu'

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:21:52

Jak nie chce jesc takiej bulki czy takiego jajka to niech wogole nie je- proste.... :D z tego co piszesz mozna wywnioskowac ze zachowuje sie jak rozpieszczona gowniara, no ale ma 22 lata hehe dobre:D moje 2-letnie dziecko tez marudzi przy jedzeniu no ale to juz calkiem inna sprawa....:)

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:23:20

Noooo ciężka sprawa.....i ciężko doradzić ale może spróbujcie nie zwracać tak na nią uwagi i np skoro nie chce "tych" bułek - to niecz za przeproszeniem ruszy tyłek! i pójdzie do sklepu a tych "Twoich" niech nie je , musicie dac jej jakieś obowiązki np. wyrzucanie smieci , zakupy ( na zmiane), ogólnie pomoc w domu- sprzątanie, odkurzanie,zmywanie naczyć, ścieranie kurzu, mycie okien czy podłóg - sporo tego jest. A skoro nie smakują jej posiłki przygotowane przez Ciebir czy mame to NIECH JE sobie ROBI SAMA! Przecież to DOROSŁA KOBIETA! I NIKT NIE BĘDZIE JEJ WIECZNIE USŁUGIWAĆ!!!!!!!!!!!

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:25:16

olej ją i z nią nie gadaj
jak zobaczy ,że jej fochy nie robią na nikim wrażenia to może zmądrzeje
Także ustalcie z mamą plan ,że się do niej nie odzywacie
Powinna zrozumiec ,że nie jest pępkiem świata

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:27:25

następnym razem nic dla niej nie kupujcie, jak się będzie pluła, to poradźcie jej by sama sobie wszystko kupiła i uszykowała tak, jak lubi, bo nie tylko ona mieszka w tym domu i nie jest żadną cholerna księżniczką, że cokolwiek dla niej zrobicie jej nie pasuje. A jak kolejnym razem czegoś jej sie nie będzie chciało, to niech Twojej mamie nie chce się dla niej ugotować obiadu.

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:27:25

O jejku... Rzeczywiście :/ myslalam tak samo ze to jakas małolata a tu widzę, ze juz kobieta dorosła... a pracuje gdzies? moze musi poznac jakis nowych ludzi zeby otworzyc sie na swiat, poznac zycie... powiedz jej wszystko co o tym myslisz, moze da to jej cos do myslenia... Powiedz ze nie jest pepkiem świata i niech sie cieszy z tego co ma i niech to szanuje bo niektorych nie stan na nic i biorą co się da...
Powodzonka życzę :*

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:29:16

mówicie olej, nie jedz, ale nie zdajecie sobie sprawy, jakie to jest irytujące i wkurzające! Ja nie raz wychodziłam trzaskając drzwiami, bo od samego słuchania człowiek się wkurza!

To nie tak łatwo...

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:31:19

trzeba bylo jej powiedzieć '' nie chcesz nie jedz'' albo '' zapier*** po bułeczki, jakie lubisz:)''
aha i bądź przesadnie miła np. '' ni chcesz, nie musisz jeźć, a jak Ci kochana nie pasuje to zapier*** bo bułeczki, które lubisz'' i się jeszce uśmiechnij
mów do niej z przesadnym opanowaniem itp. i się uśmiachj to ją wkurzysz i to mocno :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-05 12:34 przez xxxczarnaxxx.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.329

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:32:07

Skoro jej nic nie pasuje to niech sama zrobi tak jak chce.Dlaczego sama nie kupi bułek?Lub jajka ugotować? Po prostu przestać jej usługiwać .Może zmądrzeje.

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:32:38

Cytat
xHEKATEx
na Twoim miejscu bym jej powiedziała chamsko i dosadnie 'nie pasuje?! to K**** nie jedz! idź i sobie kup takie jakie ci pasują paniusiu'

hi hi popieram,
też mam 22 wiosenki, i nie pojmuje jak można się tak zachowywać.
może przestańcie na nią zwracać uwagę, niech sama o siebie dba, jedzenie , porządek i nawet pranie
człowiek wiecznie dzieckiem być nie może .

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 12:57:15

no ale jak przestaniemy na nia zwracac uwage to bedzie napieta sytuaja w domu i moim zdaniem nic nie przyniesie dobrego , nic sie nie stalo bo ona to taki typowy samotnik , wystarczy jej telewizor , komputer i tyle.Nie pracuje bo nie moze znales pracy i siedzi w domu calymi dniami .
A co do mowienia 'nie jedz idz sama do sklepu' etc. to juz nie rusza jej .
To z obowiazkami to dobry pomsl ale watpie by wypalil , robi najmniejsze minimum.
A obiady zje ale ile prrzy tym marudzenia! I ze ziemniaki z wczoraj to juz jest masakra! bo ona tego jesc nie bedzie!
Rozmawiac sie z nia nie da bo albo to ja glupio mysle , albo ona nie ma nic do powiedzienia .

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

kapryśna siostra pomocy!

05 lut 2010 - 13:44:41

Matko twoja siostra cofnęła się w rozwoju o jakieś 17 lat... bo tak się zachowują pięciolatki.....
W ogóle jak to jest że twoja mama jej po bułki chodzi i jajka gotuje
Przecież ona jest dorosła niech ruszy 4 litery i do pracy pójdzie może ewentualne wynająć sobie własne mieszkanie i tam grymasić do woli

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca w Domu Opieki!!