Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pantenol na włosy

15 cze 2010 - 14:39:33

głupota i tyle.....
lepiej kup sobie dobrą odżywkę, a nie słuchaj tego jak Ci ktoś powie, że jak sobie zrobisz maseczkę z (nie wyraże się czego) to będziesz miała super włosy...
zależy też od tego jak je pielęgnujesz, czy często spinasz, czy używasz prostownicy/suszarki...
jest też to uwarunkowane genetycznie...
a żeby im pomóc lepiej stosowac sprawdzone kosmetyki...
może komuś pomógl tan panthenol, ale Tobie może znoiszczyc włosy np...

pantenol na włosy

23 cze 2010 - 09:18:29

napewno masz rację, tak jak z lekami tak i z kosmetykami nie każdy działa dobrze dla każdego. Ale ja o stosowaniu panthenolu spray na włosy słyszałam od fryzjera. Ważne napewno jest to aby stosować go prawidłowo więc lepiej nie brać się do tego samemu. Zresztą na wielu stronach w sieci widziałam że pisali o dobrym działaniu panthenolu spray na zniszczone, suche włosy.

pantenol na włosy

22 paź 2010 - 00:41:30

fajny temat- poczytałam i bedę testować panthenol spray na moje włosy. Mam te piankę w domu- stosuję na oparzenia, ale także na opryszczkę wargową. jak zobaczę efekt widoczny to zastąpię wszystkie odżywki ;)

pantenol na włosy

25 lis 2010 - 14:52:38

Cytat
Malgoha
napewno masz rację, tak jak z lekami tak i z kosmetykami nie każdy działa dobrze dla każdego. Ale ja o stosowaniu panthenolu spray na włosy słyszałam od fryzjera. Ważne napewno jest to aby stosować go prawidłowo więc lepiej nie brać się do tego samemu. Zresztą na wielu stronach w sieci widziałam że pisali o dobrym działaniu panthenolu spray na zniszczone, suche włosy.


Dziewczyny jak byście poczytały skład i uważały na biologi to pewnie wiedziałybyście, że nie ma tam substancji, które mogą zaszkodzić włosom, a jedynie witaminy i substancje odżywcze:

"Dekspantenol- główny składnik Panthenolu

Dekspantenol popularnie nazywany witaminą B5 jest pochodną kwasu pantotenowego. Związek ten, choć niezwykle rozpowszechniony w przyrodzie, w stanie wolnym występuje bardzo rzadko. Jest bardzo nietrwały.

Dekspantenol jest składową koenzymu A, który pełni kluczową rolę w metabolizmie komórek organizmu ludzkiego. Jest niezbędny do prawidłowej czynności nabłonka i skóry oraz wzrostu włosów i paznokci. Zawartość koenzymu A w skórze jest stosunkowo wysoka, dlatego też kwas pantotenowy uważa się za niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naskórka"
Cytat
claudiaaa92
ja mam takie pytanie ;p w jakiej postaci można kupić ten pantenol? ;p


W najczystszej postaci, za niecałe 20zł w aptece. Pytaj o ten Panthenol Bausch&Lomb, bo na rynku jest wiele generyków i podróbek...
Cytat
puchuskubatek
o ile pamiętam, to mój dziatek wykorzystywał panthenol do wyprawiania króliczych skórek, tak że nie ufałabym aż tak bardzo. jak ktoś wypróbuje przez powiedzmy miesiąc i włosy mu zostaną na swoim miejscu, to może się skuszę


przecież to jakaś bzdura!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 15:02 przez Lalunka.

pantenol na włosy

26 lis 2010 - 18:51:58

ja na biologii nie uważałam ;) ale od czego jest forum ;) dzięki lalunka za info. Udzieliłaś bardzo kompetentnej odpowiedzi- dzięki.
ja już raz zrobiłam sobie kurację na moje włosy. Po zastosowaniu, włosy sa milsze, lśniące. Zobaczymy jak będzie dalej, czy ich struktura poprawi sie, bo jak nie to słabo widzę te moje włosy, trzeba bedzie ściąć solidnie ;/

pantenol na włosy

28 lis 2010 - 19:56:02

powiem szczerze, że lekko szlag mnie trafia, jak czytam takie dyrdymały o tym, że panthenolem się skóry wyprawia...

pantenol na włosy

29 lis 2010 - 21:07:06

Cytat
Lalunka
powiem szczerze, że lekko szlag mnie trafia, jak czytam takie dyrdymały o tym, że panthenolem się skóry wyprawia...
nie oburzaj sie tak lalunka, uważam ze każde info trzeba sprawdzić na wielu forach.
co do panthenolu, no to jestem pewna ze jest bez;pieczny, bo jest praktycznie w każdej odzywce do włosów, kremach, więc mozna stosować.

pantenol na włosy

27 gru 2010 - 10:10:37

owszem masz racje, ale akurat w tym przypadku, to po prostu brak komuś oleju w głowie...
Podbijam watek i czekam na kolejne rekomendacje Panthenolowych zastosowań. My dzisiaj położyłyśmy maseczkę na odmrożone po desce policzki. :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-01 21:36 przez Lalunka.

pantenol na włosy

07 lut 2011 - 19:02:33

Na moim panthenolu kończyła się data, więc wykorzystałam go wklepując sobie w nogi po depilacji. Nogi po tym aksamitne. oczywiście po wchłonięciu trzeba spłukać, bo tłusta warstwa zostaje. Ale warto taka kurację zrobić ;)

lalunka to aż tyle szosowałaś, ze sobie policzki odmroziłaś? pewnie się zapomniałaś przy takiej atrakcji sezonowej ;)

pantenol na włosy

28 lut 2011 - 15:52:48

Ruda-Grażyna, jeździliśmy jakieś 2 godziny wieczorem wtedy, więc wtedy nie trudno o odmrożenia. Popełniłam błąd, po mam podkład nawilżający zamiast ochronny do skóry wrażliwiej. Woda zawarta w podkładzie niestety w kontakcie z tak niską temperatura dobrze na cerę nie działa.

pantenol na włosy

09 mar 2011 - 21:07:39

Cytat
Lalunka
Ruda-Grażyna, jeździliśmy jakieś 2 godziny wieczorem wtedy, więc wtedy nie trudno o odmrożenia. Popełniłam błąd, po mam podkład nawilżający zamiast ochronny do skóry wrażliwiej. Woda zawarta w podkładzie niestety w kontakcie z tak niską temperatura dobrze na cerę nie działa.
nawet bym nie pomyślała, ze tego typu podkład może doprowadzić do takich odmrożeń. Dobrze, ze wiedziałaś, że panthenol można zastosować w przypadku odmrożeń

pantenol na włosy

09 mar 2011 - 21:11:16

pantenol własnie dziala bardzo dobrze na włosy..jest skladnikiem przeroznych preparatów do włosów. wiem ze niektórzy takze pluczą wlosy w nafcie;)

pantenol na włosy

09 mar 2011 - 21:14:47

oooo ciekawe, pierwsze słyszę, a ile on kosztuje i gdzie można kupić :)? Narazie zaczynam stosować naftę kosmetyczną i olejek rycynowy :)

pantenol na włosy

09 mar 2011 - 21:17:15

panthenol spray kupuje się w aptece i kosztuje około 20 zł. Ja często kupuję go sobie do zrobienia kuracji na moje zniszczone włosy

pantenol na włosy

09 mar 2011 - 21:21:56

_ruda_grazyna_ dzięki, jak tylko będę miała jakieś fundusze to go kupię :) a ja się go stosuje? :) nakładasz na włosy i już ? Potrzebne jest to mydło do zmywania :)?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Świetne filmy