Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 19:24:38

dziś dowiedziałam sie że żeby mieć piękne , geste włosy mozna stosować na nie pantenol w piance , taki jak stosuje sie na oparzenia ( pewnie wiecie o co chodzi :) ) ten pantenol jest tłusty wiec zmywa sie go potem specjalnym mydłem potasowym , czy prubowałyście juz takiego sposobu lub pantenolu w innej formie , jestem bardzo ciekawa czy to prawda że to taki złoty środek na włosy :))

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 19:26:29

nie słyszałam ale skoro to skuteczne to spróbuję :)

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 19:27:12

Nie ale rózwnież chętnie się dowiem :) domowe środki są skutecznijsze niż reklamowane odżywki etc

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 19:32:34

pierwsze słysze:)
ale napewno trzeba często stosować takie zabiegi:)
bo po jednym to raczej nie bardzo staną się piękne i gęste. może faktycznie będą wydawały się lśniące i gładkie bo ten pantenol przecież trochę tłusty jest;)

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:02:12

nie tylko piękne , lśniące i gładkie ale również gęste sie zrobia :) zabieg nalezy wykonywac raz , dwa razy w tygodniu :) bo zbyt obfite natłuszczanie tez dobrze nie wpływa na włosy :)

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:05:53

a skąd się tego dowiedziałaś??

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:07:53

dowiedziałam sie od tego od wykładowczyni chemi kosmetycznej w mojej uczelni :)

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:10:48

No skoro od wykładowczyni, to chyba można spróbować

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:11:25

ja pantenol stosuje po depilacji i na twarz bo dobrze nawilza i leczy

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:12:07

ja spróbuje : )

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:12:33

Cytat
kobietaa
nie tylko piękne , lśniące i gładkie ale również gęste sie zrobia :) zabieg nalezy wykonywac raz , dwa razy w tygodniu :) bo zbyt obfite natłuszczanie tez dobrze nie wpływa na włosy :)


Możesz mi wytłumaczyć od czego włosy mają zrobić się bardziej gęste? Że niby po panthenolu włosów an głowie bedzie więcej? Oj dziewczyny, troszke pomyślcie zanim zaczniecie coś stosować:) Włos rośnie z cebulki, a żeby ją wzmocnić trzeba zastosować preparaty "od środka", bo nic nie przeniknie przez skórę do cebulki.

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:13:16

Cytat
agata74
ja pantenol stosuje po depilacji i na twarz bo dobrze nawilza i leczy

co leczy?

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:41:03

Cytat
monipolka
Cytat
kobietaa
nie tylko piękne , lśniące i gładkie ale również gęste sie zrobia :) zabieg nalezy wykonywac raz , dwa razy w tygodniu :) bo zbyt obfite natłuszczanie tez dobrze nie wpływa na włosy :)


Możesz mi wytłumaczyć od czego włosy mają zrobić się bardziej gęste? Że niby po panthenolu włosów an głowie bedzie więcej? Oj dziewczyny, troszke pomyślcie zanim zaczniecie coś stosować:) Włos rośnie z cebulki, a żeby ją wzmocnić trzeba zastosować preparaty "od środka", bo nic nie przeniknie przez skórę do cebulki.

nie tylko od wewnątrz bo równiez włosy potrzerbują pielęgnacji od zewnątrz , jeżeli byś poczytała o kosmetykach do pielęgnacji włosów to byś się dowiedziała że pantenol jest wykorzystywany do ich produkcji .

Pantenol - prowitamina wit B5 doskonale rozpuszcza sie w wodzie, alkoholu i glikolu propylonowym , wnika w naskórek , głębsze warstwy skóry własciwej oraz w paznokcie, wnika we włosy i paznokcie ma działanie nawilżające , działa stymulująco na wzrost włosa i odnowe komórek naskórka i skóry własciwej , ma działanie łagodzące , jedyna substancja higroksycyjna pochałania wilgoć , która jest wykorzytyana w preparatach myjących , przyspiesza szybkość wzrostu włosa i zwiększa jego objętość .

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:44:29

Cytat
kobietaa
dowiedziałam sie od tego od wykładowczyni chemi kosmetycznej w mojej uczelni :)
A lubi cię ta wykładowczyni?:)))Bo ja k nie,to moze chce żebyś wyłysiała::))))))))))

pantenol na włosy

02 lis 2009 - 20:45:08

Cytat
wiorka_kokosowa
Cytat
agata74
ja pantenol stosuje po depilacji i na twarz bo dobrze nawilza i leczy

co leczy?
co leczy , a juz ci pisze podraznienia , wypryski , zreszta na opakowaniu jest napisane ze mozna stosowac do trudno gojacych sie ran poopreacyjnych wiec .... ja stosuje tez pantenol jak mam obtarte stopy czy jak mi sie robia pecherze przebijam pecherz ( wiem ze niue wolno ale ) wyciskam plyn i smaruje miejsce pantenolem po 2 dniach nie ma sladu po uszkodzeniu
Cytat
kobietaa
Cytat
monipolka
Cytat
kobietaa
nie tylko piękne , lśniące i gładkie ale również gęste sie zrobia :) zabieg nalezy wykonywac raz , dwa razy w tygodniu :) bo zbyt obfite natłuszczanie tez dobrze nie wpływa na włosy :)


Możesz mi wytłumaczyć od czego włosy mają zrobić się bardziej gęste? Że niby po panthenolu włosów an głowie bedzie więcej? Oj dziewczyny, troszke pomyślcie zanim zaczniecie coś stosować:) Włos rośnie z cebulki, a żeby ją wzmocnić trzeba zastosować preparaty "od środka", bo nic nie przeniknie przez skórę do cebulki.

nie tylko od wewnątrz bo równiez włosy potrzerbują pielęgnacji od zewnątrz , jeżeli byś poczytała o kosmetykach do pielęgnacji włosów to byś się dowiedziała że pantenol jest wykorzystywany do ich produkcji .

Pantenol - prowitamina wit B5 doskonale rozpuszcza sie w wodzie, alkoholu i glikolu propylonowym , wnika w naskórek , głębsze warstwy skóry własciwej oraz w paznokcie, wnika we włosy i paznokcie ma działanie nawilżające , działa stymulująco na wzrost włosa i odnowe komórek naskórka i skóry własciwej , ma działanie łagodzące , jedyna substancja higroksycyjna pochałania wilgoć , która jest wykorzytyana w preparatach myjących , przyspiesza szybkość wzrostu włosa i zwiększa jego objętość .
dokaldnie wiekszos dziewczyn nie wie ze pantenol jest powszechnie stosowana w kosmetykach .np. szampony, kremy , odzywki itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 20:46 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy dobrze mi będzie w grzywce??