Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

Szycie na maszynie.

05 lis 2015 - 14:25:01

Jak nauczyć sie szyć na maszynie?Od czego zacząć?

Szycie na maszynie.

05 lis 2015 - 15:12:30

heh..miałam to samo i jakoś poszło,czasem coś przeszyję i skrócę spodnie i jak na początek to wystarczy:-)

Szycie na maszynie.

16 lis 2015 - 14:53:29

Zacząć chyba od szycia rzeczy najprostszych np: poszewek na poduszki. Dla mnie najtrudniejsze było szycie tak, aby ścieg był prosty, a nie jak fale Dunaju ;)

Szycie na maszynie.

30 lis 2015 - 09:28:18

Albo znaleźć znajomą, która pokaże ci podstawy, albo - i to jest moim zdaniem najlepsza opcja - iść na kurs szycia. Nie są drogie, a poznasz wszystkie tajniki :) Sama od lat planuje..

niezweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

Szycie na maszynie.

15 gru 2015 - 11:25:10

najlepiej kogoś zapytać. ja mam łatwiej, moja mama potrafi szyć :)
ew. filmiki na youtube

Szycie na maszynie.

21 gru 2015 - 10:37:53

Kurs to bardzo dobry pomysł :)

Moja babcia była zawodową krawcową. Mnie i mojej siostrze szyła cudne sukienki, bluzki, spodenki, a także pościele (kołdry i poduszki z pierzem). Sukienki komunijne miałyśmy cudne (skromne, a jednak niezwykłe). Babcia przerabiała mi ciuchy (a pomysły miałam czasem nieziemskie) i nie było dla niej rzeczy niemożliwych. Niestety, zanim ja zaczęłam się interesować szyciem to było już za późno, żeby się czegoś od niej nauczyć :';(

Szycie na maszynie.

12 sty 2016 - 18:34:29

Przede wszystkim usiądź do maszyny i się z nią poznaj :) Wypróbuj na jakimś kawałku tkaniny różne ściegi, szycia pod kątem, szycia po łuku...
Ja mam o tyle dobrze, że moja mama jest krawcową, więc zawsze mogę się jej o coś podpytać.
Warto zajrzeć np. na blogi o szyciu czy yt - jest tam naprawdę OGROM świetnych filmików i tutoriali z szyciem, czasem aż ciężko się od nich oderwać! :D

Szycie na maszynie.

12 sty 2016 - 18:53:15

najprosciej metoda prób i błędów ja tak zaczynałam, szukac info w necie o szyciu i potem próbowac i sie nie zrażać bo trening czyni mistrza

Szycie na maszynie.

09 maj 2016 - 11:18:20

A na takim kursie trafiają się czasem jacyś faceci?

zweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

Szycie na maszynie.

31 maj 2016 - 13:06:21

tez mi sie wydaje ze najlepsza metoda to metoda prob i bledow, ja pamietam ze sama siedzialam przed maszyną kupę czasu probujac ja rozgryźć i się udało ;) co do maszyny bo to tez jest wazne, to na poczatek ci z Łucznika dla początkujących powinna wystarczyć, tu są modele http://www.galerialucznik.pl/maszynydoszycia

Szycie na maszynie.

31 maj 2016 - 13:09:09

@naroo może spróbuj pooglądać filmiki na youtube na ten temat? jest ich sporo, pierwszy z brzegu jaki znalazła, widze że jest cała seria



niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Szycie na maszynie.

08 cze 2016 - 21:20:52

Ja do tematu podchodziłam już wiele razy i jestem w stanie przeszyć tylko niewielkie rzeczy na maszynie. Nie wiem jak się zabrać za szycie sukienki,czy nawet bluzki? Swoją drogą taniej wychodzi coś uszyć samodzielnie, czy tylko o oryginalność chodzi?

Szycie na maszynie.

24 cze 2016 - 08:24:10

Według mnie dobrymi do nauki są maszyny do szycia texi sama korzystam od bardzo dawna;) Są po prostu świetne dla początkujących.

Szycie na maszynie.

04 gru 2016 - 15:45:11

Taki temat już był "Szycie hand made itp."

niezweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 9/5

Szycie na maszynie.

20 lip 2021 - 12:02:32

Dziewczyny a gdize kupujecie tkaniny do szycia?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przetarcia między udami