Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

na ratunek ciuchowi!

14 lut 2015 - 22:41:47

Dziewczyny, kupiłam sobie kiedyś przepiękny czarny sweterek z Lewisa, kardigan. Wyprałam go, ale niestety zostały białe przebarwienia po detergencie, tzn. wygląda jakby był nieco sprany. Szkoda mi go, chciałabym go uratować! dodam, że czyn ten popełniłam ponad rok temu i odtąd wisi sobie w szafie, czekając na ratunek.

W czym go wyprać, wymoczyć aby odzyskał dawny kolor? Może w ciemnym piwie? proszę o radę :)

pozdrawiam Zgredzia

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 09:44:23

Ja czarne swetry piorę przewrócone na lewą stronę w temp. 30-40 stopni w płynie do ciemnych ubrań i kolor się nawet utrzymuje.
Słyszałam o namoczeniu w wodzie z octem, ale nie stosowałam, bo nie było takiej potrzeby.

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 09:48:13

ale po tym jednym praniu gdy zostały przebarwienia prałaś go jeszcze? Może to tylko osad który się spierze? Jak nie to płyn do prania czarnych ciuchów :) w ostateczności kup farbę czarną i zafarbuj :) ja raz na jakiś czas farbuję czarne ciuchy żeby odnowić kolor :)

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 18:28:44

Nie jestem pewna, czy to jest osad (ale pamiętam, że wtedy przesadziłam z ilością środka do prania, i to był chyba płyn do mycia naczyń). Myślicie, że taki płyn do czarnego pomoże? czym to sprać? :P

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 19:00:12

Może lepiej do pralni?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 10:43:30

Cytat
zgredzia7
Nie jestem pewna, czy to jest osad (ale pamiętam, że wtedy przesadziłam z ilością środka do prania, i to był chyba płyn do mycia naczyń). Myślicie, że taki płyn do czarnego pomoże? czym to sprać? :P

No chyba nie zaszkodzi, przecie i tak wisi w szafie, próbuj, a jak nie da rady to trza wywalić albo szukać innego sposobu :P

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 10:53:21

Kiedyś używałam Perwollu do ciemnych tkanin i efekt był.
Ale jak coś po jednym praniu straciło dużo koloru to nie wróży dobrze na przyszłość..
Farbowania swetra bym się nie podjęła, raczej Perła lub Perwoll do czerni i zobaczyć efekty, a jeśli nie to po prostu kup nowy sweter. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam

Kiedyś używałam Perwollu do ciemnych tkanin i efekt był.
Ale jak coś po jednym praniu straciło dużo koloru to nie wróży dobrze na przyszłość..
Farbowania swetra bym się nie podjęła, raczej Perła lub Perwoll do czerni i zobaczyć efekty, a jeśli nie to po prostu kup nowy sweter. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-18 10:53 przez simonka26.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 11:08:25

jeśli jest z naturalnego materiału - wełna/bawełna, to możesz kupić barwnik do tkanin i go zafarbować na nowo. Tylko wypłucz porządnie przed farbowaniem. Takie barwniki są tanie, możesz kupić w pasmanterii lub w necie. Polecam barwniki Iberia - nieraz z nich korzystałam i są trwałe

jeśli jest z naturalnego materiału - wełna/bawełna, to możesz kupić barwnik do tkanin i go zafarbować na nowo. Tylko wypłucz porządnie przed farbowaniem. Takie barwniki są tanie, możesz kupić w pasmanterii lub w necie. Polecam barwniki Iberia - nieraz z nich korzystałam i są trwałe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-18 11:08 przez roksolana83.

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 11:25:03

kup czarny barwnik do tkanin, o ile to nie wełna to powinien ładnie się zafarbować:)

na ratunek ciuchowi!

20 lut 2015 - 13:03:46

moim zdaniem spróbuj jeszcze wyprać jeszcze raz albo porzadnie wypłukać. Ja jak miałam takie przebarwienia to zazwyczaj okazywało sie, że za duzo rzeczy było w pralce i zle sie wypłukał płyn ;) może o to chodzi, jesli nie to pozostaje ufarbować.

na ratunek ciuchowi!

05 mar 2015 - 09:40:40

Jakąś konkretną firmę tego barwnika wybrać?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaka farba do tkanin?