Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:36:51

hej, potrzebuję pomocy, mianowicie mam białe vansy, uprałam je kiedyś w pralce i potem pojawiły się żółte plamy. Specjalnie suszyłam je w pokoju, nie wystawiałam na słońce, żeby uniknąć tych zżółknięć a i tak się nie udało. Niestety z tego co wiem nic się z tym nie da już zrobić, dlatego postanowiłam je przefarbować na czarno. Zatem tu moje pytanie, wiecie może jak to zrobić? Gdzie kupić coś, co by się do tego nadawało, jakieś farbki czy coś tego typu? :)

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:40:53

zależy z czego są zrobione. Różne tworzywa farbuje się różnymi sposobami

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:45:51

taki typowy materiał jak wszystkie tenisówki, nie mam pojęcia jak on się nazywa

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:48:20

płótno?

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:50:19

Ja swoje trampki kiedyś przemalowałam farbami olejnymi, o dziwo dobrze się to sprawdziło i z nimi problemu nie mam. Polecam jednak żebyś jeszcze poszukała czegoś specjalnie do takich butów, bo to w końcu trochę droższe buty i szkoda by było je zniszczyć.

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:54:03

Ale te zżółkniecia mogą świadczyć o złym wypłukaniu buta z proszku. Spróbuj je wyprać raz jeszcze i potem dodatkowo spłukać dobrze zimna wodą. Odstawić do powolnego schnięcia w temp pokojowej :)

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:54:06

no jeśli takie materiałowe/płótnopodobne to w zupełności wystarczą farby akrylowe :) tylko nie kładź zbyt grubej warstwy (lepiej kilka cienkich), ponieważ może ci się zrobić taka "gumiasta" powłoka.

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:57:51

właśnie próbowałam jakoś usunąć te żółte plamy ale nic sie nie da zrobić już, dlatego zdecydowałam się je przefarbować bo nie nadają się już do chodzenia w takim stanie jakim są teraz a szkoda mi ich wyrzucić bo gdyby nie to, to są w bardzo dobrym stanie.

i tymi akrylowymi jak pomaluję, to nie będzie się ścierać?:)

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 21:59:32

nie farbuj!!!! ''natrzyj'' materiał vanishem i pozostaw do wyschnięcia! Ja tak odratowałam swoje trampki tommy hilfiger jak zafarbowały mi na czerwono!!! :)

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 22:05:49

malowałam na welurowej bluzce napis i nawet wirowanie nie jest w stanie tego zjechać. Tylko z racji rozciągliwego materiału trochę popękał. Ale moja mama malowała swoje materiałowe sandały i u niej nic się nie ściera.

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 22:11:28

próbowałam Vanishem, nic z tego. to nie jest plama tylko materiał już się taki zrobił:(

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 22:15:46

jeśli chodzi o zacieki to z tym farbowaniem też trzeba uważać, bo ufarbujesz to co białe i zacieki również, ale mimo to i tak mogą się odznaczać (np. zafarbują ciemniej niż reszta buta). Spróbuj, ale nie nastawiaj się na cuda.

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 22:25:57

no myślę, że nic nie tracę tym, że spróbuję, bo teraz serio wstyd je założyć, chyba że do sklepu po bułki.

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 22:32:42

białe są ? to może wybielaczem ?

vansy zmiana koloru

13 mar 2014 - 22:37:56

wybielacz też nie dał rady...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spodnie - co z nimi zrobić?