Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

bluzka..

10 lut 2014 - 16:00:22

Hej dziewczyny, kupiłam sobie bluzkę w poprzednim tygodniu, założyłam ją pierwszy raz i co? Odrazu musiałam ją ochrzcić. :/ Gdy byłam u cioci, postanowiłam, że pójdę z nią po jej synka do przedszkola i wylałam zupę z powrotem do garnka...później w domu zobaczyłam tłuste plamki. Moczyłam w vanishu, ale nic to nie dało. Wczoraj mama chłopaka doradziła mi, żeby zrobić papkę z proszku i wody i zostawić na trochę, bo jej pomogło. Tak też zrobiłam, ale tak jakby 'wypaliło' kolor :( wstawiam zdjęcia. Zapewne nic się nie da z tym zrobić, ale czy próbowałyście farbować ciuchy? Dałoby to coś? za odp dziękuję.



bluzka..

10 lut 2014 - 16:04:37

Ale zżarło ci kolor :o tez tak czasami robiłam ale nie przydarzyło mi się coś takiego ; p

bluzka..

10 lut 2014 - 16:07:12

Cytat
misiakk1254
Ale zżarło ci kolor :o tez tak czasami robiłam ale nie przydarzyło mi się coś takiego ; p

pierwszy raz tak mam właśnie.

bluzka..

10 lut 2014 - 16:08:39

Farbowałam spodnie koloru 'chabrowego' na czarno :) Złapało równo i ładnie ale na granatowy z tym że nitki zostały niebieskie.
Ale w przypadku takiej bluzki to chyba nie problem, także myślę że by się dało:)
Poszukaj w necie wskazówki jak farbować ubrania;)

bluzka..

10 lut 2014 - 16:11:10

bo na tluste plamy najlepszy jest plyn do mycia naczyn , co do farbowania jak bedzie ciemniejszy klolor niz teraz to powinno chwycic

bluzka..

10 lut 2014 - 16:14:52

Cytat
agata74
bo na tluste plamy najlepszy jest plyn do mycia naczyn , co do farbowania jak bedzie ciemniejszy klolor niz teraz to powinno chwycic

nie wiem, dlaczego odrazu nie posłuchałam swojej mamy..

bluzka..

10 lut 2014 - 16:16:20

Na tluste plamy zawsze nakladalam talk , bądź maczke kartoflana. Wcieralam w plamę i nie było śladu. Tak zrobiłam w przypadku poplamienia bluzki oliwka dla dzieci. Zeszło .

bluzka..

10 lut 2014 - 16:17:42

Cytat
kaska1238
Cytat
agata74
bo na tluste plamy najlepszy jest plyn do mycia naczyn , co do farbowania jak bedzie ciemniejszy klolor niz teraz to powinno chwycic

nie wiem, dlaczego odrazu nie posłuchałam swojej mamy..
oj tam oj tam uczymy sie na bledach teraz juz bedziesz wiedziec co zrobic jak bedzie tlusta plama na ubraniu . szkoda tylko bluzki ale jak zafarbujesz nie bedzie sladu , tylko pamietaj o tym zeby po farbowaniu wyprac w occie wtedy kolor sie nie spierze .

bluzka..

10 lut 2014 - 16:27:30

Cytat
agata74
Cytat
kaska1238
Cytat
agata74
bo na tluste plamy najlepszy jest plyn do mycia naczyn , co do farbowania jak bedzie ciemniejszy klolor niz teraz to powinno chwycic

nie wiem, dlaczego odrazu nie posłuchałam swojej mamy..
oj tam oj tam uczymy sie na bledach teraz juz bedziesz wiedziec co zrobic jak bedzie tlusta plama na ubraniu . szkoda tylko bluzki ale jak zafarbujesz nie bedzie sladu , tylko pamietaj o tym zeby po farbowaniu wyprac w occie wtedy kolor sie nie spierze .

dzięki wielkie! :)

bluzka..

10 lut 2014 - 17:06:30

na tłuste plamy to tylko płyn do naczyń :)

bluzka..

10 lut 2014 - 17:12:05

Ja kiedyś dałam na tłusta plamę płyn do mycia naczyń to również zszedł mi kolor i musiałam wyrzucić prawie nowe spodnie, także różnie to bywa

bluzka..

10 lut 2014 - 17:58:30

Cytat
agawa231
Ja kiedyś dałam na tłusta plamę płyn do mycia naczyń to również zszedł mi kolor i musiałam wyrzucić prawie nowe spodnie, także różnie to bywa

a no widzisz :)

bluzka..

10 lut 2014 - 18:04:12

niestety teraz ubrania często są tak farbowane, że ja np kupiłam koszulkę i od razu jak ją ubrałam miałam małą plamkę i co z neonowo pomarańczowej w tym miejscu, gdzie delikatnie probowałam odplamić zrobiła się biała plama normalnie kolor zszedł do bieli, pomyślałam, ze zrobię ombre bo to było w dole bluzki i co? moczyłam ją niewiem ile w wybielaczach, ace czy jak to sie tam zwie i nic kolor ani rusz! to samo granatowe spodnie, chciałam je przepłukać włożyłam tylko do wody od razu woda granatowa, farbują, ze masakra;/ obawiam się ze już nim z tym nie zrobisz;/

bluzka..

10 lut 2014 - 18:18:54

szkoda:(wystarczyło wyprać w płynie do naczyń i po plamie ani sladu.

bluzka..

10 lut 2014 - 18:43:16

Ja farbuje często ubrania, tyle że nitki się nie farbują w ogole

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kombinezon gorsetowy