Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

operacja oczu

33 sekund temu

Zapalenie pęcherza

58 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Farbowanie ubrań

04 lut 2014 - 20:42:20

hej dziewczyny!!!

czy któraś z was farbowała ubrania??
mam fajną bluzkę i lekko mi się poplamiła, myśle o jej zafarbowaniu - gładko, jednolicie, nie ombre.
może macie jakieś wskazówki co do farbowania?? żeby nie było zacieków itp.
nikt nie pomoże??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-04 20:47 przez meape.

niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 08:39:26

Przy farbowaniu trzeba uważać, bo tkaniny moga sie skurczyć bo są one gotowane w barwniku w wysokich temperaturach.

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 08:57:47

Niestety przy poplamionych ubraniach, po farbowaniu plamy zazwyczaj zostają (farbują się na inny odcień bądź na całkowicie inny kolor).

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 09:02:05

Farbowałam kurtke, potem w jednym praniu spodnie dresowe, spódniczkę, bluzkę i jeansy, ogólnie rzeczy króre lubiłam, a wypłowiały.Docelowo farbowałam na czarno.
Kurtka zafarbowała się bardziej na szaro, trochę z zaciekami, ale była to kurtka zimowa, także duży gabaryt i myślę że jednak powinnam użyć 2 saszetki farby, nie jedną.
W drugim praniu jeansy nie złapały koloru, wyszły szare i zaciekami, reszta rzeczy ładnie się zafarbowała. Tu problemem była też pradopodobnie za mała ilość farby.
Nie stosuje barwników w wysokich temperaturach, są tanie z regułu 1 zł za szt, ale dla mnie to za dużo zabawy.
Na rynku dostępne są 2 mniej lub bardziej bezproblemowe farby- iberia do użytku w pralce, ale trzeba jeszcze utrwalić kolor octem, kosztuje ok 20 żł, oraz Simplicol który stosowałam (też oczywiście do użytku w pralce, bez zabaw z octem, kosztuje ok 30 zł).
Z simplicolu jestem zadowolona, ale trzeba pamiętać, że na 1 opakowanie nie można wrzucać dużo rzeczy, radziłabym zebyć wrzuciła tylko bluzę.
Nie decyduj się na radykalną zmianę bluzy (jeśli poplamiła się i była szara, farbuj na szaro, nie np na czarno), bo nitki nie są bawełniane i nie złapią koloru, wyszłaby Ci czarna bluza z szarymi nitkami.
Jeśli chcesz użyć barwników po 1 zł, ja nie pomoge, może ktoś inny doradzi.

Co do plam, wszystko zależy jakie są to plamy, od czego.

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 09:15:15

Ja farbowałam ciuchy z dużą ilością bawełny i zafarbowało się ładnie, w gotowanej wodzie 60 stopni, ale zawsze trzeba użyć octu do utrwalenia.
Co do tego, że się kurczą to prawda, mi jednak jeden sweterek ze sztucznej tkaniny bardzo się rozszedł - od gotowanej wody

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 09:34:30

Ja farbowałąm różnymi barwnikami i zawsze wszystko się super udało a nie wszytsko Ci się uda pofarbować, lepsze są te co się gotuje

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 09:52:51

ja farbowałam poplamione spodnie koloru khaki :) pięknie wyszło, jednolicie, kolor sie trzyma już kilka miesięcy, a spodni nie gotowałam mimo, że farba niby była do gotowania :) ja bałam sie o spodnie, i wrzuciłam je do gorącej wwody z barwnikiem, a po około pół godziny dodałam jeszcze raz wrzątku z czajnika żeby utrzymac temperaturę wody :) wyszło super :)

Farbowanie ubrań

05 lut 2014 - 12:59:08

dzięki za pomoc

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

lity zmiana koloru