Obecnie rozmawiamy o:

Ile macie ubrań?

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

bulterier :)

02 mar 2015 - 10:41:58

Witam. Zaloze watek taki troche kontrowersyjny, bo wiem ze napewno znajda sie ludzie ktorzy nie nawidza takich ras. Duzo sie slyszy i czyta ze bulek to jeden z najgrozniejszych pieskow. Przegladalam statystyku na roznych stronach internetowych i na zadnej liscie nie bylo bulterierow. Zakladam go poniewaz zastanawiam sie nad kupnem. Czytalam bardzo duzo na ich temat. Lecz opinia wlascicieli jest bezcenna i dlatego tez pytam tu. To byl by moj pierwszy psiak. Szukalam dlugo i tafilo na bulka. Mam male dziecko poltorej roku. Jak wychowac takiego pieska na prawdziwego przyjaciela. Czy ktos mial go jako pierwszego czworonoga? Byla bym wdzieczna za pomoc :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

bulterier :)

02 mar 2015 - 10:46:34

moje dziecko jest w podobnym wieku i jeśli już miałabym wziąć do domu psa, a miałam psy wcześniej, to baardzo ale to bardzo łagodnego. W trakcie dorastania nawet dobrze wychowywany pies lubi sobie gryznąć, czasem zabawy z nim są bolesne - za bolesne dla tak małego dziecka. Jak miałabym brać to golden albo spaniel - ale nie pies rasy gryząco-miażdżącej. Tym bardziej jeśli żadnego wcześniej nie miałaś i nie umiesz sobie radzić.

a odnośnie bulteriera - znajomy ma. Pies jest kochany, wychowany, ale potrafi zacisnąć ząbki jeśli coś mu nie pasuje i np ma gorszy dzień. Nie do krwi, ale siniaki właścicielowi zostawia, mimo że spędza z nim masę czasu i jest dobrze wyszkolony. A dziecko jak to dziecko - lubi czasem się przytulić, ale potrafi też pociągnąć za ucho, wsadzić palec w oko... Swoja wychowuję tak, by szanowałą zwierzaki, ale nie zawsze mogę dopilnować iczasem maltretuje mi kota. Na szczęście kot jest nauczony tak, że ucieka, np na szafę. Ale pies tak nie ucieknie. Wybierz wiec bardzo cierpliwego a nie "wspaniałego psa obronnego". Dla mnie osobiście to bezmyślna fanaberia i zagrożenie dla dziecka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-02 10:52 przez roksolana83.

bulterier :)

02 mar 2015 - 10:55:22

Od malego mam psy i koty ale to na podworku i sa to kundelki. Pytam bo nie chce brac psa bo mam takie widzi mi sie. Musze poczytac opinie innych i zdecydowac czy napewno zrobie dobrze kupujac go.

Bulterier nie nadaje sie na psa obronnego. Czytalam wypowiedzi hodowcow. I nie chce zrobic z niego takiego psa. Ma byc czlonkiem rodziny. Prosze o opinie wlascicieli.

Hm...

Juz nikt sie nie wypowie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-02 14:48 przez MalaCzarna246.

bulterier :)

11 mar 2015 - 13:38:00

Bulteriery są bardzo łagodną rasą. Oczywiście z każdego zwierzaka można zrobić "maszynę do zabijania", nawet z bardzo łagodnych ras. Natomiast mimo tego, że mają one nacisk szczęki tak duży, że potrafią zmiażdżyć kość udową, to nie są groźne :)

bulterier :)

11 mar 2015 - 13:50:55

wychować wszystko znajduje sie w genach pieska:) i choć wychowasz go na przyjaciela to geny mogą zacząć wychodzić na wierzch w każdej chwili:) moja sąsiadka miała amstafkę piękną sunię słodokość itp wszyscy ją głaskali od małego:)któregoś dnia spotkałam sąsiadkę z wielkim opatrunkiem na szyi i na twarzy ,zapytałam co sie jej stało kiwnęła ręką i wsiadła w auto jechała na zmianę opatrunku następnego dnia gadałam z nią okazało sie że podczas zabawy kobieta po 40 rzucała piłkę i chciała ją podnieść z podłogi kiedy suka rzuciła sie na nią z zębami tak ta słodka suczka nadal ją mają i kochają ,ja radziła bym ci nie ryzykować z tak małym dzieckiem poczekaj jeszcze kilka lat kiedy dziecko będzie rozumiało że pewnych rzeczy nie można robić psu bo jak przyjdzie coś do czegoś każdy bedzie obwiniał ciebie a nie małe dziecko które nie rozumie ...

bulterier :)

11 mar 2015 - 14:05:46

Zgadzam sie z powyższym.Moj ojciec kiedys obijał wersalke u jednego pana policjanta na emeryturze zajmującego sie tresura psów.Nie ma psa ,ktoremu można zaufać w stu procenatch .Każdy ale to każdy może rzucic sie na włąsciciela ,owszem można wychowac na łągodnego ale i tak może natura tego psa wyjśc w różnych sytuacjach.Zrobisz coś nie tak ,lub dziecko i wtedy jest problem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-11 14:06 przez filipekkrol.

bulterier :)

02 sie 2015 - 23:52:20

Wątek nie jest najnowszy ale i tak napiszę. Mam nadzieję, że większość osób się tu wypowiadających nie ma buteriera i raczej go mieć nie będzie z tak niewielką znajomością rasy. To nie jest pies dla każdego i nie nadaje się na pierwszego psa. A tym bardziej dla osoby, która ma zobowiązanie w postaci dziecka i zrozumiałe, że psu nie poświęci wystarczającego czasu (czytaj - przez pierwszych kilka miesięcy każdą wolną chwilę).
A jeśli już ktokolwiek zechce bulla, to na litość, nie brać z żadnej pseudo tylko z porządnej hodowli, choć tu moze byc spory problem bo dobry hodowca niekoniecznie wyda zwierzę totalnemu laikowi.
Może to co piszę się komuś nie spodoba - trudno, jestem po prostu realistką i znam rasę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

połamany piesek :( proszę o pomoc