Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

gorący temat

najtańsza apteka

20 minut temu

Meble

godzinę temu

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 11:42:51

Mam zarezerwowanego kota brytyjskiego, mam odebrać w sobotę.
Poczytałam dużo na temat zwyczajów kocich w internecie, konsultowałam się z kolegą pracującym w sklepie zoologicznym ale wiedzy nigdy dość.

Zastanawiam się nad tym czy jest sens kupować mu legowisko, bo wyczytałam w necie, że koty raczej śpią wyżej niż na podłodze, a mój facet chciał mu ułożyć legowisko na podłodze.

Dodam, że drapak będę mieć bez legowiska.

Co będzie najlepsze na legowisko, jakie miejsce, czy w ogóle jest sens?

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 11:44:48

koty lubią ciasne ciepłe miejsca, ja tym postawiła na legowisko w sklepach zoologicznych są, takie z daszkiem:)

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 11:47:36

chyba nie ma sensu ;) Ja mam wielu znajomych , którzy maja kota i mimo tego że ma legowiska to śpi gdzie popadnie . Osobiście wolałabym psa niż kota ponieważ pies zrozumie gdzie można wchodzić , a gdzie nie . Kot będzie chodził Ci po wszystkim i bedzie robił co chce . Znam przypadek , że pomimo zakazów kot włazi na bufet w kuchni łazi po stole FUUUJ ! Mimo tego , że lubię koty i chciałabym mieć nigdy w życiu się na niego nie zdecyduje . Ponieważ kot jest taki , że zawsze robi to co chce i chodzi tam gdzie chce;)

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 11:49:05

ja mam od 2 tygodnikociaka brytyjskiego i moja ma legowisko postawiliśmy jej je pod ścianą ale nie pasowało i teraz leży pod stolikiem (tym z ikei małym) śpi tam i bawi się w ciągu dnia :D ale i tak w nocy śpi z nami :P

Kuwetę mamy zamykaną - 50 zł za nią dałam
transporter koniecznie - 50 zł również dałam
zabawki moja Lili kocha myszki , zabawki z dzwoneczkiem i piórkami
kocie jedzenie - karma dla kociąt
mleczko - uwielbia etż tylko kocie bo musi być bez laktozy !
jedzonko nie kupuj dużo na raz bo nie wiadomo czy będzie podchodziło - moja lubi suche i je roszkę mokrego.
Nie kupuj ani whiskasa, kitekat'a, felixa itp.
Dla kociąt polecam w rossmanie perfect fit ( 35 % zawartości mięsa ) 10 zł kosztuje
a tu forum dla brytków : http://www.forum.agiliscattus.pl/index.php?sid=61f44fc216ced0934ff21702b4f3cbbd

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 11:56:59

Cytat
mylenee
ja mam od 2 tygodnikociaka brytyjskiego i moja ma legowisko postawiliśmy jej je pod ścianą ale nie pasowało i teraz leży pod stolikiem (tym z ikei małym) śpi tam i bawi się w ciągu dnia :D ale i tak w nocy śpi z nami :P

Kuwetę mamy zamykaną - 50 zł za nią dałam
transporter koniecznie - 50 zł również dałam
zabawki moja Lili kocha myszki , zabawki z dzwoneczkiem i piórkami
kocie jedzenie - karma dla kociąt
mleczko - uwielbia etż tylko kocie bo musi być bez laktozy !
jedzonko nie kupuj dużo na raz bo nie wiadomo czy będzie podchodziło - moja lubi suche i je roszkę mokrego.
Nie kupuj ani whiskasa, kitekat'a, felixa itp.
Dla kociąt polecam w rossmanie perfect fit ( 35 % zawartości mięsa ) 10 zł kosztuje
a tu forum dla brytków : http://www.forum.agiliscattus.pl/index.php?sid=61f44fc216ced0934ff21702b4f3cbbd

Dziękuje za informację:) Już czytam to forum, nie trafiłam tam wcześniej. Słyszalam wlasnie, że im więcej mięsa w karmie tym lepiej.

A to legowisko to jakiego typu masz?

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 11:59:33

kot sobie sam znajdzie miejsce w domu gdzie najlepiej będzie mu spać;) i nawet jeżeli zrobisz mu legowisko to on i tak sam sobie będzie szukał miejsca;)

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:00:19

dobrze jak miałby kotek swoje i tylko swoje miejsce którym jest legowisko!!
ale bez szaleństw i tak będzie leżał na łóżku czy kanapie!

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:00:46

A nie lepiej wziąć jakiegoś potrzebującego kota ze schroniska albo od kogoś kto chce oddać jakieś przybłędy bo nie może ich zostawić u siebie, niż kupować?

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:02:48

Nie wiem, czy jest tak samo z karmą dla kotów, ale dla psów można kupić w sklepie zoologicznym karmę na wagę. Można kupić po trochę każdego rodzaju i zobaczyć, jaka mu podejdzie.

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:06:18

Cytat
lilkaa4
A nie lepiej wziąć jakiegoś potrzebującego kota ze schroniska albo od kogoś kto chce oddać jakieś przybłędy bo nie może ich zostawić u siebie, niż kupować?

Widocznie koleżanka woli kupić,jej wybór.

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:07:35

są tacy co wolą ze schroniska, ja chciałam typowego rasowca po rodzicach brytyjskich:)

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:09:00

Moje koty same sobie wybierają miejsca do spania, najbardziej lubią kartony :)Wydaje mi się,że dla młodego kotka najlepsza będzie jakaś milusia podusia a nie legowisko ewentualnie legowisko domek, taka ot kocia kryjówka,która posłuży również do zabaw :)
Życzę dużo radości z kotka!

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:11:03

Ja mam akurat Bombajskiego,straszny dzikus. Kupiliśmy mu z partnerem legowisko ale i tak woli spać w dziwnych miejscach typu: kosz na słodycze,skarpetki rzucone na podłogę,szafa czy karton po pizzy. Ale głównie i tak śpi na łóżku w domu,i najlepiej przy kaloryferze

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:14:40

Mój Koci ekwipunek:
(Może nasunę Ci coś na pomysł:)

-Kuweta- ja mam z budką, kot chociaż nie wysypuje żwirku(Real ok 50 zł)
-Żwirek - polecam Hiltona lub benka(pierwszy jest najlepszy)(15 zł/19 zł)
-Łopatka do kuwetki. Musi być masywna. Zwykłe tandety z cienkiego plastiku są tylko na kilka dni - 2,5 zł(real)
-Transporterek/ smyczka z szelkami. Co kto woli, a raczej co kot woli:) Moja nie lubi być zamknięta i lubi bardzo chodzić na smyczy. Smycz kosztowała 18 zł.Transporterek nie kupiłam, bo to byłaby strata pieniędzy. Za to można kupić coś innego
-Obroża z dzwoneczkiem - 6,50 zł
-Miseczki do jedzenia
-Drapak-koty lubią niszczyć meble jeśli nie mają na czym tępić pazurków. Ja swój wykonałam z chodników wykładzinowych i przykleiłam do ściany w miejscach, których zdzierała mi tapetę. Pomogło, do tego to dość fajnie wygląda:)
-piłeczki do zabawy ok 5zł
-wędka z myszką.piórkami od 10-18 zł(przerobiłam wszystkie zabawki z moją kotką, również piszczącą myszkę na podstawce ze sprężynką, która w całości przeżyła tylko 2 dni ;))
Co do legowiska to nie wiem czy jest sens kupować. Kot i tak śpi tam gdzie chce. Z reguły ciepłe miejsce typu kaloryfer:)


-pokarm polecam Royal Canin. Jest dość drogi, ale na pewno jest w nim dużo składników które kot potrzebuje, z tańszych to z pewnością Purina
- saszetki: rossmannowskie ,whiskas, gourmet i felix. Pod żadnym pozorem nie kupuj kittykat bo kot nawet tego nie chciał powąchać.
-Odkłaczacz whiskas(0k 5 zł za opakowanie)
-smakołyki, przysmaki: Dreamies(3,50/4zł op.)oraz z rossmanna tak jak i kiełpaski za którymi wszytkie koty wariują:)
-mleko
-woda

Chyba wszytko, chyba, że mi się coś przypomni:)
Moja kotka ma rok i jest typowym dachowcem

Twój na pewno będzie potrzebował pielęgnacji sierści, szczotka, szampony itp.

kupuje kota aaa co potrzeba

14 lis 2013 - 12:15:45

legowisko mam takie otwarte normalne w kształcie koła - moja je lubi. Śpi w transporterze, właśnie w legoiwsku a w nocy z Nami.

Drapak uwielbia :) wyżywa sie emocjonalnie na Nim hehe :)

Po za tym w futerko można się wtulać całymi dniami :)
Brytyjczyki są specyficzne - dużo grzeczniejsze niż dachowce czy inne koty.
Wbrew swojej wadze :P moja ma 9 tygodni i waży 1,3 kg są sprawne, szybkie i mojej około 20 włącza się tzw. turbo kot :D lata biega bawi się myszką w tempie o matko kochana :)

Ja też powiedziałam że albo brytyjczyk albo żaden kot.
Brytyjczyki mają specyficzny charakter którego dachowiec nie ma i są po prostu inne, a ich siersc w dotyku przypomina plusz :) żaden inny kot nie ma takiej milutkiej sierści.
Moja nie chodzi po firankach, nie włazi w każdą dziure, wie do czego służy kuweta, jest grzeczna i słucha i rozumie słowa nie wolno. Wiaodmo wchzodzi czasem tam gdzie nie może ale mimo wszystko jest inna od dachowca. Miałam już dachowca więc wiem o czym mówię.
Nie kupuj obroży brytyjczykowi!!
U nas transporter był obowiązkowy bo kota wieźliśmy 30 km, i jak wracamy do domu na święta to jedziemy 60 km. Puszczenie kota w samochodzie samego sobie nie wchodzi w gre
ta karma perfect fit ma lepszy skład od puriny właśnie a tańsza jest :) ja mieszam purine i perfect cat i zajada ładnie mi kociak :)
odkłaczacz również whiskasa :)
żwirek - ja mam silikonowy benek - bo tak kicia nauczona była w domu z którego ją wzięłam :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 12:20 przez mylenee.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kot i jego operacje :(