Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny ! Piszę do Was z prośbą o pomoc tym bidulkom ! Więcej dowiecie się na Facebooku : https:// www.facebook.com/events/199207370238778/

Łączmy się i pomóżmy tym biednym skarbom!! Potrzebne są pieniądze na leczenie,sterylizację itp. , a także domy dla tych bidulek! Jeżeli zawsze marzył Ci się pies taki jak filmowa Lessi to masz okazję przygarnąć takiego przyjaciela i odmienić jego dotychczasowe życie!


"Adoptując zwierzę nie zmienisz całego świata,ale zmienisz świat tego zwierzaka!"

Udostępniajcie gdzie tyko możecie, bo to też jest forma pomocy! Nie bądźcie obojętne!!!

...................................



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 11:17 przez whatever098.

sama bym wzięła, ale mam już 3 psy, może ktoś je pokocha

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

Podbijam! Sama mam psa- przybłędę ;)

niech jeszcze raz jakaś pinda zapyta po co rodowód?...

Cytat
ana1019
niech jeszcze raz jakaś pinda zapyta po co rodowód?...
Wiec sie pytam...co ma rodowod wspolnego z bezmyslnoscia ludzką?
Nie łacz takich spraw i nie sprowadzaj do jednego czyli rodowodu.
Raczej CHCIWOSC nakreca ludzi i zmusza do handlu, pies z rodowodem rowniez zostal kupiony tylko z hodowli legalnej i nie mow ze rodowodowe sa rozmnazane z milosci do rasy tych zwierzat, raczej dla zysku, jednak sa SPRZEDAWANE. Wiec wybacz ale rodowodowa i legalna hodowla nie zmieni faktu bestialstwa ludzkiego i PAZERNOSCI.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
ana1019
niech jeszcze raz jakaś pinda zapyta po co rodowód?...
Wiec sie pytam...co ma rodowod wspolnego z bezmyslnoscia ludzką?
Nie łacz takich spraw i nie sprowadzaj do jednego czyli rodowodu.
Raczej CHCIWOSC nakreca ludzi i zmusza do handlu, pies z rodowodem rowniez zostal kupiony tylko z hodowli legalnej i nie mow ze rodowodowe sa rozmnazane z milosci do rasy tych zwierzat, raczej dla zysku, jednak sa SPRZEDAWANE. Wiec wybacz ale rodowodowa i legalna hodowla nie zmieni faktu bestialstwa ludzkiego i PAZERNOSCI.

Czyli ja swoje rękodzieło dla zysku? No w sumie tak.. tylko wiesz, bawię się w to dla pasji.
Ty w ogóle znasz właściciela porządnej hodowli, że takie głupoty wypisujesz? Wiesz ile to jest pieniędzy i jaka to niewdzięczna robota? I zawsze zaczyna się z pasji. Bo daną rasę trzeba naprawdę kochać, żeby poświęcić się jej rozmnażaniu.
I nie w rodowodzie rzecz, lecz w SPRAWDZONEJ ZAUFANEJ i PORZĄDNEJ hodowli, to są trzy cechy, na które trzeba patrzeć biorąc psa, sam rodowód to pikuś.
To jest śmieszne, kiedy ktoś mówi, że 'w końcu psy są sprzedawane'. A co, mają być oddane za darmo? Ktoś się rasą pasjonuje, wkłada w jej rozwój całe serce i życie, bo to nie jest praca po 8h za biurkiem, tylko 24/7, a wychów szczenięcia kosztuje i to cholernie dużo.

A ana zadała dobre konkretne pytanie. Bo głupi człowiek kupi psa z byle źródła mając gdzieś jego pochodzenie - w końcu pies to pies. A skoro debili kupujących takie psy nie brakuje, to co mi stoi na przeszkodzie założyć pseudo i trzepać kasę na tych debilach?

Matra
Zacznijmy od tego ze wcale nie kupie psa, mam ze schroniska i kolejny rowniez bedzie ze schroniska lub ulicy. Napewno utrzymanie takiej hodowli jest kosztowna,legalna ok, ale jest to zacheta dla zakladania pseudo...jezeli mozna sprzedawac psy to trzeba sie liczyc ze bedzie rowniez czarny rynek...jezeli bedzie calkowity zakaz handlu psami to i moze znikną pseudo, inaczej jest to nierealne, zawsze znajdzie sie chetny na zakup taniej rasowego psa skoro psy sa sprzedawane,jest to towar handlowy i taka jest prawda. Wiec jest to walka z wiatrakami, nie bedzie zakazu handlu ,pseudo nie zninie i nic do tego nie ma rodowod, dla mnie to handel zywym towarem i nie wierze ze wiarze sie to z uczuciami jakimi kolwiek.
Sama nazwalas to REKODZIELEM.

CzerwoneUsta chodzi o uświadamianie ludzi dlaczego warto wydać na psa 2000 a nie 200 zł
oczywiście,że zawsze będzie czarny rynek ale popyt na psy w typie rasy napędza tylko pseudobiznes
Jesli co dziesiata osoba przemysli,że nie warto dawać tych 200-300 zł tylko wziąć psa ze schronu,bo nie napycha kieszeni jakiegoś sadysty to juz coś..
i trzeba o tym mówić i nagłasniac takie rzeczy czy problem zniknie za rok,za
za dziesięć czy dwadzieścia lat

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

o_O
A jak chcesz widzieć zakaz handlu? Zero hodowli tylko psy rozmnażane na własną rękę i oddawane za friko? Bo nie ogarniam.
Chyba nie myślisz, że ktoś Ci psa za darmo odkopsa bez pokrycia kosztów opieki nad ciężarną suką i później nad młodymi, a ludzie, którzy chcą psa konkretnej rasy wybacz - byli są i będą, bo pies to nie tylko pies, ale też określone cechy i charakter, którego nie ma każdy schroniskowy burek.

Sama mam psa ze schronu, ale to jakoś nie kazało mi założyć klapek na oczy i patrzeć tylko na schroniskowce..

Cytat
ana1019
Jesli co dziesiata osoba przemysli,że nie warto dawać tych 200-300 zł tylko wziąć psa ze schronu,bo nie napycha kieszeni jakiegoś sadysty to juz coś..

Dokładnie. Przede wszystkim - jest popyt jest podaż.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 14:49 przez matra.

Rodowody po to by nie napędzać popytu na zwierzęta w typie rasy. Jestem jak najbardziej za widząc takie przykłady jak ten, o którym jest wątek.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Ciekawe, czy ktokolwiek, kto kupił psa od tego gnoja wiedział o tym i jak się teraz czuje..

matra

Zadnego rozmnazania psow dla pieniedzy,przymusowe czipowanie,sterylizacja.
Jezeli chcesz rozmnazac psy to ponos tego koszta...moze w taki sposob poprawi sie sytuacja zwierzat i nie beda cierpialy przez ludzka pazernosc.
Rekodzielo to rowniez struganie w drewnie, robienie serwetek...tez sie sprzedaje:)
Za duzo zwierzat cierpi i tylko po to,zeby wlasciciele mieli na kolejne rozmnazanie, utrzymanie hodowli kosztuje...jak to slysze lub czytam,to krew sie we mnie burzy.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
CzerwoneUsta
matra

Zadnego rozmnazania psow dla pieniedzy,przymusowe czipowanie,sterylizacja.
Jezeli chcesz rozmnazac psy to ponos tego koszta...moze w taki sposob poprawi sie sytuacja zwierzat i nie beda cierpialy przez ludzka pazernosc.
Rekodzielo to rowniez struganie w drewnie, robienie serwetek...tez sie sprzedaje:)
Za duzo zwierzat cierpi i tylko po to,zeby wlasciciele mieli na kolejne rozmnazanie, utrzymanie hodowli kosztuje...jak to slysze lub czytam,to krew sie we mnie burzy.

No właśnie.. sprzedaje się, tylko jest to robione z pasji czy dla zysku?
Mylisz pojęcia jak cholera i widać po tym, że sobie kompletnie nie zdajesz sprawy z tego jak wygląda życie w hodowli.
Ano i to jest tak bardzo ciekawe, dlaczego tak ciężko trafić w schronisku na psa z rodowodem, za to rzucając na oślep kamieniem trafi się w kundla lub psa w typie.
Przy okazji - jakiego typu rasy masz psa ze schroniska?

Cytat
matra
Cytat
CzerwoneUsta
matra

Zadnego rozmnazania psow dla pieniedzy,przymusowe czipowanie,sterylizacja.
Jezeli chcesz rozmnazac psy to ponos tego koszta...moze w taki sposob poprawi sie sytuacja zwierzat i nie beda cierpialy przez ludzka pazernosc.
Rekodzielo to rowniez struganie w drewnie, robienie serwetek...tez sie sprzedaje:)
Za duzo zwierzat cierpi i tylko po to,zeby wlasciciele mieli na kolejne rozmnazanie, utrzymanie hodowli kosztuje...jak to slysze lub czytam,to krew sie we mnie burzy.

No właśnie.. sprzedaje się, tylko jest to robione z pasji czy dla zysku?
Mylisz pojęcia jak cholera i widać po tym, że sobie kompletnie nie zdajesz sprawy z tego jak wygląda życie w hodowli.
Ano i to jest tak bardzo ciekawe, dlaczego tak ciężko trafić w schronisku na psa z rodowodem, za to rzucając na oślep kamieniem trafi się w kundla lub psa w typie.
Przy okazji - jakiego typu rasy masz psa ze schroniska?
Pojec nie myle i wiem co nieco o hodowlach,widzialam te z prawdziwego zdarzenia i nie maja nic wspolnego z niektorymi u nas w polsce ale i tak zdania nie zmienie, rozmnazanie dla zysku rozni sie od normalnych psich ciąz...nawet nie wiesz jak bardzo.Milosnik psow i ras nie pozwoli by jego pupil rozmnazal sie na ilosc, czesto maja tylko kilka potomstwa przez cale zycie i dokladnie wlasciciele wiedza gdzie one w danym czasie sa ,a zwykly hodowca, pozniej nie interesuje sie tym stadem szczeniakow ktore poszly w swiat, mysli o kolejnym zaplodnieniu rodowodowego pupila poniewaz nie ma juz pieniedzy na utrzymanie hodowli. Dlatego nie jestem za hodowlami i tyle na temat.
A psa mam mieszanca,kundelek z pyszczkiem chiłalki,kocham psy nie za wyglad,rase czy pochodzenie, to jest nie wazne, tylko za ich przywiazanie i uczucie jakim obdarzaja nas ludzi. Za kilka msc sie przeprowadzam i juz mysle o wzieciu kolejnego KUNDELKA ze schroniska, teraz to bedzie wiekszy,starszy pies,nawet schorowany,beda warunki do tego aby zapewnic mu godne zycie,w bloku nie bylo mozliwosci a teraz plac ok 2000m umozliwia nam podjecie kolejnej decyzji o adopcji...a pieniadze ktore miala bym przeznaczyc na zakup psa wydam na karme i pomoc dla schroniska.
Mysle ze jestes naprawde dobrym hodowca i dbasz o swoje psiaki ale ja zawsze bede na nie i musisz to uszanowac.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Sęk w tym, że nie jestem hodowcą. Sęk w tym, że pisałam o sprawdzonej porządnej hodowli, a Ty piszesz o byle hodowli, byle tylko zarejestrowanej w ZK.
Powiedz miłośnikowi jakiejkolwiek rasy użytkowej choćby ojcu mojej znajomej, myśliwemu, żeby sobie wziął kundelka ze schronu, bo on mu zapewni to, czego ten wymaga od danej rasy.
Psa się kocha za sam jego byt, ale wybiera z głową. Po to zostały stworzone rasy i po to nadal konkretne rasy wybierane są przez konkretnych ludzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

imiona dla piesków