Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 129
Ostrzeżenia: 1/5

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:10:32

mam maleńką kotkę ma niecały miesiąc. często mi miauczy i nie mam pojeęcia dlaczego. dużo nie je ;/ co mam robic

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:13:00

jesli maly kotek nie je, to kup jej u weterynarza(okolo 30 pln) mleko w proszku dla malych kotkow ; )
a moze za wczesnie zostala zabrana ?

niezweryfikowana
Posty: 129
Ostrzeżenia: 1/5

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:14:17

tak za wcześnie ale musiała. bo włascicie wyjezdzał za granice i musiał się pozbyć małych ;/

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:14:31

Ja pierniczę, przecież ona powinna być przy kocicy! Skąd ją masz, na pewno ma miesiąc? Nie je, bo jeść nie umie, ona powinna jeszcze ssać matkę, gdzie jest wgl kocica? Musisz karmić ją z takiej specjalnej, malutkiej buteleczki i zająć się nią tak jakbyś była jej mamą, inaczej zdechnie. Miauczy, bo chce do kocicy i innych kociąt.

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:15:51

Cytat
paula_zuza
jesli maly kotek nie je, to kup jej u weterynarza(okolo 30 pln) mleko w proszku dla malych kotkow ; )
a moze za wczesnie zostala zabrana ?

niezweryfikowana
Posty: 129
Ostrzeżenia: 1/5

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:19:56

kupiłam jej i ona nie chce

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:23:37

Cytat
Jednafiga
Ja pierniczę, przecież ona powinna być przy kocicy! Skąd ją masz, na pewno ma miesiąc? Nie je, bo jeść nie umie, ona powinna jeszcze ssać matkę, gdzie jest wgl kocica? Musisz karmić ją z takiej specjalnej, malutkiej buteleczki i zająć się nią tak jakbyś była jej mamą, inaczej zdechnie. Miauczy, bo chce do kocicy i innych kociąt.

zgadzam się .

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:23:49

jak mialam takiego malucha to karmilam szczykawką (bez igły) bo nie umiala pic mlaka :/ ale sa duzo wygodniejsze butelki ze smoczkiem - lepiej zainwestowac w takie cudo bo wtedy karmisz bez problemu


kotem mial ok 2-3 tygodni

ale pozniej z czasem bylo juz lepiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-03 20:25 przez jestem_modna.

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:25:40

Teskni za matka,za wczesnie zostala oddzielona,jest glodna,przezywa stres, to sa przyczyny miauczenia.Idz z nia do weterynarza,musi byc specjalnie karmiona i weterynarz wytlumaczy jak i czym musisz ja karmic i napewno malenstwo po kilku dniach powinno sie wyciszyc...teraz sie meczy bo szuka i wola matke.

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:26:29

Dlaczego nie jest przy matce? Kotki tak wczesnie zabrane od matki moga wykazywac tendencje do choroby sierocej..

kotek-pomovy

03 lip 2013 - 20:28:10

Cytat
indreamshappy1
kupiłam jej i ona nie chce
no jasne, że nie chce, to jest taki koci niemowlak. Nie bierze się takich zwierząt, to nie zabawki, że się przygarnie maleństwo bo jest fajne, teraz kociak może zdechnąć przez tą lekkomyślność i nieodpowiedzialność.

Opieka nad takim maluchem będzie bardzo trudna, tym bardziej, że nie masz reszty kociątek - maluch może zdechnąć z samotności. Musisz się nim bardzo dużo opiekować, nie ma mowy o zostawianiu go na cały dzień w domu itp. Kup mu specjalną buteleczkę z takim malutkim smoczkiem (w specjalistycznym zoologu, albo w sklepie z zabawkami), karm go specjalnym mlekiem dla kociąt z tej butelki. Mleko musi być ciepłe, ale nie gorące. Zawiń malucha w miękki kocyk i go nakarm, na początku nie będzie umiał pić, ale się nauczy. Po jedzeniu pomasuj mu brzuszek (koniecznie!!), żeby mu się dobrze trawiło. Musisz go dużo przytulać i głaskać, żeby nie czuł się samotny i odtrącony, bo zdechnie. Najlepiej by było, jakbyś przygarnęła jeszcze jednego kociaka, bo takie maleństwa nie mogą się wychowywać same. Około 2 miesiąca, albo trochę wcześniej możesz zacząć dawać mu stały pokarm, sam załapie jak ma to jeść. Naucz go też korzystania z kuwety, jak tylko zacznie chodzić po domu (wrzucasz malucha do kuwety, sam się reszty nauczy). Uzbrój się w cierpliwość, bo to nie będzie łatwe zadanie.

I zapamiętaj sobie - to nie są malutkie zabaweczki, tylko żywe zwierzęta, nie odbiera się ich od matki za wcześnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z kąpielą psa.