Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 20:18:28

Wczoraj byłam z moim psiakiem 1. raz u fryzjera. Ma 12 miesięcy - jest to piesek w typie cocker spaniela ang. Postanowiłam iść, bo ostatnio go troszkę zaniedbałam i zrobiły mu się strrraszne kołtuny za uszkami.

Po 2 godz. poszłam do salonu go odebrać a tu szok :) Prawie go nie poznałam. Fryzjer ściął mu z głowy takie jasne włosy, ogolił mu cały grzbiet i wygląda tak - wg mnie - dziwnie. Z jednej strony fajnie, bo będzie mu teraz chłodniej w lato no i nie będzie się tak lenił, ale osobiście bardziej mi się podoba z długim włosem. Mam nadzieję , że ta sierść na grzbiecie i na głowie i na nogach odrośnie ????????? :)
I po jakim czasie będzie wygląda znowu jak Cocker spaniel a nie jak ogolona owieczka? :D
wiem, że np. yorkom czy shit zu włosy szybko odrastają. a jak jest ze spanielami ??

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 20:22:55

Podobnie jak u innych ras :)

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 21:47:55

sierść powinna odrosnąć do poprzedniego stanu po ok. 3-4msc.I nie powinnaś zostawiać psa samego z fryzjerką, to jest dla niego stres i właściciel powinien go "wspierać".

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 21:49:13

Cytat
Sunflower
Podobnie jak u innych ras :)

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 21:52:54

odrośnie w ciągu 2-4 miesięcy.
ale jest to zróżnicowane tak jak u ludzi. jednym włosy rosną super szybko innym mega wolno ;)

mój berneńczyk na początku marca miał pobierany wymaz z kręgosłupa-odcinka szyjnego- i przez to miał wygolony cały kark. mamy lipiec a on ma dopiero meszek, a gdzie tam do bujnej sierści ;)

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 21:56:32

Cytat
La_Chica_
Mam nadzieję , że ta sierść na grzbiecie i na głowie i na nogach odrośnie ????????? :)
No to chyba oczywiste, że odrośnie :0
ok 4 miechy i będzie jak przed goleniem

Cocker Spaniel Angielski - u fryzjera

02 lip 2013 - 21:57:25

też mam cocker spaniela, ma już 5 lat, 3 tygodnie i już ładnie wygląda a mój po 3 miesiącach jak baranek znowu :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak nazwać kotkę?