Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

24 lut 2013 - 12:40:34

Hej dziewczyny ;) Mam problem, otóż moja suczka ma teraz cieczkę, jakoś już chyba ponad tydzień. Dziś rano jej nie dopilnowałam i wyszła na dwór bez nikogo :/ Po czym usłyszałam jej szczekanie , wyszłam, patrze a ona szczepiona z psem sąsiadów. To dla mnie nie problem bo i tak planowaliśmy ją dopuścić przy następnej cieczce - weterynarz tak mi doradził, bo już 3 razy przechodziła urojoną ciąże, ma 5 latek. Proszę Was dziewczyny o jakieś rady, te które już przechodziły poród swojej suczki, bo na necie jakoś nie mogę nic konkretnego się doczytać :/ chodzi mi głównie o to czy na pewno będą małe, jeśli się szczepiła mając cieczkę ? bo kompletnie się na tym nie znam, zdarzyło mi się coś takiego pierwszy raz, kiedy mogę iść już z nią do weterynarza, żeby mógł stwierdzić, co powinna jeść itd, itd :)

Dzięki wielkie z góry za wszystkie odpowiedzi :)
????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-24 14:40 przez ewelinkka23.

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

25 lut 2013 - 14:05:45

Cytat
ewelinkka23
Hej dziewczyny ;) Mam problem, otóż moja suczka ma teraz cieczkę, jakoś już chyba ponad tydzień. Dziś rano jej nie dopilnowałam i wyszła na dwór bez nikogo :/ Po czym usłyszałam jej szczekanie , wyszłam, patrze a ona szczepiona z psem sąsiadów. To dla mnie nie problem bo i tak planowaliśmy ją dopuścić przy następnej cieczce - weterynarz tak mi doradził, bo już 3 razy przechodziła urojoną ciąże, ma 5 latek. Proszę Was dziewczyny o jakieś rady, te które już przechodziły poród swojej suczki, bo na necie jakoś nie mogę nic konkretnego się doczytać :/ chodzi mi głównie o to czy na pewno będą małe, jeśli się szczepiła mając cieczkę ? bo kompletnie się na tym nie znam, zdarzyło mi się coś takiego pierwszy raz, kiedy mogę iść już z nią do weterynarza, żeby mógł stwierdzić, co powinna jeść itd, itd :)

Dzięki wielkie z góry za wszystkie odpowiedzi :)
????

Po 1 zmień weterynarza, bo ten zatrzymał się w średniowieczu z poglądami i wiedzą. Szczeniaki nie rozwiążą problemu ciąż urojonych.
Po 2 nie ma 100% pewności, że szczeniaki z tego będą... oby nie było.
Po 3 jak najszybciej wysterylizuj sukę!

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

25 lut 2013 - 14:07:16

in my opinion - wysterylizuj sunię!

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

25 lut 2013 - 14:09:04

Jeśli były szczepione przeciw cieczce i zaraz po tym stało się to co się stało, to módl się, żeby nie była w ciąży, bo jeśli jest to może urodzić, albo niedorozwinięte albo martwe..

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

25 lut 2013 - 14:10:09

nie każde szczepienie się psów kończy się szczeniaczkami ;)
jeżeli za jakiś czas zobaczysz, że jej brzuszek rośnie to jednak znak, że będą małe.

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

26 lut 2013 - 23:58:33

1 rada- zmień weterynarza. ciąża urojona spowodowana jest zbyt długą aktywnością ciałka żółtego na jajniku podczas cieczki, a nie brakiem posiadania potomstwa. ciąża nie uchroni suki przed tą przypadłością.
2 rada- wysterylizuj suczkę, nawet jeśli jest w ciąży
3 rada- jeśli jest w ciąży i nie chcesz jej poddać sterylizacji to chociaż wybierz się do DOBREGO weta, który dobrze poprowadzi ciąże i później pomoże ci w opiece nad szczeniętami, gdyż jak mniemam, nie masz zbyt dużej wiedzy na ten temat

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

27 lut 2013 - 00:03:24

Cytat
chickade
Jeśli były szczepione przeciw cieczce i zaraz po tym stało się to co się stało, to módl się, żeby nie była w ciąży, bo jeśli jest to może urodzić, albo niedorozwinięte albo martwe..



noooo świeta racja i będą miały psi zespół downa....
Cieszy mnie, że mamy na szafie fachowców z różnorodnych dziedzin...jak to dobrze.

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

27 lut 2013 - 00:03:39

Co wy z tym szczepieniem się psów?! SCZEPIENIEM! Widzicie różnicę? Nie wiecie co to jest szczepienie? -.- Boże jedyny, Polki...

1. Pilnuj psa.
2. Wysterylizuj.
3. Zmień weterynarza.

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?

27 lut 2013 - 00:08:03

Cytat
egusia
Cytat
ewelinkka23
Hej dziewczyny ;) Mam problem, otóż moja suczka ma teraz cieczkę, jakoś już chyba ponad tydzień. Dziś rano jej nie dopilnowałam i wyszła na dwór bez nikogo :/ Po czym usłyszałam jej szczekanie , wyszłam, patrze a ona szczepiona z psem sąsiadów. To dla mnie nie problem bo i tak planowaliśmy ją dopuścić przy następnej cieczce - weterynarz tak mi doradził, bo już 3 razy przechodziła urojoną ciąże, ma 5 latek. Proszę Was dziewczyny o jakieś rady, te które już przechodziły poród swojej suczki, bo na necie jakoś nie mogę nic konkretnego się doczytać :/ chodzi mi głównie o to czy na pewno będą małe, jeśli się szczepiła mając cieczkę ? bo kompletnie się na tym nie znam, zdarzyło mi się coś takiego pierwszy raz, kiedy mogę iść już z nią do weterynarza, żeby mógł stwierdzić, co powinna jeść itd, itd :)

Dzięki wielkie z góry za wszystkie odpowiedzi :)
????

Po 1 zmień weterynarza, bo ten zatrzymał się w średniowieczu z poglądami i wiedzą. Szczeniaki nie rozwiążą problemu ciąż urojonych.
Po 2 nie ma 100% pewności, że szczeniaki z tego będą... oby nie było.
Po 3 jak najszybciej wysterylizuj sukę!

jak wyżej!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pies ze schroniska - pomocy!