Obecnie rozmawiamy o:

Skojarzenia

gorący temat

fetyszysci zapraszam

6 minut temu

płaszcz transparentny

13 minut temu

prezent na swieta

32 minut temu

kody rabatowe

39 minut temu

pędzelki jak szczotka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Żółw wodny czerwonolicy.

23 lut 2013 - 18:56:09

Od ponad 11 lat mam żółwia Kubę.
Zawsze jadł pokarm suchy Biorept. Początkowo małe opakowania, teraz te wielkie. Oczywiście dawałam mu surowe mięso z kurczaka co jakiś czas.

Od połowy jesieni nie chciał jeść nic. Potem w zimę trochę pojadł kurczaka, a teraz nie tyka już pokarmu tylko je samo mięso. To dla mnie nie problem, ale pytam, bo może któraś z was była w podobnej sytuacji?

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 10:52:13

a nie zapada w sen zimowy ?? tzn jak było zeszłej zimy , jadł normalnie ??
bo moje co zimę były takie jakoś mało ruchliwe i pobudzone.

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 10:58:59

on powinien spać przeciez w zimie

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 11:03:10

Mi np. wet powiedział cos o śnie zimowym.
Żółwie czerwonolice w naturalnym srodowisku zapadaja w sen zimowy ale w niewoli ( akwarium ) rzadko to sie zdarza bo nie odczywają zmiany temperatury i zmian pór roku.
a pytałam o to bo czytałam o snie zimowym w ksiazce o pielegnacji tych zółwi.

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 11:20:48

Ja mam zoltolice, jesli chodzi o jedzenie, to się je karmi tym, czym by sie zywiły w naturalnym srodowisku, nie wiem, czy nie robisz krzywdy karmiac kurczakiem czy czyms tam surowym, no ale to Twoja decyzja.
Moje jedza suchy, krewetki suche i kupuje im ryby. Od momentu kiedy zaczela sie zima sa ospałe, duzo knurzą, szczegolnie jeden, no ale Ona zawsze byla leniwcem:D. Całkiem nie usną, bo wiadomo sa w akwarium, jest swiatlo, cos sie dzieje ale byl moment, ze malo jadły. W necie szukałam i taki stan jest normalny. Moj znajomy ma czerwonolice i zlotolice w oczku wodnym w ogrodzie i poszły całkiem spac zimowo:)

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 11:28:37

To znaczy one mają jeść mięso z kurczaka, tylko surowe, pytałam.
Co zimę jest osowiały, mało je, ale teraz nie je mało, tylko je samo mięso.
Próbowałam jakiś czas nie dawać mu nic, a potem dać pokarm i krewetki suche, ale niestety, nie chce jeść.

Cytat
imyourenemy666

przez jedenaście lat jak go mam, nigdy nie spał, to nie jest żółw, który żyje na balkonie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-24 11:32 przez daarkaaa.

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 12:50:42

Cytat
daarkaaa
Próbowałam jakiś czas nie dawać mu nic, a potem dać pokarm i krewetki suche, ale niestety, nie chce jeść.
Cytat
imyourenemy666

przez jedenaście lat jak go mam, nigdy nie spał, to nie jest żółw, który żyje na balkonie.

Larwy mącznika zywe, rybki, moze to mu zasmakuje;)

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 12:52:45

moze na starosc mu sie odechciało. ; p

Żółw wodny czerwonolicy.

24 lut 2013 - 12:53:00

Mój żółw jadł tylko krewetki :P

Żółw wodny czerwonolicy.

27 lut 2013 - 00:04:22

Cytat
daarkaaa
Od ponad 11 lat mam żółwia Kubę.
Zawsze jadł pokarm suchy Biorept. Początkowo małe opakowania, teraz te wielkie. Oczywiście dawałam mu surowe mięso z kurczaka co jakiś czas.

Od połowy jesieni nie chciał jeść nic. Potem w zimę trochę pojadł kurczaka, a teraz nie tyka już pokarmu tylko je samo mięso. To dla mnie nie problem, ale pytam, bo może któraś z was była w podobnej sytuacji?

moje też wolą mięso... ale są na tyle żarłoczne, że zjedzą biorept czy krewetki suszone. ja bym profilaktycznie poszla z nim do weta. mogę polecić dobrego weterynarza z Wrocławia.
Cytat
bolver
Cytat
daarkaaa
Cytat
imyourenemy666

Larwy mącznika zywe, rybki, moze to mu zasmakuje;)

rybki mniam mniam!
moje śpią każdego roku. raz dłużej, raz krócej, a też nie bytują na balkonie :P
mają za łóżkiem swoje "łóżko", w którym leżakują. ale generalnie co roku zasypiają na jakiś czas.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-27 00:07 przez dorothy28.

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Ciąża u suczki, czy oby na pewno ?