Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

gorący temat

Nietypowa uroda

7 minut temu

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:34:37

Witam :)

Mamy w domu małego kociaka około 4 miesięcy. Jest cudowny , załatwia się do kuwety , bawi sie , skacze , mruczy. No cud malina dosłownie.
Jak to mały kociak czasem coś nabroi np. przekopie doniczkę , albo pogryzie kwiaty , ale to nie problem.
Otóż moim problemem , przez który spać nie mogę jest to ,że on rano łapie na mnie agresora i nie wiem czemu. Nic złego mu nie zrobiłam , ani razu go nie ukarałam ( od tego jest mój facet ) daje mu jeść , przytulam , bawię się z nim , śpi tez przy mojej głowie , ale zawsze rano odbija mu w moja stronę. Potrafi mnie obudzić wbiegając na łózko i sprzedając mi płaskiego prosto w twarz. Zaczyna mnie lizać po czole a potem nagle gryzie po policzkach i drapie. Jak go zrzucam z łózka lub podniosę głos , kładzie uszy i jeszcze bardziej się wkurza.
Przecież nie pójdę z nim do kociego psychologa bo to dla mnie głupota i strata czasu ( 100 zł za godzinę o_O czytałam o tym w necie). Chciałabym to jak najszybciej wykorzenić jak jeszcze jest mały bo jestem w ciąży i boję się po prostu ,ze takie coś mógłby zrobić dziecku, a wtedy od razu ma bilet wylotowy z domu.
Miałyście taki problem z kotem ??? to gryzienie i drapanie jest strasznie irytujące - i dlaczego ja ??? W dzień i w nocy traktuje mnie jak swojego kompana mruczy , łasi się a rano takie coś ....

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:37:55

Dla mnie koty to bardzo dziwne zwierzęta także nie wiem :P

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:38:09

Kurczę od zawsze mam w domu koty i bardzo je lubię, ale nie mam pojęcia co zrobić z Twoim problemem, bo nigdy o czymś takim nie słyszałam. A próbowałaś np. jak zaczyna Ciebie gryźć po prostu go odkładać? Nic nie krzyczeć, tylko z uporem maniaka wyrzucać go z pokoju, czy coś podobnego. Może w ońcu coś zrozumie i przestanie tak robić?

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:38:13

Nie pomogę Ci, ale czytając Twoja wypowiedz uśmiech pojawił mi się na twarzy, ponieważ Chciała bym zobaczyć malutkiego wkurzonego Kotka:)

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:38:14

koty już takie są, mają zmienne humory :p nigdy za nimi nie dojdziesz... kot jest młody, ma dużo energii chce się bawić.

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:40:13

haha mój jak był mały tak samo robił ;p lizała po twarzy.. podgryzała... stopy gryzała i drapała ;p po prostu bawić się chciała ;p

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:40:19

Takie są koty, szczególnie jeśli Twój jest mały. One całe życie mają tyle energii rano więc po prostu musisz się przyzwyczaić :)

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:40:47

Cytat
klasiula
koty już takie są, mają zmienne humory :p nigdy za nimi nie dojdziesz... kot jest młody, ma dużo energii chce się bawić.

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:41:53

raz jak mój facet go odkładał z łózka co chwilę to kot się wkurzył ,ze nie może wejść poszedł na jego stronę łózka i zrobił mu kupę prosto pod nosem.Tak się skończyły nauki " brak kota w łóżku " .

Teraz np. lezy sobie koło mnie i mruczy a wiem ,ze rano znów mnie zleje :/
te jego ranne jazdy nie wygladaja na zabawe tylko raczej na objaw szczerego wrodzonego bycia wrednym z rana :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-21 17:42 przez myszkins.

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:43:04

jeśli chodzi o "załatwianie się" to na mnie nigdy nie zrobiła.. ale pogryzanie drapanie lizanie to owszem ;p

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:43:30

Uśmiałam się czytając Twój wątek. :D
Ale rozumiem Cię, że dla Ciebie może to wcale nie być takie zabawne. ;)
Od zawsze miałam kociaki, ale szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem kotka. ;) Jest mały, może z tego ,,wyrośnie'' ? :) Póki co musisz cierpliwie go ,,odtrącać''. :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:44:08

Mój kot tak miał, ale teraz jakby trochę spokojniejszy. Dlaczego Ty, bo Cię lubi na swój koci sposób :)

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:45:07

On pewnie po prostu próbuje Cię obudzić, bo już nie śpi. Spoko - jak urodzisz to dziecko będzie to robić za niego ;]

A co do tej kupy - gdzie macie kuwetę? Może w łazience i zamknęliście drzwi, a on się dopominał?

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:45:15

Może się z nim nieumiejętnie bawisz np w chowanego albo w cos przy czym Cie goni i atakuje?
miałam koty i zauważyłam,że po takich zabawach traktuja ludzi jak "koty" dosłownie i maja głupie zabawy typu gryzienie i drapanie
przestaliśmy "draznić" je w ten sposób a dalismy do zabawy drapaki,myszki i piłeczki i koty zrobiły się łagodne i bez agresji

i uwazam,że Twój facet nie powinien karać kota(jesli mowa o karze fizycznej)
koty doskonale rozumieją słowo "nie wolno" bez użycia przemocy tylko potrzeba konsekwencji bo jak kazdy maluch bedzie sprawdzał ile mu wolno

Problem z kociakiem

21 lut 2013 - 17:45:31

Myślicie ,ze jak już dorośnie do kastracji to może po niej mu przejdzie ???
Kot nie dostaje klapsów tylko psika z wody jak grzebie w kwiatach , ale i tak zazwyczaj nietrafionego bo jak tylko widzi,ze mój P. wstaje to ucieka gdzie pieprz rośnie. Jak P. siada z powrotem na kanapie to ten szczurek wraca i robi to samo. Czasem człowiek ma ochotę dać mu w dupę , ale ja nie toleruje przemocy wobec zwierząt dlatego szukam innych rozwiązań na jego jazdy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-21 17:47 przez myszkins.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Żółw wodny czerwonolicy.