Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tabletki od robaków

06 lut 2013 - 19:18:08

Witajcie. Byłam dzisiaj u weterynarza po tabletki odrobaczające. Prosilam rowniez o tabletki dla psa, bo tez nie byl dawno odrobaczany. I dal mi jedna tabletke i powiedzial, zeby pol dac kotu, a pol psu, poniewaz zwierzeta wazna po 5 kg kazde. ale teraz dopiero przeczytalam, ze te tabletki, ktore on dal (paratex palatable) są przeznaczone dla psow i tak zastanawiam sie, czy moge je bezpiecznie dac kotu?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:29:30

Ja nie wiem. Zadzwoń do weterynarza i się dowiedz.

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:32:05

skoro dał Ci je weterynarz wiedząc, że to dla kota to ja bym mu zaufała..

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:33:07

jezeli dal ci te tablektke weterynarz to chyba mozesz, wiedzial co sprzedaje :) albo zadzwon do niego sie upewnic

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:34:37

moje koty dostały też jedną tabletkę na pół, tę samą co ty dostałaś i dla psa i dla kota :) żyją :D

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:34:44

dawaj śmiało, nic mu nie będzie

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:35:54

ja kiedys czytalam ze jak da sie dawka dla psa kotu to kot moze zdechnac wiec zawsze jak dawalam to patrzylam uwaznie a ost pani weterynarz dala dla psa i mowila ze moga dac kotu ze to bez roznicy i zyje kot ;d

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:36:56

a ja bym nie dała
jestem typową kociarą jesli mogę się tak nazwać i tabletki odrobaczące dla psa są dla psa
dla kota są zupełnie inne i bym nie ryzykowała
Paratex Palatable jest preparatem przeznaczonym do zwalczania inwazji pasożytów wewnętrznych u psów: dojrzałych i niedojrzałych form glist (Toxocara canis, Toxascaris leonina), dojrzałych tęgoryjców (Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala) oraz dojrzałych i niedojrzałych form tasiemców (Diphylidium caninum, Taenia spp., Echinoccoccus spp.).

tabletki od robaków

07 lut 2013 - 14:40:25

Cytat
Edycik
a ja bym nie dała
jestem typową kociarą jesli mogę się tak nazwać i tabletki odrobaczące dla psa są dla psa
dla kota są zupełnie inne i bym nie ryzykowała
Paratex Palatable jest preparatem przeznaczonym do zwalczania inwazji pasożytów wewnętrznych u psów: dojrzałych i niedojrzałych form glist (Toxocara canis, Toxascaris leonina), dojrzałych tęgoryjców (Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala) oraz dojrzałych i niedojrzałych form tasiemców (Diphylidium caninum, Taenia spp., Echinoccoccus spp.).

owszem, ale te tabletki działają na tęgoryjce czy tasiemce tak samo, bez różnicy czy pasożytują u psa czy kota :) a toxocara canis, występuje w gatunku toxocara cati(glista kocia) i raczej tabletki działają na rodzaj, a nie na gatunek :)

tabletki od robaków

09 lut 2013 - 23:14:12

dzieki za wszystkie odpowiedzi. pytalam weterynarza i twierdzi,ze mozna je dac kotu, ale jakos nadal nie jestem przekonana. w internecie jest napisane, ze tabletki są tylko dla psow, a jednak organizm psa a kota rozni sie.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

tabletki od robaków

09 lut 2013 - 23:18:41

jak sie tak bardzo martwisz to idz i kup specjalną dla kota i po problemie

tabletki od robaków

09 lut 2013 - 23:21:40

Cytat
lola17xD
jak sie tak bardzo martwisz to idz i kup specjalną dla kota i po problemie
tak tez zrobie :)

zweryfikowana
Posty: 576
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki od robaków

09 lut 2013 - 23:22:59

Cytat
Alexa_89
dzieki za wszystkie odpowiedzi. pytalam weterynarza i twierdzi,ze mozna je dac kotu, ale jakos nadal nie jestem przekonana. w internecie jest napisane, ze tabletki są tylko dla psow, a jednak organizm psa a kota rozni sie.

weterynarz to chyba rzetelniejsze źródło informacji niż internet...?

tabletki od robaków

09 lut 2013 - 23:26:01

Cytat
monisiaszy
Cytat
Alexa_89
dzieki za wszystkie odpowiedzi. pytalam weterynarza i twierdzi,ze mozna je dac kotu, ale jakos nadal nie jestem przekonana. w internecie jest napisane, ze tabletki są tylko dla psow, a jednak organizm psa a kota rozni sie.



w tym wypadku wydaje mi sie, ze nie. a malo jest lekarzy, ktorzy wciskaja cos tylko by wcisnac? a tak samo jak ginekolodzy, ktorzy przepisuja tabletki anty bez zadnych badan.

tabletki od robaków

09 lut 2013 - 23:26:10

skoro byłas,pytałas i powiedzial,że mozesz a Ty twierdzisz,że i tak nie dasz bo się rozni pies od kota to po co zakładasz wątek i sie pytasz?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szczeniak - problem