Obecnie rozmawiamy o:

zdrowy styl życia

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:39:13

Witam

Mam problem z moim kotem . Otóż mój kot jest dorosły a sika na ściany przez co wszędzie są od tego zacieki i nie można tego zmyć ;/ znacie jakieś sposoby czym zmyć koci mocz ze ścian ? albo jakieś sposoby na kota żeby tak nie robił ?

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:42:33

jest taki srodek (niepamietam jak sie nazywa) ale o dziwo widzialam go w budowlanym o nazwie mrowka i bricomarche. Ma w nazwie cos z uryna i usuwa zapach, kolor i wydziela cos takiego ze kotom sie lac na sciany nie chce.

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:42:44

wykastrowac?

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:44:02

Może kot ma chory pęcherz? Doradzałabym wizytę u weterynarza.

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:44:23

a nie jest wykastrowany? znaczy teren.

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:46:09

wykastruj go

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:46:10

Kota należy wykastrować koniecznie! Wtedy przestanie sikać po wszystkim....

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:46:24

ja znam jeden sposob wykastruj go to przestanie lac po scianach i znaczyc teren.

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:48:19

Podejrzewam, że kocurek, który znaczy swój teren? :P
Najlepiej woda z occtem, trochę neutralizuje brzydki zapach. na internecie są dostępne spraye dla takiego mankamentu.
http ://animalia.pl/produkt,25321,44,dermapharm-mr-smell-kot-spray-likwidujacy-zapach-moczu-kotow-500ml.html coś może tego typu?
(usuń pauzę po http..)

Cytat
leniwiec22
ja znam jeden sposob wykastruj go to przestanie lac po scianach i znaczyc teren.

Kastrując kota, usuwa się jąderka. I kot czasami jeszcze bardziej sika... po prostu od tak sobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-19 22:49 przez gabriella_0305.

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:49:02

Miałam ten sam problem, jeśli to dorosły kocur to albo znaczy terytorium
( miałaś może ostatnio malowanie, przemeblowanie, czy inny remont, albo przestawiłaś mu kuwete? Koty nie lubią zmian i zazwyczaj tak na nie reagują) albo trzeba jechać do weterynarza wykastrować kota:) Na mojego kocura żadne środki nie działy, okazało się, że dopadła go ruja i znaczył sobie teren potencjalnych łowów:D Kastracja pomogła:)

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:52:59

Wykastrować, bo nie przestanie tego robić! Chodzi i znaczy teren, podejrzewam że na podwórze nie jest wypuszczany?

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:53:06

http ://twojezwierze.pl/koty/opieka-i-wychowanie-kota/artykuly/zobacz/znaczenie-terenu-przez-koty/subpage/1.html Jeszcze to. Przeczytaj, warte uwagi. :)

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:54:02

Miałam ostatnio malowaną całą górę domu , dzisiaj sprzątam i szok ;O tu nasikane , tam nasikane myślałam ,że zabiję jak go zobaczę .
Generalnie kot siedzi na dworze , czasami wleci do domu się najeść (bo myszy chyba na oczy nie widział )i uwali się na fotelu i śpi . Czasami zauważyłam że siedzi cały czas na dworze a wleci do domu i już leje na drzwi ;|



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-19 22:57 przez ta_oryginalna20.

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:54:54

Ja jak dostałam swojego kociaka, to tylko raz go zaniosłam do kuwety jak widziałam, że juz szuka by gdzieś narobić i od tej pory cły czas robi w kuwecie. W sumie to nie znam żadnego sposobu, aby tak nie robił, ale może przypilnuj go gdzy bedzie chcial cos robic i zanieś do kuwetki:)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z kotem.

19 paź 2012 - 22:55:35

Jak piszą dziewczyny kot znaczy teren. To nie są chyba siuśki tylko taka wydzielina.
Jeżeli masz możliwość wyprowadzenia go (nawet na smyczy)to niech sobie pozaznacza pobliskie krzaczki, wtedy powinien przestać zaznaczać w domu. Zapach bardzo trudno usunąć.U mnie kot zaznaczył nogę od kwietnika. Próby umycia wodą spowodowały spotęgowanie zapachu i kwietnik musiałam wyrzucić, bo nawet wietrzenie na balkonie nie pomogło.
Koleżanka ma domek i dopiero gdy kota zaczęła wypuszczać na dwór to przestał znaczyć w mieszkaniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-19 22:56 przez PaniGami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Imię dla suni pomocy