Obecnie rozmawiamy o:

MODA PLUS SIZE

gorący temat

wydruk z zdjęciem

51 minut temu

obraz na płótnie

dzisiaj o 10:05

Dom czy mieszkanie

dzisiaj o 9:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZAKŁADAMY AKWARIUM

19 lip 2012 - 10:49:34

Witam. Proszę Was o pomoc w stworzeniu listy potrzebnych akcesoriów do akwarium dla ryb słodkowodnych. Czego będę potrzebować? Co się może przydać? Jakie gatunki ryb mogą mieszkać razem w akwarium? Jakiej marki sprzęt polecacie?
Oczywiście bardzo mile widziane opowieści, przygody związane z własnymi akwariami.

ZAKŁADAMY AKWARIUM

19 lip 2012 - 10:55:43

Potrzebne:
akwarium z pokrywą i świetlówką:-),
filtr odpowiedni do wielkości akwarium albo odrobinę większy (wtedy lepiej czyści),
grzałka,
termometr,
żwirek na dno (ja mam drobniutki na dnie i na nim grubszy),
roślinki - żywe i sztuczne jak chcesz (ja mam żywe tylko),
jakaś ozdoba - domek, zamek, itd, itp(do której rybki mogą się chować),
korzeń specjalny może być,
kokos.
Tyle chyba:-)
Jesli masz pytania pisz do mnie na priv.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-19 10:57 przez karka2424.

ZAKŁADAMY AKWARIUM

19 lip 2012 - 11:12:52

W sklepie zoologicznym polecono mi markę EHEIM, ma dość drogie produkty ale czy to przekłada się również na jakość?

ZAKŁADAMY AKWARIUM

19 lip 2012 - 21:07:47

na firmach się nie znam, ale zdecydowanie nie sztuczne a PRAWDZIWE rośliny, i żadne zamki, łódki i inne sztuczne ozdoby! tylko naturalne!
Te różne kolorowe kamyczki, stateczki szkodą rybkom!
Pamiętaj też, żeby najpierw kupić cały sprzęt, zalać akwa wodą i filtr musi chodzi 24h na dobę. Posadz roślinki itp,, i dopiero po około dwóch tygodniach, jak akwarium dojrzeje, można do niego wpuścić rybki. Rybki też kupuje sięn ie tak hop siup. Każdy gatunek ma inne wymagania co do temperatury, wielkości akwa itp, mogą się gryźć, chorować. Nie sugeruj się radami sprzedawców w sklepach zoologicznych. Na ogól chcą wcisnąć to co najdroższe aby sprzedać. Na gatunkach ryb i roślin praktycznie w ogóle się nie znają. W razie pytań, odezwij się o mnie na prwi, już kilku dziewczynom na szafie pomagałam przez internet zakładać akwa:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moje maleństwa :)