Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

królik baran

18 lip 2012 - 23:04:32

Hej dziewczyny :).
Czy może któraś z Was ma, bądź miała króliczka baranka?
Ja planuję zakup, chociaż wiem, że rosną one bardzo duże.
Jakieś wskazówki co do króliczków?Polecacie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-18 23:05 przez yeah.

królik baran

18 lip 2012 - 23:11:00

nie polecam,kup sobie minaturke

królik baran

18 lip 2012 - 23:12:05

a dlaczego nie polecasz?

królik baran

18 lip 2012 - 23:16:24

rosną bardzo duże i są mało "żywe"

królik baran

18 lip 2012 - 23:17:14

ja miałam króliczka ale miniaturkę a raczej dużą miniaturkę :D
króliczki są słodkie:)

królik baran

18 lip 2012 - 23:17:14

ja miałam króliczka ale miniaturkę a raczej dużą miniaturkę :D
króliczki są słodkie:)

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

królik baran

18 lip 2012 - 23:19:02

Cytat
ladyinredone
rosną bardzo duże i są mało "żywe"


mało żywe? ja mam i jak go wypuszczam z klatki i się troche rozkręci ;D to tak wysoko skacze i szybko biega że aż mnie rozśmiesza ;D piruety kręci jak w cyrku ;D hehe

królik baran

18 lip 2012 - 23:20:31

pewnie zalezy od charakteru królika,sory ,że uogólniłam

królik baran

18 lip 2012 - 23:21:30

Barany rosną duże i potrzebna jest spora klatka, bo chyba nie chcesz, by się zwierzak męczył w zbyt małej? Miniaturki też wcale takie mikro nie są (rosną nawet do 4-5kg). Najmniejsze są karzełki ok. 3kg (prawie jak miniaturki ale jednak jest różnica - umiem odróżnić takiego królika, nawet jak jest bardzo mały). Pamiętać trzeba o częstym sprzątaniu i o tym, że samiczki mniej "śmierdzą". Jeśli masz jakieś pytania na temat opieki nad królikiem i wyborze rasy, to zapraszam do napisania PM. Tu mi się nie bardzo chce rozpisywać ;-P

królik baran

19 lip 2012 - 19:57:18

Cytat
Amelinek
Barany rosną duże i potrzebna jest spora klatka, bo chyba nie chcesz, by się zwierzak męczył w zbyt małej? Miniaturki też wcale takie mikro nie są (rosną nawet do 4-5kg). Najmniejsze są karzełki ok. 3kg (prawie jak miniaturki ale jednak jest różnica - umiem odróżnić takiego królika, nawet jak jest bardzo mały). Pamiętać trzeba o częstym sprzątaniu i o tym, że samiczki mniej "śmierdzą". Jeśli masz jakieś pytania na temat opieki nad królikiem i wyborze rasy, to zapraszam do napisania PM. Tu mi się nie bardzo chce rozpisywać ;-P
Cóż za informacje...
Karzełki wążą do kilograma, ewentualnie półtora, ale wtedy nie są rodowodowe. Jak są młode to odróżnić je można od zwykłych miniaturek po długości uszu, które są maleńkie.
A miniaturki nie ważą 5 kilogramów. To, że ktoś Ci sprzeda królika hodowlanego, który może wazyć 5 kilo i powie, że to miniaturka nie znaczy, że tak faktycznie jest :)
Baranki są największe z miniaturek, teoretycznie powinny ważyć do 2,5 kg ale jak się upasie to będzie więcej ;)
I nie, samiczki nie śmierdzą mniej od samców. Właściwie to króliki wcale nie śmierdzą, bo nie mają specyficznego zapachu. A to, że siki nie pachną fiołkami to chyba oczywiste.

Autorko, Ty chcesz baranka miniaturkę czy barana hodowlanego?

królik baran

19 lip 2012 - 20:04:05

Cytat
Nens
Cytat
Amelinek
Barany rosną duże i potrzebna jest spora klatka, bo chyba nie chcesz, by się zwierzak męczył w zbyt małej? Miniaturki też wcale takie mikro nie są (rosną nawet do 4-5kg). Najmniejsze są karzełki ok. 3kg (prawie jak miniaturki ale jednak jest różnica - umiem odróżnić takiego królika, nawet jak jest bardzo mały). Pamiętać trzeba o częstym sprzątaniu i o tym, że samiczki mniej "śmierdzą". Jeśli masz jakieś pytania na temat opieki nad królikiem i wyborze rasy, to zapraszam do napisania PM. Tu mi się nie bardzo chce rozpisywać ;-P
Cóż za informacje...
Karzełki wążą do kilograma, ewentualnie półtora, ale wtedy nie są rodowodowe. Jak są młode to odróżnić je można od zwykłych miniaturek po długości uszu, które są maleńkie.
A miniaturki nie ważą 5 kilogramów. To, że ktoś Ci sprzeda królika hodowlanego, który może wazyć 5 kilo i powie, że to miniaturka nie znaczy, że tak faktycznie jest :)
Baranki są największe z miniaturek, teoretycznie powinny ważyć do 2,5 kg ale jak się upasie to będzie więcej ;)
I nie, samiczki nie śmierdzą mniej od samców. Właściwie to króliki wcale nie śmierdzą, bo nie mają specyficznego zapachu. A to, że siki nie pachną fiołkami to chyba oczywiste.

Autorko, Ty chcesz baranka miniaturkę czy barana hodowlanego?

Widocznie mój tata, który hoduje króliczki w ogóle się nie zna a ja nigdy królika nie widziałam. Każdy królik, nawet 5-6kg to miniaturka, bo hodowlane (ta tzw. "na pasztet";) mają ponad 10 kg. I skoro już się tak mądrzysz, to sprawdzaj informacje, bo każdy hodowca przyzna mi rację. Tobie po części też, ale nie do końca z tą wagą :)

królik baran

19 lip 2012 - 20:04:27

Aaaa ale nie kupuj królisia!!!!! jest mnóstwo króliczków- baranki, lewki i inne do adopcji!

http: //adopcje.kroliki.net/ (usunąc spacje po http)

Poza tym, o królikach trzeba na prawdę dużo wiedzieć. One nie mogą siedzieć 24h na dobe w klatce, potrafią korzystać z kuwety, jak koty, nie jedzą kolorowych mieszanek i kolb, a siankom suszki/warzywa itp.
To wspaniałe zwierzaki ale trzeba dużo o nich wiedziec, aby zapewnić im dobre życie:)

zweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 1/5

królik baran

19 lip 2012 - 20:08:41

no właśnie tu chodzi o jakiegoś baranka czy barana takiego do hodowli?, bo jak hodowlanego to chyba nie masz zamiaru go w domu trzymać?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.582

królik baran

19 lip 2012 - 20:11:27

Również zachęcam do adopcji.
Mam królika miniaturowego, lewka. Waży 1.7 kg. Ma ponad 3 lata. Wszyscy weterynarze mi mówią, że jest bardzo duży. Ale nie jest spasiony czy coś, jest po prostu bardzo kudłaty i ma dużą grzywę :)
Baranki są przeurocze ale rzeczywiście większe niż zwykłe miniaturki.

Radzę dobrze przemyśleć zakup takiego zwierzaka. To bardzo wymagające stworzonko. Jesli chcesz wiedzieć więcej, chętnie doradzę.

królik baran

19 lip 2012 - 20:13:32

haha myślałam, że masz królika i jest głupi jak baran stąd tytuł, wybacz :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZAKŁADAMY AKWARIUM