Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Przedszkole

8 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

48 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:20:58

Hej dziewczyny,

Moj sznaucerek ma na jutro zaplanowana operacje usuniecia obu jaderek. Niestety jedno z nich utkwilo mu w pachwinie i weterynarz stwierdzil, ze konieczna jest operacja. Czy Wasze pieski tez przechodzily taka operacje? Czy rzeczywiscie konieczne jest usuwanie obu jaderek, jesli jedno z nich jest we wlasciwym miejscu? Jak pieski znosza taka operacje?

Operacja za kilka godzin, a ja mam nadal kilka watpliwosci

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:23:19

Niestety specjalistą nie jestem więc nie wypowiem się na ten temat, ale zastanawia mnie jedno: czy Twój weterynarz nie powiedział Ci wszystkiego na temat operacji.? Jemu zadawałaś te pytania.?

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:25:01

Nie, moje psy i suki miały wszystko na miejscu. Póki u suni nie było wskazań medycznych. Nie wyobrażam sobie okaleczania zwierzęcia ze względu na widzimisię właściciela. Nie pytałaś wczesniej weta czy to konieczne?Albo do innego nie poszłaś? Z moją suką, jak wet zarządził operację macicy, byliśmy u kilku innych.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:25:42

nic się nie bój. Kastracja nie wpłynie źle na Twojego psa - wręcz przeciwnie. Kastracja ma wiele zalet :)

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:28:46

Kilka dni temu w TV ogladałam o tym program. Z tego co tam przedstawiono to taki zabieg jest konieczny dla zdrowia a nawet życia psiaka.Nie wiem tylko jak to się ma do pozostawionego zdrowego jądra.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-09 18:29 przez szasa.

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:28:57

Cytat
martischa
nic się nie bój. Kastracja nie wpłynie źle na Twojego psa - wręcz przeciwnie. Kastracja ma wiele zalet :)

Wlasnie:)Cos o tym wiem i jestem jak najbardziej za!:)

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:29:09

centrum weterynaryjne z szafy za chwilę udzieli fachowej odpowiedzi... biiiiip proszę czekać biiiiip proszę czekać biiiiip

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:29:17

Wetowi zadawałam też pytania. Operacja według niego i innego weterynarza i opinii w internecie jest wskazana, ponieważ jesli sie nie usunie jajka, ktore utknelo, moze z tego wyniknac w przyszlosci jakies raczysko jader :/ Jestem szczegolnie ciekawa czy ktorys z pieskow mial usuwane tylko jedno jadro czy trzeba od razu dwa, poniewaz wet twierdzi, ze lepiej dwa, ale jakos jego tlumaczenie mnie nie przekonuje.

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:30:50

też nie mam doświadczenia w tej konkretnej sprawie. ale kuzynka ma psa, którego wykastrowała także ze względów zdrowotnych i psiak bardzo dobrze zniósł zabieg. troszkę był nieogarnięty zaraz po wybudzeniu ale to normalne :)
nie ma się co martwić. jeśli wybrałaś dobrą lecznicę wszystko pójdzie zgodnie z planem

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:32:10

Cytat
martischa
nic się nie bój. Kastracja nie wpłynie źle na Twojego psa - wręcz przeciwnie. Kastracja ma wiele zalet :)

ojj zgadzam się. Gdyby każdy kastrował swojego psa nie latałoby tyle bezpańskich burków, i nie byłoby tyle agresywnych psiaków.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:38:08

Cytat
coco-moko
Cytat
martischa
nic się nie bój. Kastracja nie wpłynie źle na Twojego psa - wręcz przeciwnie. Kastracja ma wiele zalet :)

ojj zgadzam się. Gdyby każdy kastrował swojego psa nie latałoby tyle bezpańskich burków, i nie byłoby tyle agresywnych psiaków.

dokładnie - po pierwsze jak mówisz ograniczyłoby się dużą liczbę bezpańskich psów, pies staje się bardziej spokojny, no i ogólnie kastracja psów jak i sterylizacja suk zapobiega nowotworom w starszym wieku. Jest dużo więcej plusów ale pełno o tym w necie :)

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:38:44

Cytat
anjuchaprim
też nie mam doświadczenia w tej konkretnej sprawie. ale kuzynka ma psa, którego wykastrowała także ze względów zdrowotnych i psiak bardzo dobrze zniósł zabieg. troszkę był nieogarnięty zaraz po wybudzeniu ale to normalne :)
nie ma się co martwić. jeśli wybrałaś dobrą lecznicę wszystko pójdzie zgodnie z planem

mam nadzieje, ze moj tez szybko wroci do siebie po operacji i ze nie zmieni mu sie zbytnio charakterek..

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:44:12

moja suczka jest sterylizowana, poniewaz suczkom grozi ropomacicze. jestem przeciwna kaleczeniu zwierzat, ale w koncu kastruje i sterylizuje sie zwierzeta dla ich dobra. skoro przez 10 lat potrafilismy dbac o psinke podczas miesiaczek, to w przyszlosci dbalibysmy dalej ;)

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:45:46

Jeżeli jedno jądro nie zeszło do moszny to kastracja jest konieczna. Moi znajomi mieli ten sam problem ze swoim psem. Jeżeli jądro zostanie w środku to zacznie rozwijać się z tego stan zapalny i tylko zrobi się duży kłopot. Może to wtedy być nawet niebezpieczne dla życia psa.

KASTRACJA - POZBAWIENIE MESKOSCI

09 kwi 2012 - 18:47:45

Cytat
coco-moko
Cytat
martischa
nic się nie bój. Kastracja nie wpłynie źle na Twojego psa - wręcz przeciwnie. Kastracja ma wiele zalet :)

ojj zgadzam się. Gdyby każdy kastrował swojego psa nie latałoby tyle bezpańskich burków, i nie byłoby tyle agresywnych psiaków.
oj tak ja mam dwa psy oba kastrowane

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Imię Twojego Zwierzaka?