Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 21:57:25

Cytat
kashvi
Cytat
16kaja16
sterylizacjaaa. suczki w tym czasie stają sie nerwowe, pobudzone . jak widać Twoja jest bardzo nerwowa :) radzę się nie męczyć i iść na sterylizację. marzec jest miesiącem sterylizacji, z tą akcją współpracują niektóre gabinety weterynaryjne. zabiegi są tańsze.


rzeczywiscie bo najlatwiej wszystkich i wszystko wysterylizowac:/ juz bez przesady, co widze wątek o zwierzakach i jakims problemowym zachowaniu (ale mozliwym do rozwiazania) to tylko STERYLIZACJA!
same sie niektore wysterylizujcie...

Bo wyobraź sobie, że wiele z zachowań o jakich piszą dziewczyny na szafie wynika z burzy hormonów u zwierzaków;)
Sterylizacja nie jest złem dla zwierzaka. Nie dość, że zwierze się nie męczy ciągłymi wahaniami hormonów, to pozwala to zapanować, uspokoić niepożądane zachowania jak agresja czy chęć gwałcenia wszystkiego. A że zapobiega niechcianym ciążom których i tak jest dość- kiedy ludzie z ciemnogrodów nie sterylizują zwierząt "bo po co"- też jest wskazane, to sterylizacja jest na prawdę najlepszym wyjściem.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:02:28

Nowe przepisy są takie że bez zarejestrowania jako hodowla nie wolno dopuszczać suki więc sterylizajca jest jak najbardziej wskazana, jeżeli ktoś nie akceptuje tego niech nie kupuje suki!

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:10:58

Cytat
DarkFantasy
Nowe przepisy są takie że bez zarejestrowania jako hodowla nie wolno dopuszczać suki więc sterylizajca jest jak najbardziej wskazana, jeżeli ktoś nie akceptuje tego niech nie kupuje suki!

E no dajcie spokój, poważnie? Czyli co, jeśli załóżmy suka mi ucieknie i jakiś inny pies ją zapyli, to jestem przestępcą?
Zgoda, próby ograniczenia problemu nadmiaru zwierząt, ale to już absurd totalny... (Jakich wiele w naszym prawie niestety :( )

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:14:41

Z tego co wiem, przestępcą będziesz, jesli będziesz chciała sprzedawać potem te szczeniaki, tj. czerpać z nich zysk. A jak już się ma suczkę, która może uciec- to sorry greogry, ale 100zł na sterylizacje raz na całe życie to niewiele, w porównaniu do stresu jak sunia ucieknie albo kosztów przy wychowywaniu szczeniaków i szukaniu im potem domu, lub wyrzutach sumienia że urodziły się kolejne niechciane pieski. Jak już było mówione, marzec jest miesiącem tańszych zabiegów sterylki i kastracji dla psów i kotów, warto z tego skorzystać.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:17:49

Cytat
Eti_
Cytat
DarkFantasy
Nowe przepisy są takie że bez zarejestrowania jako hodowla nie wolno dopuszczać suki więc sterylizajca jest jak najbardziej wskazana, jeżeli ktoś nie akceptuje tego niech nie kupuje suki!

E no dajcie spokój, poważnie? Czyli co, jeśli załóżmy suka mi ucieknie i jakiś inny pies ją zapyli, to jestem przestępcą?
Zgoda, próby ograniczenia problemu nadmiaru zwierząt, ale to już absurd totalny... (Jakich wiele w naszym prawie niestety :( )

Jak by była wysterylizowana to by nie zapylił ;) Nie wiem jakie są sankcje prawne i czy są bo nasza sunia jest zarejestrowana i chcemy mieć szczeniaki więc się nie interesowałam dalej co z pieskami bez rodowodów, ale warto poczytać od 2012 roku weszły nowe przepisy, dotyczą również "kopiowania";(obcinania) ogonów, już się nie obcina :)
Absurd czy nie absurd, nie mi oceniać :)

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:19:37

no to pannica Ci dorasta. jakie ma zajęcie w domu? ile razy dziennie chodzi na spacer? co na tych spacerach robicie?

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:24:16

Pomyślałabym nad sterylizacją, to nie tylko pewność że nie będzie 'małych niespodzianek', ale też kwestia zdrowia pieska.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:26:18

wtrącę trzy grosze, a propos sterylizacji. warto pamiętać o tym, że sterylizacja zapobiega wielu chorobom takim jak: ropomacicze, ciąża urojona, nowotwory. poza tym suczka bardzo męczy się podczas "tych dni", a takie zaspokojenie instynktu przez psy lub koty to nie jest przyjemna sprawa. psy podczas stosunku bardzo cierpią pozostając zakleszczone, a tak dzieje się w każdym przypadku.
jeżeli kochacie zwierzęta lub chociaż nie uważacie się na Panów świata nie rozmnażajcie bezmyślnie swoich zwierząt, skazując ich potomstwo lub potomstwo potomstwa na śmierć z zaniedbania.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:41:14

Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia. A ze szczeniakami nie bedzie problemu jesli bedzie ich malo zatrzymamy a jesli nie to oddamy za darmo w dobre rece. Nie wyobrazam sobie pozbawiac mojego psa czegos co dla niego jest naturalne, pozatym sterylizacja nie jest dobra ! Poczytajcie sobie cos wiecej na ten temat! Uwazam ze sterylizacja powinna byc tylko w skrajnych przypadkach, a nie dlatego ze nie potrafimy sobie poradzic z psem...

Cytat
beatrx
no to pannica Ci dorasta. jakie ma zajęcie w domu? ile razy dziennie chodzi na spacer? co na tych spacerach robicie?
Chodzi na trzy dlugie i kilka krotkich . Ogl to jest taki leniwiec np. potrafi wstac o 11. : ) W domu tez caly czas sie nia zajmuje takze na brak zainteresowania nie moze narzekac, nigdy nie zostaje tez sama w domu . Rodzice do pracy, ja do szkoly wtedy zaprowadzamy ja na te kilka godzin do dziadkow i pozniej odbieramy : P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-03 22:44 przez lolka34.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:44:27

Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia. A ze szczeniakami nie bedzie problemu jesli bedzie ich malo zatrzymamy a jesli nie to oddamy za darmo w dobre rece. Nie wyobrazam sobie pozbawiac mojego psa czegos co dla niego jest naturalne, pozatym sterylizacja nie jest dobra ! Poczytajcie sobie cos wiecej na ten temat! Uwazam ze sterylizacja powinna byc tylko w skrajnych przypadkach, a nie dlatego ze nie potrafimy sobie poradzic z psem...
dla zdrowia? przecież ten mit już dawno jest obalony. suka nie musi mieć szczeniaków, a kundelków już jest i tak wystarczająca ilość w schroniskach, żeby na swiat następne sprowadzać.
lepiej weź się za szkolenie suki i ustalenie pewnej hierarchii w domu, bo ona najzwyczajniej w świecie dorosła i chce Cię ustawić.
Cytat
lolka34
Chodzi na trzy dlugie i kilka krotkich . Ogl to jest taki leniwiec np. potrafi wstac o 11. : ) W domu tez caly czas sie nia zajmuje takze na brak zainteresowania nie moze narzekac, nigdy nie zostaje tez sama w domu . Rodzice do pracy, ja do szkoly wtedy zaprowadzamy ja na te kilka godzin do dziadkow i pozniej odbieramy : P
a jakieś zajęcie ma? szkolicie ją? czy tylko po prostu wychodzicie z nią na wąchanie trawki i zabawę z psami?
tak jak mówię, sucz dorasta i nawet jakbyście ja wysterylizowali to nie sprawi, że wychowa się sama. teraz weszła w taki okres 'nastoletniego' buntu:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-03 22:46 przez beatrx.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:48:14

Cytat
beatrx
Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia. A ze szczeniakami nie bedzie problemu jesli bedzie ich malo zatrzymamy a jesli nie to oddamy za darmo w dobre rece. Nie wyobrazam sobie pozbawiac mojego psa czegos co dla niego jest naturalne, pozatym sterylizacja nie jest dobra ! Poczytajcie sobie cos wiecej na ten temat! Uwazam ze sterylizacja powinna byc tylko w skrajnych przypadkach, a nie dlatego ze nie potrafimy sobie poradzic z psem...
dla zdrowia? przecież ten mit już dawno jest obalony. suka nie musi mieć szczeniaków, a kundelków już jest i tak wystarczająca ilość w schroniskach, żeby na swiat następne sprowadzać.
lepiej weź się za szkolenie suki i ustalenie pewnej hierarchii w domu, bo ona najzwyczajniej w świecie dorosła i chce Cię ustawić.
Rozmawialam z weterynarzem i on sam powiedzial ze naturalna rzecza jest to ze suczki maja szczeniaki, zmniejsza to ryzyko wystapienia u nich chorob wlasnie typu urojone ciaze czy nowotwory.. A kto powiedzial ze to beda kundelki i wyladuja w schronisku? W zyciu nie dopuscilabym zeby tak sie stalo...
Moj tata jest faem Cesara wiec w wolnych chwilach prowadzi ,, skzolenie" :D
Staram sie z nia pracowac, uczyc komend, itp. Zawsze sie slucha, jest bardzo grzeczna pomijajac oczywiscie ostatnie wybryki .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-03 22:49 przez lolka34.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:52:57

Sterylizacja!!!! ;)
Ja już swojego "Aniołka" wysterylizowałam... Wcześniej czy później lepiej to zrobić, znikną kłopoty o których piszesz, zagrożenie ciążą i ewentualne ropomacicze. Same plusy! Do weta, raz dwa i po krzyku ;)

Cytat
kashvi
Cytat
16kaja16
sterylizacjaaa. suczki w tym czasie stają sie nerwowe, pobudzone . jak widać Twoja jest bardzo nerwowa :) radzę się nie męczyć i iść na sterylizację. marzec jest miesiącem sterylizacji, z tą akcją współpracują niektóre gabinety weterynaryjne. zabiegi są tańsze.


rzeczywiscie bo najlatwiej wszystkich i wszystko wysterylizowac:/ juz bez przesady, co widze wątek o zwierzakach i jakims problemowym zachowaniu (ale mozliwym do rozwiazania) to tylko STERYLIZACJA!
same sie niektore wysterylizujcie...


Najpierw może poczytaj trochę o tym i dopiero zacznij się wypowiadać. Bez urazy, ale nie znasz się kompletnie!
Sterylizacja niesie za sobą niemalże same plusy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-03 22:57 przez kaszmirowysweterek.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:54:49

Cytat
lolka34
Rozmawialam z weterynarzem i on sam powiedzial ze naturalna rzecza jest to ze suczki maja szczeniaki, zmniejsza to ryzyko wystapienia u nich chorob wlasnie typu urojone ciaze czy nowotwory.. A kto powiedzial ze to beda kundelki i wyladuja w schronisku? W zyciu nie dopuscilabym zeby tak sie stalo...
Moj tata jest faem Cesara wiec w wolnych chwilach prowadzi ,, skzolenie" :D
Staram sie z nia pracowac, uczyc komend, itp. Zawsze sie slucha, jest bardzo grzeczna pomijajac oczywiscie ostatnie wybryki .

Hej, nikt Cię nie zmusza do sterylizacji, to tylko rady.
Druga sprawa to mylisz pojęcia, jeżeli nie chcesz kundelków polecam zaliczyć kilka wystaw organizowanych w Polsce i utrzymać rodowód pieska, w innym wypadku to nawet jak weźmiesz tej samej rasy pieska do pokrycia to twoje szczeniaki będą "kundelkami".

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:56:14

Kochana, proponuję zmienić weterynarza. Ostatnio na szafie też był taki wątek, gdzie genialny wet poradził by sunia miała szczeniaki. Efektem tego było pilne szukanie im domów, bo domowników nie było stać na tyle maluchów a też do schroniska nie chcieli oddać. Wysłałam Ci bardzo ciekawy artykuł na temat kastracji, poczytaj, my nie mówimy tego aby azrobić Ci na złość. Co jak co, ale na zwierzętach trochę się znam, i nie chcę dla nich źle. Jednak też, tak jak było mówione, rozmnażać można tylko zwierzęta z zarejestrowanych hodowli, i sprzedawać te z rodowodem. Jeśli będziesz w razie czego oddawać szczeniaki za darmo, nie wiesz w jakie ręce trafią, czy nowi właściciele je wysterylizują cyz może dalej się będą rozmnażać. Rozgadałam się, ale serio, zmień weta i pomyśl nad sterylką, dla dobra suni.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:57:19

Cytat
lolka34
Rozmawialam z weterynarzem i on sam powiedzial ze naturalna rzecza jest to ze suczki maja szczeniaki, zmniejsza to ryzyko wystapienia u nich chorob wlasnie typu urojone ciaze czy nowotwory.. A kto powiedzial ze to beda kundelki i wyladuja w schronisku? W zyciu nie dopuscilabym zeby tak sie stalo...
Moj tata jest faem Cesara wiec w wolnych chwilach prowadzi ,, skzolenie" :D
Staram sie z nia pracowac, uczyc komend, itp. Zawsze sie slucha, jest bardzo grzeczna pomijajac oczywiscie ostatnie wybryki .
nie chodź do takiego weterynarza, naprawdę. kiedyś, dawno, dawno temu był taki przesąd, ze suczka musi mieć szczeniaki dla zdrowia. potem przeprowadzono badania i właśnie jednorazowa ciąża zwiększa ryzyko tych chorób. zmniejszenie ryzyka występuje wtedy, kiedy suka albo nie rodzi wcale albo rodzi regularnie. czy wylądują w schronisku to nie wiem, wiem że już od groma jest tam psów bezpańskich, być może urodzonych własnie przez ten przesąd. naprawdę, zbyt wiele jest w Polsce psów bezdomnych, aby jeszcze sprowadzać na świat następne. polecam, poczytaj o tym trochę, wystarczy wejść nawet na stronę internetową obojętnie jakiej fundacji pomagajacej zwierzętom, zobaczysz ile tam jest bid:(
nie tylko w wolnych chwilach, ale i cały czas z nią pracujcie. widzisz, suńka jest mała i póki co jak Cię gryzie to krzywdy Ci nie robi. ale to się będzie pogłębiało i potem strasznie trudno będzie Ci to odpracować, bo ona stanie się zajadła i jeszcze bardziej agresywna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

doradzcie - pies