Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

3 minuty temu

sklep detailingowy

27 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:45:57

Cytat
kashvi
jest odstraszacz kotow w sprayu, nazywa sie feliway, ale jest bardzo drogi...i w sumie takie same efekty dał zwykły odswieżacz powietrza z brise z czujnikiem ruchu:)

moze spróbuj postawic taki odświeżacz kolo kanapy, koty generalnie tego hałasu sie boją;)

u znajomej dzieki temu przestały sikac na komodę i w ogolnie w domu;)

z Feliwaya znam tylko dyfuzor do kontaktu który nie działa tak samo jak odświeżacz powietrza z Brisa. Bo wydziela dobre feromony dzięki którym kot czuje się bezpiecznie i jest spokojny, ale to jest raczej dla kotów które są agresywne, niespokojne, drapią wszystko sikają nie da się do nich podejść. A kot autorki wątku tylko drapie kanapę więc raczej robi to bo dobrze mu się drapie a nie dlatego że nie czuje się bezpieczny.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:51:30

Cytat
coco-moko
Cytat
kashvi
jest odstraszacz kotow w sprayu, nazywa sie feliway, ale jest bardzo drogi...i w sumie takie same efekty dał zwykły odswieżacz powietrza z brise z czujnikiem ruchu:)

moze spróbuj postawic taki odświeżacz kolo kanapy, koty generalnie tego hałasu sie boją;)

u znajomej dzieki temu przestały sikac na komodę i w ogolnie w domu;)

z Feliwaya znam tylko dyfuzor do kontaktu który nie działa tak samo jak odświeżacz powietrza z Brisa. Bo wydziela dobre feromony dzięki którym kot czuje się bezpiecznie i jest spokojny, ale to jest raczej dla kotów które są agresywne, niespokojne, drapią wszystko sikają nie da się do nich podejść. A kot autorki wątku tylko drapie kanapę więc raczej robi to bo dobrze mu się drapie a nie dlatego że nie czuje się bezpieczny.

pomyłka, chodzilo mi o innotek sscat, feliwaya tez bralismy pod uwagę, ale zamowilismy innoteka ;)


Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:51:34

Mam podobny problem, ale moj kot drapie sciany, ma drapak uzywal go przez kilka miesiecy, teraz mu sie znudzilo. kot jest dorosly, mietka i odstraszac nie pomaga, klaskanie i pryskanie woda tez bo kiedy ja reaguje szybko ucieka i go nie ma. Wystarczy ze wyjde do lazienki a on wraca na "sciane":D- wie ze robi zle i zlosliwiec robi to specjalnie.. moze macie jakies jeszcze rady?

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:55:36

Moja kicia też tak sobie pazurkami drapie ale mam to gdzieś, jej pozwalam, na wszystko :]

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:56:23

koty, koty. lubię koty ale nie umiałabym chyba ich czegokolwiek nauczyć ;P
z punktu widzenia właściciela psa to spryskiwacz może być dobry.
ja gdy widze, że moje 'maleństwo' zaczyna gryźć albo drapać coś czego nie powinien to reaguję w jakiś sposób, klaśnięcie w dłonie-głośne, szturchnięcie w szyję itd.
myślę, że woda na kociaka pomoże tylko musisz pilnować ;P

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:01:15

Cytat
SoundOfMissingYou
moze usiadz i z nim porozmawiaj, powiedz jakie to dla ciebie wazne..
Dziękujemy Ci wujku Dobra Rado. Padłam :D

Moja kotka wybiera ziemię z doniczek i tragicznie mnie to wkurza. Przychodzę do domu, a tu półki, parapety i podłoga utyfiona, wrrrrr.

Mały Potwór

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:03:43

Cytat
aniuchat
Moja kotka wybiera ziemię z doniczek i tragicznie mnie to wkurza. Przychodzę do domu, a tu półki, parapety i podłoga utyfiona, wrrrrr.

Dlatego nie mam kwiatów :]

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:05:00

Cytat
rosehime
Cytat
aniuchat
Moja kotka wybiera ziemię z doniczek i tragicznie mnie to wkurza. Przychodzę do domu, a tu półki, parapety i podłoga utyfiona, wrrrrr.

Dlatego nie mam kwiatów :]

Ja się moich nie pozbędę. Serce by mi pękło :(

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:05:30

Nie tylko koty lubia doniczki:D pies moich rodzicow wyzera kwiaty- wyrywa jak marchewki i zostawia np. na kanapie :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 13:06 przez cziraraa.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:06:24

Spróbuj zmienić drapak na inny koty uwielbiają ostrzyć pazurki na nowych rzeczach stąd może ten powrót do drapania sofy.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:06:36

drapanie to naturalny instynkt kota, kot na swoich opuszkach posiada dużo swoich zapachów i w ten sposób zostawia je wszędzie na meblach na Tobie itd, biorąc koty każdy odpowiedzialny człowiek wie,że kot drapie, taka jego natura:) Niestety nic się na to nie poradzi, on nie wie że niszczy Ci kanapę czy tak jak moje skacze na karnisz który został wyrwany :P One to mają gdzieś, z kotami jak z dziećmi:) Albo masz cierpliwość albo oddaj, jak sobie nie radzisz;/ Niestety znam coraz więcej takich nieodpowiedzialnych ludzi:(

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:07:26

Cytat
aniuchat
Ja się moich nie pozbędę. Serce by mi pękło :(

Z powodu kwiatów ?! o_O

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:08:49

No cóż z kotem nie wygrasz! Koty nigdy nie ustępują. Jak już im się coś spodoba to koniec! Pozostaje ci zamykanie drzwi do pokoju gdzie stoją kanapy:)

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:10:19

Cytat
rosehime
Cytat
aniuchat
Ja się moich nie pozbędę. Serce by mi pękło :(

Z powodu kwiatów ?! o_O

No co, też żywe? Uczę kota wytrwale, żyć z nimi w miarę w zgodzie. ma lepsze i gorsze dni. Ostatnio też "sra" pod wannę i "Mamusia" ma gimnastykę przy wyciąganiu bobków. Ach te koty, ale i tak kocham tego gada i za nic w swiecie bym się jej nie pozbyła.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 16:51:35

Moja kicia nigdy nie robiła kupek po kątach, od początku robi w kuwecie albo na dworzu, inna histori z siuśkami, ale to było jak była mała, teraz ładnie robi do kuwety, wystarczy nauczyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zachowanie psa po narkozie