Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:45:57

Cytat
kashvi
jest odstraszacz kotow w sprayu, nazywa sie feliway, ale jest bardzo drogi...i w sumie takie same efekty dał zwykły odswieżacz powietrza z brise z czujnikiem ruchu:)

moze spróbuj postawic taki odświeżacz kolo kanapy, koty generalnie tego hałasu sie boją;)

u znajomej dzieki temu przestały sikac na komodę i w ogolnie w domu;)

z Feliwaya znam tylko dyfuzor do kontaktu który nie działa tak samo jak odświeżacz powietrza z Brisa. Bo wydziela dobre feromony dzięki którym kot czuje się bezpiecznie i jest spokojny, ale to jest raczej dla kotów które są agresywne, niespokojne, drapią wszystko sikają nie da się do nich podejść. A kot autorki wątku tylko drapie kanapę więc raczej robi to bo dobrze mu się drapie a nie dlatego że nie czuje się bezpieczny.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:51:30

Cytat
coco-moko
Cytat
kashvi
jest odstraszacz kotow w sprayu, nazywa sie feliway, ale jest bardzo drogi...i w sumie takie same efekty dał zwykły odswieżacz powietrza z brise z czujnikiem ruchu:)

moze spróbuj postawic taki odświeżacz kolo kanapy, koty generalnie tego hałasu sie boją;)

u znajomej dzieki temu przestały sikac na komodę i w ogolnie w domu;)

z Feliwaya znam tylko dyfuzor do kontaktu który nie działa tak samo jak odświeżacz powietrza z Brisa. Bo wydziela dobre feromony dzięki którym kot czuje się bezpiecznie i jest spokojny, ale to jest raczej dla kotów które są agresywne, niespokojne, drapią wszystko sikają nie da się do nich podejść. A kot autorki wątku tylko drapie kanapę więc raczej robi to bo dobrze mu się drapie a nie dlatego że nie czuje się bezpieczny.

pomyłka, chodzilo mi o innotek sscat, feliwaya tez bralismy pod uwagę, ale zamowilismy innoteka ;)


Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:51:34

Mam podobny problem, ale moj kot drapie sciany, ma drapak uzywal go przez kilka miesiecy, teraz mu sie znudzilo. kot jest dorosly, mietka i odstraszac nie pomaga, klaskanie i pryskanie woda tez bo kiedy ja reaguje szybko ucieka i go nie ma. Wystarczy ze wyjde do lazienki a on wraca na "sciane":D- wie ze robi zle i zlosliwiec robi to specjalnie.. moze macie jakies jeszcze rady?

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:55:36

Moja kicia też tak sobie pazurkami drapie ale mam to gdzieś, jej pozwalam, na wszystko :]

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 12:56:23

koty, koty. lubię koty ale nie umiałabym chyba ich czegokolwiek nauczyć ;P
z punktu widzenia właściciela psa to spryskiwacz może być dobry.
ja gdy widze, że moje 'maleństwo' zaczyna gryźć albo drapać coś czego nie powinien to reaguję w jakiś sposób, klaśnięcie w dłonie-głośne, szturchnięcie w szyję itd.
myślę, że woda na kociaka pomoże tylko musisz pilnować ;P

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:01:15

Cytat
SoundOfMissingYou
moze usiadz i z nim porozmawiaj, powiedz jakie to dla ciebie wazne..
Dziękujemy Ci wujku Dobra Rado. Padłam :D

Moja kotka wybiera ziemię z doniczek i tragicznie mnie to wkurza. Przychodzę do domu, a tu półki, parapety i podłoga utyfiona, wrrrrr.

Mały Potwór

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:03:43

Cytat
aniuchat
Moja kotka wybiera ziemię z doniczek i tragicznie mnie to wkurza. Przychodzę do domu, a tu półki, parapety i podłoga utyfiona, wrrrrr.

Dlatego nie mam kwiatów :]

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:05:00

Cytat
rosehime
Cytat
aniuchat
Moja kotka wybiera ziemię z doniczek i tragicznie mnie to wkurza. Przychodzę do domu, a tu półki, parapety i podłoga utyfiona, wrrrrr.

Dlatego nie mam kwiatów :]

Ja się moich nie pozbędę. Serce by mi pękło :(

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:05:30

Nie tylko koty lubia doniczki:D pies moich rodzicow wyzera kwiaty- wyrywa jak marchewki i zostawia np. na kanapie :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 13:06 przez cziraraa.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:06:24

Spróbuj zmienić drapak na inny koty uwielbiają ostrzyć pazurki na nowych rzeczach stąd może ten powrót do drapania sofy.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:06:36

drapanie to naturalny instynkt kota, kot na swoich opuszkach posiada dużo swoich zapachów i w ten sposób zostawia je wszędzie na meblach na Tobie itd, biorąc koty każdy odpowiedzialny człowiek wie,że kot drapie, taka jego natura:) Niestety nic się na to nie poradzi, on nie wie że niszczy Ci kanapę czy tak jak moje skacze na karnisz który został wyrwany :P One to mają gdzieś, z kotami jak z dziećmi:) Albo masz cierpliwość albo oddaj, jak sobie nie radzisz;/ Niestety znam coraz więcej takich nieodpowiedzialnych ludzi:(

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:07:26

Cytat
aniuchat
Ja się moich nie pozbędę. Serce by mi pękło :(

Z powodu kwiatów ?! o_O

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:08:49

No cóż z kotem nie wygrasz! Koty nigdy nie ustępują. Jak już im się coś spodoba to koniec! Pozostaje ci zamykanie drzwi do pokoju gdzie stoją kanapy:)

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 13:10:19

Cytat
rosehime
Cytat
aniuchat
Ja się moich nie pozbędę. Serce by mi pękło :(

Z powodu kwiatów ?! o_O

No co, też żywe? Uczę kota wytrwale, żyć z nimi w miarę w zgodzie. ma lepsze i gorsze dni. Ostatnio też "sra" pod wannę i "Mamusia" ma gimnastykę przy wyciąganiu bobków. Ach te koty, ale i tak kocham tego gada i za nic w swiecie bym się jej nie pozbyła.

Jak oduczyć kota drapania kanapy? :(

15 mar 2012 - 16:51:35

Moja kicia nigdy nie robiła kupek po kątach, od początku robi w kuwecie albo na dworzu, inna histori z siuśkami, ale to było jak była mała, teraz ładnie robi do kuwety, wystarczy nauczyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zachowanie psa po narkozie