Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

króliczki miniaturki

22 lis 2011 - 22:42:41

witam:)chce kupić króliczka miniaturkę,po czym można poznać że to właśnie miniaturka a nie inna odmiana?

króliczki miniaturki

22 lis 2011 - 22:45:18

PO tym że jest malutki? hahah, a tak na serio to nie wiem ;p też miałam kiedyś królika, w sklepie mówili że miniaturka... był wielkości dużego kota bez nóg ;DD

króliczki miniaturki

23 lis 2011 - 01:13:21

Najlepiej kupowac królika z papierami, od hodowcy. Wtedy masz pewność, że jest to faktycznie miniaturka.
Jeśli zalezy Ci na naprawdę małym kicku to kup karzełka, to najmniejsza rasa królika. Ja uwielbiam karzełki, bo mają takie pocieszne mordki i małe uszka :D
http://lecznica-oaza.strefa.pl/obrazy/karzelek2.jpg

Generalnie, jak będziesz kupować królika to zwracaj uwagę na długość uszu. Im są większe tym większy królik będzie. I pamiętaj, żeby nie kupować małych królików. W sklepach często sprzedają maleńkie króliczki, które powinny być jeszcze z matką. Królik musi miec conajmniej 8 tygodni w chwili odłączenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-23 01:14 przez Nens.

króliczki miniaturki

23 lis 2011 - 14:18:53

Ha, z tym trzeba uważać, moje siostrzenice dostały królika miniaturkę ze sklepu zoologicznego, który po paru tygodniach spokojnie przerósł ich kotkę. W sumie pomysł kupienia królika od hodowcy jest najrozsądniejszy, ale niezależnie od wielkości zwierzaka musisz odpowiednio dbać o jego dietę i zdrowie - od razu zainwestuj w dobrą karmę, witaminy (np. Beapharu), no i klatkę, w której będzie mu wygodnie :)

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 17:38:36

najczęściej, z tego co czytałam małe kuleczki z zoologicznych wyrastają na wielkie króliczyska ;p

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 17:42:26

nie kupuj, tylko adoptuj:)

wybierasz jakiegos chcesz królika, znasz już jego zachowania charakter
polecam tą stronę

http:// adopcje.kroliki.net/

a żeby dowiedziec się więcej o królikach tą stronę:
http:// www.miniaturkabeztajemnic.com/

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 17:46:46

z adopcją fajny pomysł, ale jak się dowiadywałam, to mają sporo formalności, jakiś odwiedziny spotkania przed i poadopcyjne...

może dlatego tak mało osób adoptuje?

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 18:51:22

pewnie tak, ale zięki tym rozmowom przedadopcyjnym formalnościom itp, przynajmniejw iwedzą komu dają królika no i mają pewność, że ktoś kto przez to wsyztsko przejdzie nadaje się na opiekuna, bo go to nie zniechęca:P

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 18:53:17

znajdź hodowcę który zajmuje się hodowlą królików miniaturek, wtedy będziesz miała 100% pewności

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 18:56:27

ja mam kłapouchego baranka :) jak był mały był strasznie "pocieszny" :) słodziak...w jednej dłoni się miescił :)

obecnie moja "miniaturka" ma 3 kg...jak sie wyłoży w klatce to zajmuje 3/4 :) a klatke ma 1x1,5 metra :) także mi cos ta "miniaturka" sie nie udała :)

a co adopcji to nie polecam...to nie jest pies ktorego dasz na tresure i bedzie ok... krolik to krolik...musisz go od małego wychowac i przyzwyczajac do siebie :) takze jesli chodzi o kroliki, chomiki, śminki to nie polecam adopcji :)

Cytat
ewa0377
witam:)chce kupić króliczka miniaturkę,po czym można poznać że to właśnie miniaturka a nie inna odmiana?
Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end subSub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-30 18:58 przez niczka1990.

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:46:19

niczka1990 a pokażesz swojego olbrzyma? :)

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:49:01

są urocze, ale nie mam pojęcia po czym poznać. Mój brat kiedyś kupił takiego króliczka i urósł mega wielki spaślak z niego...

zweryfikowana
Posty: 376
Ostrzeżenia: 1/5

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:55:20

Moje też miały być miniaturki;) trochę podrosły ale nadal są kochane;p
A to zdjęcia moich słodkości sprzed 3 mies;)



króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:56:52

1



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-07 17:29 przez ell3.

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:58:08

Niczka1990 nie wiem skąd to przekonanie że trzeba mieć uszaka od małego;) Jest wieeelu ludzi którzy brali młodego lub dorosłego króla z adopcji i dobrze sobie z nim radzą, jeśli się potrafi zajmowac królikiem to z każdym sobie można poradzić. Nie musi być od małego. Przykład? Mój królik. Przygarnełam go pół roku temu, miał wtedy około 5-6 lat. Proszę, poznajcie Bobka:)


Wiadomo każde ziwerze ma inny charakter, jednak według mnie jak się kocha zwierzęta to warto jest przygarnać jakieś które bardziej potrzebuje domu, i któremu da się dużo miłości bez względu na wygląd czy pochodzenie.

Ja nie miałam pojęcia jak Bobek będzie wyglądał czy to samiec czy samiczka. Przyjechał do mnie zabrany z szopy, miał długie pazurki i nie miał wiele kontaktu z ludźmi. Od razu dawał się głaskać, wskakuje na łóżko podbiega do ludzi, polubił się z kotami. Królik jak każde zwierze ma swoje wymagania, ale jak już się spełni wszytskie warunki aby mieć uszaka to można się nim cieszyć wiele lat:)
Cytat
ell3
jeżeli sie karmi królika wszsytkim co sie da to nie dziwne że rośnie wielkości kota a nwet i większy. dla królika powinno sie podawać tylko specjalną karmę i nic więcej no plus woda

haha karma i woda?:D To się mylisz:D Podstawa diety królika to SIANO, zioła, warzywa, gałązki. Jak chce się podawać karmę to tylko dobry granulat np. Cuni Complete. A nie kolorowe mieszanki ze sklepów.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-30 20:04 przez annawanna5.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

błagam przeczytajcie to !! jestem w szoku !!