Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

11 minut temu

Sklep internetowy

55 minut temu

Biznes

59 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

króliczki miniaturki

22 lis 2011 - 22:42:41

witam:)chce kupić króliczka miniaturkę,po czym można poznać że to właśnie miniaturka a nie inna odmiana?

króliczki miniaturki

22 lis 2011 - 22:45:18

PO tym że jest malutki? hahah, a tak na serio to nie wiem ;p też miałam kiedyś królika, w sklepie mówili że miniaturka... był wielkości dużego kota bez nóg ;DD

króliczki miniaturki

23 lis 2011 - 01:13:21

Najlepiej kupowac królika z papierami, od hodowcy. Wtedy masz pewność, że jest to faktycznie miniaturka.
Jeśli zalezy Ci na naprawdę małym kicku to kup karzełka, to najmniejsza rasa królika. Ja uwielbiam karzełki, bo mają takie pocieszne mordki i małe uszka :D
http://lecznica-oaza.strefa.pl/obrazy/karzelek2.jpg

Generalnie, jak będziesz kupować królika to zwracaj uwagę na długość uszu. Im są większe tym większy królik będzie. I pamiętaj, żeby nie kupować małych królików. W sklepach często sprzedają maleńkie króliczki, które powinny być jeszcze z matką. Królik musi miec conajmniej 8 tygodni w chwili odłączenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-23 01:14 przez Nens.

króliczki miniaturki

23 lis 2011 - 14:18:53

Ha, z tym trzeba uważać, moje siostrzenice dostały królika miniaturkę ze sklepu zoologicznego, który po paru tygodniach spokojnie przerósł ich kotkę. W sumie pomysł kupienia królika od hodowcy jest najrozsądniejszy, ale niezależnie od wielkości zwierzaka musisz odpowiednio dbać o jego dietę i zdrowie - od razu zainwestuj w dobrą karmę, witaminy (np. Beapharu), no i klatkę, w której będzie mu wygodnie :)

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 17:38:36

najczęściej, z tego co czytałam małe kuleczki z zoologicznych wyrastają na wielkie króliczyska ;p

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 17:42:26

nie kupuj, tylko adoptuj:)

wybierasz jakiegos chcesz królika, znasz już jego zachowania charakter
polecam tą stronę

http:// adopcje.kroliki.net/

a żeby dowiedziec się więcej o królikach tą stronę:
http:// www.miniaturkabeztajemnic.com/

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 17:46:46

z adopcją fajny pomysł, ale jak się dowiadywałam, to mają sporo formalności, jakiś odwiedziny spotkania przed i poadopcyjne...

może dlatego tak mało osób adoptuje?

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 18:51:22

pewnie tak, ale zięki tym rozmowom przedadopcyjnym formalnościom itp, przynajmniejw iwedzą komu dają królika no i mają pewność, że ktoś kto przez to wsyztsko przejdzie nadaje się na opiekuna, bo go to nie zniechęca:P

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 18:53:17

znajdź hodowcę który zajmuje się hodowlą królików miniaturek, wtedy będziesz miała 100% pewności

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 18:56:27

ja mam kłapouchego baranka :) jak był mały był strasznie "pocieszny" :) słodziak...w jednej dłoni się miescił :)

obecnie moja "miniaturka" ma 3 kg...jak sie wyłoży w klatce to zajmuje 3/4 :) a klatke ma 1x1,5 metra :) także mi cos ta "miniaturka" sie nie udała :)

a co adopcji to nie polecam...to nie jest pies ktorego dasz na tresure i bedzie ok... krolik to krolik...musisz go od małego wychowac i przyzwyczajac do siebie :) takze jesli chodzi o kroliki, chomiki, śminki to nie polecam adopcji :)

Cytat
ewa0377
witam:)chce kupić króliczka miniaturkę,po czym można poznać że to właśnie miniaturka a nie inna odmiana?
Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end subSub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-30 18:58 przez niczka1990.

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:46:19

niczka1990 a pokażesz swojego olbrzyma? :)

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:49:01

są urocze, ale nie mam pojęcia po czym poznać. Mój brat kiedyś kupił takiego króliczka i urósł mega wielki spaślak z niego...

zweryfikowana
Posty: 376
Ostrzeżenia: 1/5

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:55:20

Moje też miały być miniaturki;) trochę podrosły ale nadal są kochane;p
A to zdjęcia moich słodkości sprzed 3 mies;)



króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:56:52

1



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-07 17:29 przez ell3.

króliczki miniaturki

30 mar 2012 - 19:58:08

Niczka1990 nie wiem skąd to przekonanie że trzeba mieć uszaka od małego;) Jest wieeelu ludzi którzy brali młodego lub dorosłego króla z adopcji i dobrze sobie z nim radzą, jeśli się potrafi zajmowac królikiem to z każdym sobie można poradzić. Nie musi być od małego. Przykład? Mój królik. Przygarnełam go pół roku temu, miał wtedy około 5-6 lat. Proszę, poznajcie Bobka:)


Wiadomo każde ziwerze ma inny charakter, jednak według mnie jak się kocha zwierzęta to warto jest przygarnać jakieś które bardziej potrzebuje domu, i któremu da się dużo miłości bez względu na wygląd czy pochodzenie.

Ja nie miałam pojęcia jak Bobek będzie wyglądał czy to samiec czy samiczka. Przyjechał do mnie zabrany z szopy, miał długie pazurki i nie miał wiele kontaktu z ludźmi. Od razu dawał się głaskać, wskakuje na łóżko podbiega do ludzi, polubił się z kotami. Królik jak każde zwierze ma swoje wymagania, ale jak już się spełni wszytskie warunki aby mieć uszaka to można się nim cieszyć wiele lat:)
Cytat
ell3
jeżeli sie karmi królika wszsytkim co sie da to nie dziwne że rośnie wielkości kota a nwet i większy. dla królika powinno sie podawać tylko specjalną karmę i nic więcej no plus woda

haha karma i woda?:D To się mylisz:D Podstawa diety królika to SIANO, zioła, warzywa, gałązki. Jak chce się podawać karmę to tylko dobry granulat np. Cuni Complete. A nie kolorowe mieszanki ze sklepów.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-30 20:04 przez annawanna5.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

błagam przeczytajcie to !! jestem w szoku !!