Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

sprawdzony stomatolog

2 minuty temu

sklep detailingowy

26 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:58:36

Cytat
jedynaczka
Cytat
OkoSaurona
Cytat
jedynaczka
Cytat
gelaaa
Ja bym wolała maltańczyka, chyba ciekawsze psy, na pewno normalniejsze. Moim zdaniem yorki to strasznie durne i złośliwe psy.


To masz złe zdanie. York może mieć co najwyżej durnego właściciela i przez niego być złośliwy.


Miałam yorka, jak i inne rasowe i nie rasowe psy i to wlasnie york byl najlepszy. Mądry, wesoły piesek, łatwy w utrzymaniu.

jakoś nie zauważyłam, żeby moje koleżanki były durne... za to ich psy- tak

skoro Ty mówisz że ich psy są durne to oznacza że koleżanki nie potrafią sobie wychować psa. A to już jest winą człowieka a nie zwierzęcia.

tak ale istnieje też coś takiego jak wzorzec rasy... i szybciej ułożysz maltańczyka i wychowasz go na miłego piska niż yorka- niestety mają cięższe charaktery i do tych małych brązowych kulek przyda się twarda ręka, a nie ręka która zagłaszcze na śmierć, a jeśli ktoś chce głaskać i tulić pieska bez musztry, to właśnie maltańczyk się nada, jeśli maltańczyka darzysz ogromnym uczuciem, to on staje się taki sam, jeśli krzyczysz i bijesz to będzie chamski, proste i logiczne, ale ciężko jest zrobić chama z maltańczyka bo jest tak słodziutki, że po prosto ręka schnie jeśli ma się zamiar ukarać go klapsem... Yorka nie można tak rozpieszczać bo są wyrafinowane i szybko kumają, że mogą w takiej sytuacji wejść Panu na głowę i jeśli mogą, zawsze to robią, stąd tak wiele szczekliwych, wrednych szczurów...

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:59:01

Cytat
ja_smerfetka
ja mam kundelka, i jest 100% lepszy od rasowego, w dodatku jest czarny z białym frakiem oraz niebieskimi oczami :)

Każdy pies ma swój urok i jest fajny.... a nie że Twój kundelek najlepszy :p

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 14:59:08

Mam yorka, ale to małe potworki xD chociaż urocze^^

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:00:27

A to mój Zordon w wersji zimowej i letniej :D



york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:01:14

:-) świetny :-)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:03:18

miałam yorka był kochany,słodziutki,wierny .wcale nie głupi i tępy i chalasliwy.każdy pies ma inny charakter.ale niestety krotko żyją, mój dożył tylko 5 lat

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:03:46

a ja polecam Yorka bo o Maltanczykach niestety nic nie wiem.

I nie zgadzam się z opiniami, że są głupie!
Wszystkie Yorki z mojej okolicy (jest ich ok 15) reagują na polecania, nie są jakoś specjalnie uciązliwe.

Ponadto decydując się na pieska trzeba wiedzieć, że każdy ma swój charakter, i nigdy nie wiadomo jaki będzie!

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:05:18

Do tej pory miałam same podwórkowce,teraz kupiłam yorka i trafiłam na tak cudny egzemplarz,ze szlag mnie trafia jak czytam niektóre wypowiedzi.przestańcie uogólniać,niech się wypowiadają te osoby,które mają do czynienia z tymi rasami! Mój pies jest tak przyjazny,że nawet na widok listonosza merda ogonem,po prostu przyjaciel całego świata.Szczeka tylko wtedy jak mu ktos drzwi przed nosem zamknie albo słyszy,że ktos własnie stoi za drzwiami wejściowymi. Ale jest to jedno szczeknięcie i dość! Moja koleżanka ma maltańczyka i bardzo fajny ale musiała go wykastrowac w wieku 7 lat/ryzykowny zabieg/ bo nie dawali z nim rady.Mój yorczek jest podatny na tresurke i dosyc szybko łapie o co mi chodzi a slepia ma tak madre,że mam wrażenie ,że wszystko do niego dociera,więc dajcie spokój z tymi ogólnikami.Dodam dla równowagi z kolei,że mój sasiad tez ma yorka i jest bardzo temperamentny,nikt do niego nie podejdzie z obcych bo od razu użre,mam tak silnie rozbudowany instynkt stada,że dopuszcza do siebie tylko domowników,przypuszczam,że jest to dla nich dosyc uciązliwe.Z psami jest tak jak z ludżmi-każdy inny- czego świetny dowód mamy na szafie, ale to juz tylko taka dygresja...

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:06:14

Mam yorka.

Jest bardzo grzeczny , rzadko szczeka , nie rozrabia , niczego nam nie zniszczył-nawet do papci się nie dobierał.

Żeby mieć psa trzeba mieć dla niego czas.
To nie zabawka , trzeba się nim opiekować , dbać o niego.
Jak każdy piesek musi się wybiegać.
Yorki maja włosy takie jak ludzie , trzeba go często myć , codziennie czesać.

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:06:15

wybierz maltańczyka , bo yorka teraz ma tyle osób...
i

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:07:43

Cytat
maaamba
wybierz maltańczyka , bo yorka teraz ma tyle osób...
i

to było jedno z kryteriów jakim się posługiwałam wybierając psa małej rasy, jorków jest od cholery, maltańczyki to czyste perełki :)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:08:54

ja mam maltańczyka - suczke Funie :D jest najcudowniejszym piesiem na świecie :D
jak idę z nia na spacer to wzbudzam powszechne zainteresowanie- bo wyglada przecudnie- oczka i nosek czarne i ten snieznobiały kolor- wyglada jak misiu :)co chwile ktos podchodzi i pyta sie jak to jest rasa, a dzieci dosłownie wariuja na jej punkcie :)
teraz ma 2 latka i dalej jest przesłodka ;)

zweryfikowana
Posty: 694
Ostrzeżenia: 1/5

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:09:18

maltańczyk miniaturka :PP

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:10:09

Cytat
lalkaaa1111
ja mam maltańczyka - suczke Funie :D jest najcudowniejszym piesiem na świecie :D
jak idę z nia na spacer to wzbudzam powszechne zainteresowanie- bo wyglada przecudnie- oczka i nosek czarne i ten snieznobiały kolor- wyglada jak misiu :)co chwile ktos podchodzi i pyta sie jak to jest rasa, a dzieci dosłownie wariuja na jej punkcie :)
teraz ma 2 latka i dalej jest przesłodka ;)

Mam to samo :) heheh dzieciaki dostają szału na widok tego psa to fakt, a i ludzie których mijam często się uśmiechają na jego widok, przez co po spacerze z moim psem często mam poprawiony humor jak widzę tyle uśmiechniętych twarzy :)

york czy maltańczyk?

22 sie 2011 - 15:10:12

zdecydowanie maltańczyk

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kupic czy nie??