Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Uciekający kot - pomocy

08 lut 2011 - 13:51:59

Tak więc mam kotke, która wlasnie konczy 7 miesiecy. Nazywa sie Luna i jest super milusinska :) Oczywiscie jakies 2 miesiace temu zostala wysterylizowana itp, jak to maly kociak szaleje na maxa, doslownie wiesza sie na zyrandolu :P. Ale problem dotyczy jej ucieczek. Mieszkam w bloku na 2 pietrze. Jak tylko uslyszy dzwiek otwierania drzwi to juz daje dyla na parter i musze za nia biec. Wowczas niose ja spowrtoem do domu, biore za siersc na karku i dostaje lekkiego klapsa. Wowczas uspokaja sie na 2 dni i znowu to samo. A drugim problemem jest balkon. Mamy balkone tak skonstruowane ze sa dwa obok siebie baardzo bliziutko na odleglosc okolo 10 cm i po prostu nie moge jej wypuszczac na balko bo ona zaraz daje dyla do sasiada, boje sie ze jak przyjdzie wiosna i bede chciala zostawic w domu otwarty balkon i wyjde do pracy to ona skoczy do sasiada na balkon i wejdzie mu do domu.. taka wscibska kocica... Oczywiscie zabezpieczylam balkon sitka przezroczysta po bokach , ale ona potrafi na ta porecz wskoczyc i hop juz jej nie ma. Boje sie ze cos jej sie stanie albo ze nawieje. Nie wiem czy to rpzejsciwoe u niej? Czy co mozna proadzic na takiego kotka? Czy dac moze jej swobode na ucieczke? Ehhh strasznie ja kocham i nei wiem co poczac. Chcielismy sie odgrodzic od sasiada taka duza deska ale niestety nie da sie jej zamontowac no po prostu boje sie o kicie ze naiweje, nei bedzie mogla znalezc domu powrtonego, nie bedzie miala jedzonka, bedzie glodna i jakis pies ja zagryzie czy samochod przejdzie :( Co moge zaradzic?

Uciekający kot - pomocy

09 lut 2011 - 22:19:22

To normalne,że kotek chce wyjść na klatkę i poczuć 'inne' zapachy. Wszystko zależy jaki to jest kot. Ja mam jednego,który grzecznie sobie chodzi,nigdzie nie ucieka i tylko wącha, a drugi się niby boli,ale pewnie strzeliłby na dwór od razu,gdyby się udało. To samo z tą pierwszą kocią - może wyjść na balkon, patrzy się przez ramki,ale w życiu nigdzie nie chodziła. Znowu ta druga to ją ciągle na smyczy mamy,bo ona pewnie by zwiała ( z resztą boimy się zobaczyć co by tak naprawdę zrobiła). Moją radą jest zakup smyczy i wychodź sobie z nią na klatkę i to samo rób z balkonem... koty wbrew pozorom lubią być na dworzu,więc nie zabraniaj jej tego. Ja mam nadzieję,że moja kocia na tyle dojrzeje,że kiedyś puścimy ją bez smyczy.... to chyba wszystko zależy od charakteru kota... pozdrawiam!

Uciekający kot - pomocy

15 lut 2011 - 15:21:11

No ok ale nawet jak mam okno uchylone to ona chce dac dyla :/ Nie wiem czy zostawic ja samej sobie i niech sie dzieje co chce i niech idzie sobie bo sie meczy w domu, czy co? ODdac ja na wies? Raczje nie wyobrazam sobie tego :(

Uciekający kot - pomocy

15 lut 2011 - 15:35:18

Też miałam kotkę o tym imieniu ;)
Ja mieszkam na wsi i nie miałam nigdy tego problemu ale przeszłam już przez kilkanaście kotów no i powiem ci tyle, że bicie nie pomaga. Kot nie rozumie tego i najwidoczniej nie kojarzy klapsa z wychodzeniem na klatkę. Jest po prostu ciekawy nowego świata.
Proponuję kupić smycz dla kotów, poszukaj na all albo w zoologicznym, jest trochę inna niż dla psa. Najpierw po mieszkaniu naucz ją w tym chodzić, możliwe że nie będzie chciała, ale jak wyjdzie w niej na dwór to minie.
W ten sposób zaspokoisz jej ciekawość bo mała po prostu jest ciekawa świata.
Ludzie mogą się patrzyć dziwnie, moja koleżanka to przerabia, ale nikt nie zwraca już w mieście na to uwagi. Prowadź ją na krótkie spacery koło bloku lub na plac zabaw, powinno pomóc.

Uciekający kot - pomocy

17 lut 2011 - 09:36:40

moja kocica - Julka mieszka już ze mną 10 lat !!!! :)
Mieszkam w bloku na 3 piętrze... od małego wychodziłam z nią na dwór... bez smyczy...
jest dachowcem... koty mają swoje ścieżki !!!! nie uznaje kota na smyczy...
moja Julka, tak samo jak Twoja LUNA, uwielbia odwiedzać sąsiada :D tak samo po poręczy sobie do niego idzie... nie raz już była taka sytuacja, że jej nie ma cały dzień w domu... po czym sąsiad puka do drzwi i oddaje mi moją własność... w końcu się przyzwyczaił... nawet lubi jak sobie zwiedza jego dom... byle żeby nie sikała :D:D haha... ale jest kulturalna i chodzi do swojej kuwetki.... na dwór puszczam ją samą... otwieram tylko drzwi... wraca kiedy chce... :) nie raz wracała po 3 dniach... ale to jeszcze jak była młodziutka... teraz wychodzi na chwilę i wraca sama pod drzwi na 3 piętro :)
3 razy spadła z 3 piętra.... nic jej nie było ;)
Raz, jedyny raz, przyszła do domu wyczerpana i ze złamaną łapką !!!!! to nie był samochod !!! Wetereynarz stwierdził że było to umyślne uderzenie jakimś prętem... miała złamanie otwarte... jeden weterynarz chciał łapke amputować, na co się nie zgodziłam i pojechałam do innego... drugi zaś, nastawił łapkę po czym owinął w gips... jak człowiekowi :D po 4 tygodniach moja kocica wychodziła znów na zewnątrz :):) jest baaardzo mądra :) wie gdzie wracać ;)

pamiętaj, że koty mają swoje podwórka, płoty i ścieżki :) nie dziw się, że Ci chce uciekać... ;)

Wiecie jaka jest różnica między kotem a psem? Pies myśli: Mam dach nad głową, karmią mnie, bawia sie ze mną oni są bogami. Kot myśli: mam dach nad głową, karmią mnie, zabawiaja mnie, jestem bogiem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Drugi kot w domu-problem.