Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Złe wymiary

23 mar 2013 - 20:56:34

Witam Dziewczyny

Mam taki problem :

Kupiłam jakiś czas temu płaszcz na all . Jest to płaszcz wzorowany na ten z Zary (wszystkim znany) .
Plaszcz przyszedl kilka dni temu .
Niestety okazal się za mały :( nad czym strasznie ubolewam:(
Pisalam do sprzedawcy czy mozna wymienić na wiekszy , ale powiedzial ze juz ich nie ma i nie ma takiej mozliwosci :(

Postawnowilam więc go sprzedac tu na szafie .
Wlasnie jedna z dziewczyn poprosila mnie o wymiarki , zmierzylam go i ... ku mojemu zdziwieniu wymary plaszcza nie zgdzaja sie z tymi ,ktore byly w opisie aukcji ;/ roznieca jest ogromna :/ bo az 10cm w biuscie , 6cm dlugosci itd itp gdyby byl taki jak wymiary z aukcji to bylby dobry !

Czy w zwiazku z zaistniala sytacja moge domagac się zwrotu pieniazków ?
Plaszcz ma niby rozmiar M tak jak na aukcji bylo napisane , ale wymiary kompletnie inne :( jestem wsciekła !

Proszę doradzcie

Ps. Dodam ,ze plaszcz kupilam droga licytacji i kosztowal prawie 200zł !!! wiec chce odzyskac swoje pieniazki !

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:01:31

Ja bym poprosiła o zwrot piniędzy, ja rozumiem plus minus 2/3 cm ale 10 to już inny rozmiar. Jeżeli nie pomoże prośba, zgłoś sprawę do allegro. Trzymam kciuki :)

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:01:41

jeżeli wymiary się nie zgadzają to masz prawo żądać zwrotu, chyba że miał napisane że wymiary mogą zawierać błąd +/- 10 cm

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:02:54

Tak możesz udowadniając że wymiary odbiegają od tych w opisie, ale wątpię żeby Ci odp czy odebrał tele, czy cokolwiek, a z administracją all się nie dogadasz, ja próbuję od 3 m-cy i nic, więc spróbuj jak nie to powiedz że ruszasz na drogę sądową , ja tak zrobię i wtedy , skoro jesteś pewna ich błędu i masz dowody - wygrasz .

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:04:08

Oczywiście że możesz starać się o zwrot pieniędzy, jak najbardziej Ci się należy. Ja już kilka razy "wygrałam" takie sprawy.

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:06:33

Napisałam do sprzedającego zobaczymy co odpisze . Kurcze troszke się wkurzyłam ;/
naczytalam sie ,ze ten plaszcz nalezy kupic o romziar wiekszy itd , ale sugerujac sie wymiarkami z aukcji stwierdzilam ze ta M bedzie dobra ;/ a tu przyszedl i okazuje sie przyciasny ;/

mierze wymiarki a tu roznica az 10cm !

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:08:16

to bardzo duża różnica!!pozekaj na odp sprzedawcy a jak to nic nie da pisz do allegro

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:08:34

ja bym domagala sie zwrotu kasy chyba ze ta dziewczyna by go za tyle odkupila, pozatym 10cm to nie rozmiar a napewno ze2 rozm roznicy

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:09:02

Oczywiście że możesz. To nie są małe pieniądze aby je o tak o podarować:) można pomylić się o 1-2 cm.. ale żeby o 10 czy 6.. bez przesady:) Domagaj się swojego. A kupiłaś u firmy czy u prywatnego sprzedawcy? Jeżeli u prywatnego możesz zawsze postraszyć urzędem skarbowym:) od stycznia tego roku każda sprzedaż na allegro powinna być opodatkowana i powinni podatek odprowadzać:)

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:09:34

ile to jest jakis czas temu? nie rozumiem też, skoro od razu przymierzyłas i był za mały nie zmierzyłas go??? jeżeli to był sklep to w ciagu 10 dni możesz odesłac towar

niezweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:09:44

Nie tylkomasz prawo domagać sie zwrotu pieniążków ale także, zwrot za koszt wysyłki przy kupnie oraz zwrot za wysyłke zwrotną! tak jets w przepisach PRAWA KONSUMENTA!!!

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:12:13

licytacja nie licytacja - uważam, że masz prawo do zwrotu.
Ewidentnie wina leży po stronie sprzedawcy.
Źle podał wymiary, a to bardzo istotny "szczegół"

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:13:22

Ja nie wiem, ale z mojego doświadczenia z all wynika, że większość rzeczy sprzedawanych na aukcjach, w przeciwieństwie do tych 'Kup teraz', nie podlega zwrotom. Ale wart spróbować, pogadać ze sprzedającym!

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:20:44

Cytat
black_camaroo
Ja nie wiem, ale z mojego doświadczenia z all wynika, że większość rzeczy sprzedawanych na aukcjach, w przeciwieństwie do tych 'Kup teraz', nie podlega zwrotom. Ale wart spróbować, pogadać ze sprzedającym!

to wiem . dlatego tez nie pisalam od razu do sprzedajacego o zwrot tylko o wymiane na wiekszy .

Plaszcz przyszedl we wtorek czy w srode .
I nie mierzylam go bo jakos nie mialam czasu . Za maly to za maly rozmiar M z metki to rozmiar M nie pomyslalam ,ze sprzedaca zle zmierzyl az o 10cm ! ale teraz na prosbe jednej z dziewczyn zmierzylam i okazuje sie ,ze sie rozni z wymiarami podanymi z aukcji .

Tylko czy mam parwo domagac sie zwrotu skoro jest to M jak bylo napisane w aukcji
?

Mi sie wydaje ,ze tak bo towar nie jest zgodny z opisem a wy jak myslicie ?

Złe wymiary

23 mar 2013 - 21:28:41

Jezeli sprzedawca podal tylko rozmiar M a nie napisal dokladnych wymiarow, to watpliwa bedzie reklamacja. Ale, jezeli wyraznie byly napisane w opisie wymiary w cm, a plaszcz sie rozni wymiarami, to nie odpuszczaj, MASZ PRAWO DO REKLAMACJI.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tort dla 5 latki