Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie mamy od kiedy zaczełyście dawać swoim dzieciaczką zupki,kaszki czy kleiki??
Czy próbowałyście dać wcześniej niż pisze np.na zupce marchwiowej czy kleiku pisze że "po 4mies" zastanawiam się czy nie dać wcześniej??? co sądzicie??
Jakie zupki dawałyście na początej proszę o przepisy na dobre zdrowe zupki które gotowałyście maleństwom.
pozdrawiam



Mój chrześniak zaczął dostawać po 6 miesiącu.

Ja dawałam mojemu synkowi kleiki, obiadki, kaszki i deserki od 3 miesiąca :) i ładnie wyrósł, hehe
A Twój mały jest słodziutki :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-22 20:24 przez IzKaAd.

Hej:) Szczerze powiedziawszy dałam troche później bo się bałam:) niedużo później bo Mały miał 4 i pół mies. ugotowałam potarta marcheweczkę na wodzie (40min) i potem dałam wywar przez pierwsze dni, potem te marcheweczkę. potem stopniowo dodawałam inne warzywa, ziemniaki, seler pietruszka. jak skończył 5-ty mies ugotowałam z króliczkiem i tez na poczatku wywar z jarzynkami bez mięsa, po kilku dniach mięso i tak ciągle tylko mięsko starałam się urozmaicać, wiadomo na poczatku tylko białe mięsko, potem już rybki iwołowinka. Teraz Mały ma 13 mies i jeszcze nie dałam mu wieprzowinki, ale za to już praktycznie wszytkie warzywa łącznie z kapustą, fasolą i cebulą:)

powodzenia:)

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

Dałam wczesniej niz pisze na opakowaniu. Moje dziecko miało 7 miesiecy jak prababcia ja nakarmiła bigosem =).
Dałam wczesniej poniewaz moje dziecko bylo bardzo rozwiniete, mleczko juz nie wystarczało.

Mój mały skończy 3 listopada dopiero 3 mies. i teraz pije 200ml mleka i za 2 godz znowu jest głodny ,hemm...chyba mleko mu średnio wystarcza więc zastanawiam się czy dać mu do mleka np.kleik ,czy nie dostanie zatwardzenia.
Pani doktor mówiła ze jest w 3 fazie wielkości (kg) i rozwoju gdzie powinien być w 2 :)

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Ja mojej córeczce kleiki mleczno-ryżowe zaczęłam dawać po czwartym miesiącu i zupki tak samo tylko, że ja gotuję jej sam.
Bardzo rzadko dostaje te zupki ze sklepów .

A moj maly pierwsza marcheweczke ze sloiczka skosztowal jak mial 2.5 mies. Teraz ma 7 i zjada zupki na cielecince lub golabku, kasze manne z dzemem badz sokiem malinowym.
Co prawda cyca jeszcze doi, ale to mu nie wystarcza. I rosnie jak na drozdzach :)



Twój malutki też słodki jest:)
Dawałaś mu jak zaczynał 3 mies.czy końcył??:)
pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

Mojej małej zaczęłam podawać kaszki, kleiki, zupki marchewkowe, gdy miała 3,5 miesiąca :)


Cytat
dodzik0105
Dałam wczesniej niz pisze na opakowaniu. Moje dziecko miało 7 miesiecy jak prababcia ja nakarmiła bigosem =).
Dałam wczesniej poniewaz moje dziecko bylo bardzo rozwiniete, mleczko juz nie wystarczało.

Z czystej ciekawości zapytam po czym poznałaś, że twoje dziecko jest bardzo rozwinięte i że mleko nie wystarcza? No bo chyba nie na podstawie wzrostu i wagi uznałaś i tego, że często woła jeść, że dziecko ma na tyle rozwinięty układ pokarmowy żeby podawać mu pokarm przeznaczony dla większych dzieci.


Poza tym po co wklejacie zdjęcia swoich dzieci w wątku o jedzeniu? Chwalicie się nimi jak pieskami na wystawie (żeby jeszcze było czym).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-22 21:07 przez GazowanyZyd.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sposob na all?