Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 09:42:15

W co najlepiej ubrać półrocznego malucha w listopadzie?Co jest podstawą na kaftanik i śpioszek?

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 09:46:39

ja bym ubrala body na dlugi rekaw na to jakas bluzeczke i kurteczke badz kombinezon w listopadzie takiego maluszaka juz trzeba cieplej ubieraxc zreszta juz jest dosyc zimno

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 09:51:17

Ja swoich chłopców ubierałam na podstawę (kaftanik- body i śpioszki-rajstopki) spodenki, bluzeczkę- sweterek i ciepłą kurteczkę. Pod szujkę chusteczkę, nie szalik, a na główkę jesienną czapeczkę. Dziecko siedzi w wózku pod kocykiem, często do tego jest okrycie na nóżki od wózka. A jak było chłodniej zakładam im kapturki od kurtek. Nie przegrzewałam dzięki temu nie chorowali.
Dziecko ubiera się jedną więcej warstwę niż siebie samą, mi mądra zaprzyjaźniona lekarz powiedziała, że dodatkowa warstwa to także kocyk czy okrycia od wózka. Poza tym zawsze należy mieć okrycie od deszczu- wiatru i takie dziecko dobrze wozić przodem do siebie, wtedy chronimy je od wiatru.

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 10:02:10

Moja niunia w tym wieku miała na sobie : body to zawsze zakryje plecki i ciepło w pupcię,na body kaftanik,lub bez kaftanika,rajstopki,bluzka,bluza,najlepiej bluzki bawełniane a bluzy polarkowe cieplutkie,spodnie rowniez polarkowe,w domku najwygodniej dziecku bedzie nawet w dzien w spioszkach,wtedy nic nie uciska i nie przeszkadza;)

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 10:27:52

Moja córeczka ma na sobie body,bluzeczkę,rajstopki,spodenki i na to ubieram ciepły kombinezon. Jeśli ubieram kurteczkę to pod spód zakładam jeszcze bluzę i ciepłe kozaczki ;) (Córcia ma 7 miesięcy) ;)

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 10:46:57

dziękuje bardzo za podpowiedzi:)od jutra zaczynam opiekować się połrocznym chłopcem i potrzebowałam wskazówki:)

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

Jak ubrać półroczne dziecko?

01 lis 2009 - 10:49:59

Zapytaj się rodziców jak oni ubierają swoje dziecko, czy dają mu na spacerach pić w taką pogodę, jak długo i gdzie chodzę na spacer oraz w jakich godzinach.

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 09:35:40

A czy chodzicie ze swoimi pociechami w chlodne dni?Dzis jest slonecznie ale jest mrozne powietrze.

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 10:01:32

Witam,ja wychodzę z założenia że dzieci należy ubierać tak jak byśmy się ubrali wychodząc na zewnątrz.Nie ma co przegrzewać dziecka.Tak więc preferowałam body z długim rękawkiem,pajacyk,jakiś sweterek i kombinezon.W zimie miał jeszcze spodenki,no i oczywiście skarpetki albo buciki ,rękawiczki,szalik i czapeczkę.Teraz jest duży i sam się ubiera,oczywiście pod moim okiem.Pozdrawiam

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 10:31:49

Cytat
natala0501
A czy chodzicie ze swoimi pociechami w chlodne dni?Dzis jest slonecznie ale jest mrozne powietrze.

Ja wychodzę na spacery bez względu na pogodę,wyjątkiem są bardzo wietrzne dni,chociaż i wtedy nie unikam króciutkich 20-30 minutowych spacerków. Nie znoszę siedzenia w domu i korzystam z każdego momentu,żeby tylko "przewietrzyć" synka ;-)
A co do ubierania w takie dni jak dzisiaj,to na body i rajtuzki zakładam spodenki,ciepły sweterek,bądź bluzę,pod szyję szaliczek,kozaczki,ciepłą zimową kurtkę na polarku i oczywiście czapę na główkę.
Kiedy mój synek miał pół roku,a było tow zimie rok temu,to ubierałam Go już pod koniec października w kombinezon zimowy. W wózku przykrywałam Go ciepłym kocem i nie martwiłam się,że zmarznie ;-)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 10:33:54

Ubierasz to co uważasz za stosowne.
Ja np. nigdy nie zakładałam kaftaników. tylko body + rajstopki + dresik + kombinezon

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 11:08:03

Cytat
natala0501
A czy chodzicie ze swoimi pociechami w chlodne dni?Dzis jest slonecznie ale jest mrozne powietrze.
no własnie dzisiaj u mnie tez tak jest i za godzinkę wyjde z pociechami... rezygnuję ze spaceru z 3-miesięcznym bobasem jak jest wietrznie ..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 11:14:46

my wychodziliśmy bez względu na pogodę, synek urodził się w styczniu

Jak ubrać półroczne dziecko?

02 lis 2009 - 12:12:42

Ja mojego prawie 5- miesięcznego szkraba ubieram w body z długim rękawe, bluzę (kaftaników nigdy nie nosił), rajstopki i spodenki, a na to taki kożuszkowy kombinezonik i czapeczkę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rozmiary butów jaka długość...