Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czym odplamic????

27 paź 2009 - 23:09:47

Kochane mamusie pomozcie mi swoja wiedza na temat odplamiania. Otoz kupilam coreczce slicznego bialego bodziaka i upralam go razem z czerwona bluzeczka ( niewiedzac o tym iz jest w pralce, zawsze piore kazdy kolorek osobno) i pozostaly 4 duze plamy na tyle body pralam je juz 2 razy i troszke zbladlo lecz nadal sa .Nie wiem jak to usunac:( Macie jakies super sposoby????Wyprobowane i sprawdzone ktore usuna te plamy ????Bardzo zalezy mi na tym gdyz body troszke kosztowaly ale i sa cudne .Piszczie prosze jak WY usowacie plamy roznego pochodzenia:)))

Czym odplamic????

27 paź 2009 - 23:13:10

chyba musze cię zmartwic-kiedys tez odwaliłam taki numer-i piękny nowiutki dresik wylądował w koszu na śmieci :( na zafarbowanie nie ma rady :( w każdym bądź razie ja nie znam żadnego sposobu :/ może trochę zblędnąć ale ze swojego doświadczenia wiem że do konca raczej nie zniknie :/

Czym odplamic????

27 paź 2009 - 23:43:44

sprobuj tak: zalej bodziaka w miseczce z goraca woda, polej Vanishem, posyp proszkiem do bialych rzeczy, wymieszaj i zostaw tak na dobe. Moze troche sie wybieli.

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 00:59:08

Moja mama kiedyś podsłuchała w sklepie-wiecie takie porady jedna pani drugiej pani są najlepsze-że najlepsze odplamiacze to te w proszku. I szczerze mówię, że jak sprawdziłam to też tak stwierdzam. Na Twój problem maro może niekoniecznie to zadziała (bo kiedy coś zafarbuje to jest to zaplamienie najgorsze z możliwych), ale może warto próbować. Ja póki co wypróbowałam biedronkowy i lidlowy (bo wiecie-każdy market ma "swój";)i powiem, że mam wrażenie, że ten drugi jest lepszy. Jakby mnie kiedyś zawiódł to kerfurowy wypróbuję :)
p.s. z tego co rozumiem to body ma jakieś wzorki, czy coś takiego, tak? bo na zupełnie białe bez nadruków to nadal najlepiej chlor działa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-28 01:01 przez kaplenz.

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 06:05:11

A może ktoś wie jak usunąć korektor szkolny z jeansów ?

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 07:00:26

Spróbuj cytrynką w płynie i sodą oczyszczoną. Dzięki temu pozbyłam się plamy z rivanolu na białych spodniach :)

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 07:02:15

Cytat
magda1039
A może ktoś wie jak usunąć korektor szkolny z jeansów ?

No taką plamę raczej nie ma sposobu, ja próbowałam wszystkim.

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 07:03:47

Cytat
Czarna76k
sprobuj tak: zalej bodziaka w miseczce z goraca woda, polej Vanishem, posyp proszkiem do bialych rzeczy, wymieszaj i zostaw tak na dobe. Moze troche sie wybieli.

Aniu polecam ten sposób ale woda ma być letnia ponieważ wysokie temperatury utrwalają plamy i zabrudzenia.

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 07:06:39

Proponuje :

plamy od jedzenia,picia itp a także zabarwienia po praniu - proponuje OXY mozna go dostac za 6 zł w biedronce,ja nim usuwam prawie wszystko:)

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 08:39:23

Jeżeli są całe białe body a Vanish nie pomaga to..ACE

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 09:19:21

z bialych ubran to najlepiej odplamiaczem typu vanisz czy oxy i zalac ace,a z kolorow to sam oxy mi dziala

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 09:58:24

Ja używam zwykłego mydła w kostce (bambino), usuwa większość plam od razu i kiedyś jak zafarbowałam białe bluzeczki niebieskim kolorem to moczyły się namydlane 2 dni, (raz zmieniłam wodę i namydliłam ponownie), po 2 dniach wypłukałam i znowu namydliłam i dałam do gotowania, zrobiły się ponownie śnieżno białe :), w ten sposób też prałam pieluchy i też mam do tej pory białe.(Aż się boje co dodają do mydeł dla dzieci -skoro nawet drogie proszki nie działają).

Powodzenia w walce z plamami!

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 10:13:34

a może wygotować w proszku do białego tylko jesli to jest 100% bawełna, ja kiedyś gotowałam pieluchy tetrowe i białe ręczniki i wyglądały jak nowe

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 10:20:50

Ja niedawno też poplamiłam przypadkiem, swoją białą bluzkę (bawełniana), też zafarbowała od innej niebieskiej bluzki, niczym tych plam nie mogłam usunąć a szkoda było mi bardzo tą bluzkę wyrzucić. Próbowałam wszystkich dostępnych do tkanin odplamiaczy, domowych sposobów i nic, plamy zbledły ale nadal były, myślę sobie "nic trzeba będzie bluzkę wyrzucić", ale spojrzałam przypadkiem na domestos , który stał przy wannie i wziełam kilka kropel na wacik wcześniej namoczony wodą i przetarłam po plamach i szok, wszystkie plamy zeszły w mgnieniu oka,. Wiem, że to był wariacki pomysł, bo przecież, domestos osłabia napewno włókna tkaniny no i nie jest do odplamiania tkanin ale działa (tylko do białych ubrań- kolorowe wybieli) Wyprałam potem bluzkę dwukrotnie, wygląda jak nowa. Ale ja wypróbowałam to na swojej odzieży, i chyba trochę obawiałabym się wypróbować go na odzieży dziecka tym bardziej tak małego.

Czym odplamic????

28 paź 2009 - 11:10:12

JEŚLI MASZ TAKĄ PLAMĘ TO PROPONUJE UŻYĆ PROSZKU DZIDZIUŚ-JA TAK SAMA ROBIĘ ZOSTAWIAM NA DOBĘ W WODZIE POSYPUJĘ PROSZEK NA PLAMY I NASTĘPNEGO DNIA PIORĘ RĘCZNIE LUB W PRALCE,TYM SAMYM PROSZKIEM.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak ubrać półroczne dziecko?