Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

chcę kupić spodnie wykonane z poliestru i wiskozy, ale nie wiem czy jest to dobry materiał. kupowac ? :D

też się na tym nie znam :D

Nie.. Lepiej naturalne materiały (np. bawełna), ewentualnie ze sztucznymi domieszkami - lepiej się prasują, mniej gniotą wtedy.. Ale same sztuczne to najgorszy pomysł..

sztuczne. + nie gniotą się, - jak każdy sztuczny materiał - źle się nosi

dzięki wielkie :)

Cytat
nasty_89
Nie.. Lepiej naturalne materiały (np. bawełna), ewentualnie ze sztucznymi domieszkami - lepiej się prasują, mniej gniotą wtedy.. Ale same sztuczne to najgorszy pomysł..

tu się nie zgodzę, kupilam ostatnio bluzkę 100% poliester i nie gniotła się tak, jak te z naturalnych materiałow ;)

Cytat
SweetDreams15
Cytat
nasty_89
Nie.. Lepiej naturalne materiały (np. bawełna), ewentualnie ze sztucznymi domieszkami - lepiej się prasują, mniej gniotą wtedy.. Ale same sztuczne to najgorszy pomysł..

tu się nie zgodzę, kupilam ostatnio bluzkę 100% poliester i nie gniotła się tak, jak te z naturalnych materiałow ;)

moze i sie nie gniotła, ale komfort noszenia chyba kiepski?? u mnie taka rzecz prawdopodobnie zalegałaby na dnie szafy

Mówię, że sztuczne (/sztuczne + naturalne) się mniej gniotą i lepiej prasują - czysta bawełna beznadziejnie się prasuje.

Za to są mniej przewiewne, gorszej jakości..

A jak jest z tym poliestrem, to jest oddychający materiał, czy człowiek się w nim raczej poci?

Cytat
szuani
A jak jest z tym poliestrem, to jest oddychający materiał, czy człowiek się w nim raczej poci?

Ja mam wrażenie, że odwodnię się od hektolitrów potu :p i zemdleję z duchoty. Ale podobno są sztuczne materiały z których szyje się ubrania dla sportowców i są spoko.

A co myślicie o żakiecie z takiego materiału? Skład 60% poliester, 35% wiskoza, 5% elastan z tym że jest to długi żakiet i nosiłabym go jako okrycie wierzchnie?

poliester jest naturalnym materiałem który otrzymuje sie z obróbki drewna
!!!
wiskoza natomiast jest materiałem sztucznym



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-25 14:47 przez mycherry.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kraków - legginsy