Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

transportery taśmowe

6 minut temu

sprawdzony stomatolog

10 minut temu

sklep detailingowy

34 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wykroje do szycia - zrób to sama!

30 sty 2010 - 21:34:01

Witam Dziewczęta :)
Na gwiazdke dostałam maszynę do szycia (marzyłam o niej) co prawda, nauczyc sie nie bylo łatwo ale jakos poszło. Dotychczasowo zajmnowalam się przerabianiem spodni i prostych bluzek (zwęzanie, skracanie itp) bo to wydawalo mi się najłatwiejsze.
Bardzo chcialabym zacząć szyc jakies swoje własne kreacje, spodniczki, sukieneczki... tylko! --> nie obejdzie się bez wykrojów i jakichs schematów szycia itd. dlatego chcialam Was zapytac skąd bierzecie owe wykroje? Szukalam w internecie, ale niestety jest ich tutaj bardzo mało.
Może któraś moglaby podesłac kilka schematów, albo podpowiedziec gdzie ewentualnie mozna zaczerpnąc owych instrukcji:)
Zastanawiam się, skąd Wy bierzecie takie genialne pomysly! <zazdrości>

Wykroje do szycia - zrób to sama!

31 sty 2010 - 12:45:56

jest taka fajna gazeta dla 'szwaczek' jak burda tam są wykroje ktore ułatwą szycie.
jak się wpreawisz to napewno nie bedziesz ich potrzebowała ale na początki gazeta się przydaje :)
moze nie ma ta super propozycji ale są uniwersalne kroje któe można jeszcze sobie przerobić według uznania :)

Wykroje do szycia - zrób to sama!

31 sty 2010 - 12:50:28

rob na przykladzie innych bluzek czy sukienek ktore masz

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 10:51:58

a moze znacie jakies internetowe stronki, gdzie sa takie wykroje?

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 10:55:48

ja mam kilka.. sama lubie szyć .. tyle ze maszyne mam w naprawie :<



Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:04:44

jest stronka z burdy właśnie www.burdastyle.com gdzie są pwene projekty ale przyznam, że ja tego nie kumam. Osobiście sama wymyślam sobie kroje i robie jakoś od ręki:) ale na youtube.com po wpisaniu DIY można natrafić na fajne projekty gdzie pokazane jest jak krok po kroku coś zrobić:) przy okazji polecam Wam wątek na szafie http://forum.szafa.pl/2/1299905/1356169/page=5/_subject_.html#msg-1356169 umieściłam tam teraz mój nowy zrealizowany projekt :)

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:07:39

ja tez bym chciala szyc ale nie wiem czy umiem

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:14:56

ja mam w głowie pełno świeżych pomysłów na ciuszki,ale własnie nie umiem tego stworzyć. Wiem co bym chciała z czego przerobić,ale narazie brak maszyny i odpowiednich umiejetności :(

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:42:20

Cytat
emilia89
ja tez bym chciala szyc ale nie wiem czy umiem

Emi-ja tez myslalam ze nie bede potrafiła:) na pewno trzeba probowac i cwiczyc:) ja zniszczyłam kupe materialu zanim zrobilam cokolwiek konkretnego:)
Dziekuje Wam bardzo Dziewczyny! na pewno skorzystam z Waszych rad bo boje sie szyc tak "od reki" hehe boje sie zmarnowac kolejnej "tony" materialu :)

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 13:53:38

O super pomysł z tym wykrojami, nie wpadłam, żeby tego w necie szukać.

Szyć na maszynie nie umiem, ale jak ręcznie uszyję to mi mama na maszynie poprawia =]

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:03:07

szczerze, to część rzeczy szyję na babski rozum - przyglądam się gotowym rzeczom i czasem tnę materiał bez jakiegokolwiek wykroju (właśnie jestem na etapie wykańczania kolejnej sukienki uszytej w ten sposób - jak zrobię zdjęcia, to wrzucę.) kupiłam burdę, ale jak na razie nic z niej nie uszyłam - zazwyczaj mają tam bardzo podstawowe wykroje, a chciało by się uszyć coś wyjątkowego, coś czego nie znajdziesz w sklepie.

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:03:36

np z gazety BURDA
przejdz sie do empiku :) znajdziesz duzo gazet z wykrojami

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:07:13

http://www.craftster.org/forum/index.php?board=8.0

tą szczególnie polecam!!!! :) amerykanki pokazuja jak coś uszyły i też są wykroje:)

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:07:19

BURDA miesięcznik... polecam ;)) popytaj znajome może mają starsze wydania ;)) dasz radę ;d

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Strony o modzie..