Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wykroje do szycia - zrób to sama!

30 sty 2010 - 21:34:01

Witam Dziewczęta :)
Na gwiazdke dostałam maszynę do szycia (marzyłam o niej) co prawda, nauczyc sie nie bylo łatwo ale jakos poszło. Dotychczasowo zajmnowalam się przerabianiem spodni i prostych bluzek (zwęzanie, skracanie itp) bo to wydawalo mi się najłatwiejsze.
Bardzo chcialabym zacząć szyc jakies swoje własne kreacje, spodniczki, sukieneczki... tylko! --> nie obejdzie się bez wykrojów i jakichs schematów szycia itd. dlatego chcialam Was zapytac skąd bierzecie owe wykroje? Szukalam w internecie, ale niestety jest ich tutaj bardzo mało.
Może któraś moglaby podesłac kilka schematów, albo podpowiedziec gdzie ewentualnie mozna zaczerpnąc owych instrukcji:)
Zastanawiam się, skąd Wy bierzecie takie genialne pomysly! <zazdrości>

Wykroje do szycia - zrób to sama!

31 sty 2010 - 12:45:56

jest taka fajna gazeta dla 'szwaczek' jak burda tam są wykroje ktore ułatwą szycie.
jak się wpreawisz to napewno nie bedziesz ich potrzebowała ale na początki gazeta się przydaje :)
moze nie ma ta super propozycji ale są uniwersalne kroje któe można jeszcze sobie przerobić według uznania :)

Wykroje do szycia - zrób to sama!

31 sty 2010 - 12:50:28

rob na przykladzie innych bluzek czy sukienek ktore masz

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 10:51:58

a moze znacie jakies internetowe stronki, gdzie sa takie wykroje?

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 10:55:48

ja mam kilka.. sama lubie szyć .. tyle ze maszyne mam w naprawie :<



Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:04:44

jest stronka z burdy właśnie www.burdastyle.com gdzie są pwene projekty ale przyznam, że ja tego nie kumam. Osobiście sama wymyślam sobie kroje i robie jakoś od ręki:) ale na youtube.com po wpisaniu DIY można natrafić na fajne projekty gdzie pokazane jest jak krok po kroku coś zrobić:) przy okazji polecam Wam wątek na szafie http://forum.szafa.pl/2/1299905/1356169/page=5/_subject_.html#msg-1356169 umieściłam tam teraz mój nowy zrealizowany projekt :)

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:07:39

ja tez bym chciala szyc ale nie wiem czy umiem

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:14:56

ja mam w głowie pełno świeżych pomysłów na ciuszki,ale własnie nie umiem tego stworzyć. Wiem co bym chciała z czego przerobić,ale narazie brak maszyny i odpowiednich umiejetności :(

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 11:42:20

Cytat
emilia89
ja tez bym chciala szyc ale nie wiem czy umiem

Emi-ja tez myslalam ze nie bede potrafiła:) na pewno trzeba probowac i cwiczyc:) ja zniszczyłam kupe materialu zanim zrobilam cokolwiek konkretnego:)
Dziekuje Wam bardzo Dziewczyny! na pewno skorzystam z Waszych rad bo boje sie szyc tak "od reki" hehe boje sie zmarnowac kolejnej "tony" materialu :)

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 13:53:38

O super pomysł z tym wykrojami, nie wpadłam, żeby tego w necie szukać.

Szyć na maszynie nie umiem, ale jak ręcznie uszyję to mi mama na maszynie poprawia =]

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:03:07

szczerze, to część rzeczy szyję na babski rozum - przyglądam się gotowym rzeczom i czasem tnę materiał bez jakiegokolwiek wykroju (właśnie jestem na etapie wykańczania kolejnej sukienki uszytej w ten sposób - jak zrobię zdjęcia, to wrzucę.) kupiłam burdę, ale jak na razie nic z niej nie uszyłam - zazwyczaj mają tam bardzo podstawowe wykroje, a chciało by się uszyć coś wyjątkowego, coś czego nie znajdziesz w sklepie.

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:03:36

np z gazety BURDA
przejdz sie do empiku :) znajdziesz duzo gazet z wykrojami

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:07:13

http://www.craftster.org/forum/index.php?board=8.0

tą szczególnie polecam!!!! :) amerykanki pokazuja jak coś uszyły i też są wykroje:)

Wykroje do szycia - zrób to sama!

08 lut 2010 - 14:07:19

BURDA miesięcznik... polecam ;)) popytaj znajome może mają starsze wydania ;)) dasz radę ;d

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Strony o modzie..