Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

2 minuty temu

Jakie ogrzewanie domu

47 minut temu

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

@agata74
Ja mam lampę naftową-taką oryginalną,starą,ze strychu mojej babci.
Została przeze mnie odnowiona i wypucowana.
Wrażenie,kiedy się pali jest niesamowite.
Czasem zapalam,jak zabiorą mi światło i jest wichura.

Cytat
agata74

@czerwoneusta samowar jest do parzenia herbaty, do kawy to sie nie nadaje chyba. moja babcia miala taki ale moja ciotka a jej córka go zabrała a chciałam go przygarnąć ;) ja usilnie szukam lampy naftowej tak mi sie marzy [/b]
Ja wiem że do "czaju", tylko oni robili w nim kawę, długo się parzy a aromat niesamowity, widocznie kawę również się da:) to cietce z córką się udało, teraz to ciężko o sprawny i zadbany samowar:) a lampy naftowe oryginalne to można jeszcze spotkać na wsiach lub lombardach, widzę że lubisz ciepłe klimaty, fajna sprawa...ja miałam lata wstecz, jeszcze babcina, ale szkło mi poszło podczas przemeblowania i tak mi gdzieś zarzucili samą podstawę , że nawet nie wiem gdzie teraz jest:)

@czarownicaao zazdraszczam lampy, @czerwoneusta na targach staroci mozna takowe lampy dostac tylko ceny masakryczne ale może w końcu wybiorę sie na koło na giełde staroci ale to dopiero jak bedzie ciepło. Jaka ja tęsknię juz za wiosna mam dość ubierania sie warstwowo, czuję sie wtedy jak taki ociężały bałwan ;) a tu niestety prognozy nie ciekawe a zapowiadali ze luty bedzie bardzo ciepły ale w sumie to juz wolę by w lutym był snieg i mroz niz pod koniec marca czy w kwietniu. Dobrze ze swieta wielkanocne beda w 2 poł kwietnia.

No niestety, zima w tym roku to prawdziwa zima, u nas sypie śnieg od kilku dni i nie widać końca:) a giełda staroci to idealne miejsce na poszukiwanie skarbów, wiem coś o tym, kocham takie miejsca, można tam poczuć klimat i zobaczyć rzeczy z życia naszych przodków...i tak jak napisałaś, dopiero jak będzie cieplej.
Mam nadzieję że wielkanoc będzie wiosną a nie zimą, zimy mam już na obecną chwilę dość:)

@czerwoneusta ja wiedziałam ze zima będzie zimą i że snieg dopisze a skad a no z obserwacji jak jest piekna jesień czyli sucha i słoneczna taka nasza Polska Złota Jesień to zawsze zima jest biała i jest śnieg. Nawet ogrodnikom osiedlowym jesieniom mówiłm żeby sie nastawili na snieg to patrzyli na mnie jak na dziwolaga a teraz sami przyznaja racje ze wystarczy obserwacja matki natury i mozna przwidziec jaka będzie pogoda.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Aaaleee super pomysły na "wiadro kawowe":
miska z uchem, samowar, kubek 0,5 l zwany nocnikiem.
Naprawdę nie wiem co bym bez Was zrobiła love a i jeszcze oświetlenie naftowe, no i łańcuszek do torebko-potfeliko-kosmetyczki. Jak wpadnę na te ciary to wściku dostanę :D

@malmie
A gdyby połączyć te wszystkie elementy to dopiero wyszłoby fajne naczynie do kawy: miska z uchem w kolorze samowaru,o pojemności 0,5 l. i melodyjką,jak w niektórych nocnikach.:D:D:D
Do tego taki łańcuch przy łyżeczce do mieszania kawy,
jak w jednym ze starych filmów (jeden ciągnie-drugi czeka).
I spożywanie kawy przy blasku lampy naftowej...
To dopiero przygoda,co?:D:D:D

@agata74
Natura jest niesamowita.
Na co dzień nie zdajemy sobie nawet sprawy,
jacy jesteśmy przy Niej mali i bezsilni.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
czarownicaao
miska z uchem w kolorze samowaru,o pojemności 0,5 l. i melodyjką,jak w niektórych nocnikach.:D:D:D

Echhh, moje marzenie misko-samowaro-nocnik z melodyjką chcę to! tańczy gdzieś pewnie jest w stosach ciarup.

@malmie
Ale wyobraź sobie,jak by to mogło wyglądać?!
A hahaha! :D:D:D Do tego kawę robisz raz na cały dzień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-07 21:45 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

@czarownicaao już sobie to wyobraziłam, ja już to czuję ... ta perfekcja, opływowe kształty, melodia ... czuję już smak tej kawy :D

@malmie
I czadowa łyżeczka na łańcuchu,którą możesz pomieszać kawę,
ale musisz poczekać,bo łańcuch ucieka,kiedy miesza druga osoba.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
czarownicaao
I czadowa łyżeczka na łańcuchu,którą możesz pomieszać kawę,
ale musisz poczekać,bo łańcuch ucieka,kiedy miesza druga osoba.

Taka nauka współpracy :D Wszystko ma swoje zalety i wady ... no ciarupy to prawdziwa szkoła życia ;)

@malmie
Hahahahaha! ...Współpracy i cierpliwości.

Dlatego uwielbiam ciarupy.
Można tam wynaleźć nawet słonia i "wiadro" do kawy.
Chyba też zacznę wrzucać tu swoje zdobycze.
A tak ponad to,sama idea jest fajna-takie nadawanie drugiego życia.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Recykling ... tyle się produkuje i wywala na śmietnik, a można dać szansę ciarupkom ;) Czekam na Twoje zdobycze wszelakie ;)

Cytat
malmie


Echhh, moje marzenie misko-samowaro-nocnik z melodyjką chcę to! tańczy gdzieś pewnie jest w stosach ciarup.

Dawaj tu przepis na te ziółka, też chcieć popaść w taką "euforię";)ale pomysł to do bani, miska, nocnik i samowar...a klozet jako fotel?? malmie, przedobrzyłaś z zielem;) a ty gdzie że ciebie nie ma, załapałaś się na ferie czy jak?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dzisiejsze zakupy Netto i biedronka