Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 22:46:53

co wy za bzdury wypisujecie o wodzie utlenionej kup sobie w aptece krople CERUMEX to jest preparat do higieny uszu własnie miałam ten sam problem polecił mi Laryngolog i super jest też GLICERYNA polecam:))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 22:52 przez soledad.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 22:49:26

`Dmuchanie` może pomóc, owszem, ale w przypadku, gdy sprawcą całego zamieszania jest woskowina...
Jeśli w uchu jest infekcja, vco przyu katarze jest bardzo prawdopodobne niezbedna jest wizyta u laryngologa...
No chyba, że w niedługim czasie chcesz ogłuchnąć, to siedź na szafie i wypróbuj wszystkie polecane zabiegi na raz.
Boże nie wiecie co dziewczynie dolega a wypisujecie po prostu wszystkie leki i babcine sposoby świata:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 22:52 przez Niczka90.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 22:56:46

od 2 tygodni jestem przeziebiona, bylam u lekarza, ale wtedy jeszcze nic nie działo się z uchem a jakos od 2 dni mam zatkane ucho dzisiaj sie odetchalo na kilka godzin i co?? spowrotem zatkane :(( jak na razie mam wacik ze spirytusem w uchu zeby je rozgrzac ( stary sposob mojej babci pielegniarki) :(( ale boli

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 22:58:01

Cytat
Niczka90
`Dmuchanie` może pomóc, owszem, ale w przypadku, gdy sprawcą całego zamieszania jest woskowina...
Jeśli w uchu jest infekcja, vco przyu katarze jest bardzo prawdopodobne niezbedna jest wizyta u laryngologa...
No chyba, że w niedługim czasie chcesz ogłuchnąć, to siedź na szafie i wypróbuj wszystkie polecane zabiegi na raz.
Boże nie wiecie co dziewczynie dolega a wypisujecie po prostu wszystkie leki i babcine sposoby świata:/


Dokładnie, właśnie tak jak napisała tu koleżanka, jeśli zatkane ucho towarzyszy przeziębieniu,
to lepiej pójść z tym do lekarza, bo to może być zapalenie ucha (niedoleczone może występować przewlekle).
Właśnie od 3 dni biorę na to antybiotyki, środki przeciwzapalne i krople do uszu, krople te są przeciwbólowe i przeciwzapalne (ototalgin).
Wszystko jest na receptę, więc szafa.pl Ci nie pomoże tylko lekarz ;)
A tak swoją drogą, warto natrzeć zatoki i okolice ucha oraz szyję- Amolem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 22:59 przez malvika07.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 23:02:59

Cytat
soledad
co wy za bzdury wypisujecie o wodzie utlenionej kup sobie w aptece krople CERUMEX to jest preparat do higieny uszu własnie miałam ten sam problem polecił mi Laryngolog i super jest też GLICERYNA polecam:))


również polecam CERUMEX:)

ale mimo wszystko warto iść do laryngologa, bo faktycznie może to być jakieś zapalenie..

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 23:05:14

Cytat
Niczka90
Cytat
ajzi
Cytat
Niczka90
Laryngologiem, pewnie płyn Ci sie zbiera w uchu środkowym jak mi.

Przestańcie tworzyc takie durne wątki, jesteś chora=wypad do lekarza!!!!!!!!

Wątek jak każdy inny, od tego jest forum. A wątki typu "pomóżcie, bo nie wiem czy te platformy są hot czy not" nie są Twoim zdaniem durne?

Durne jest diagnozowanie przez Szafowiczki, Wy tu dajecie złote rady, od których włosy dęba stają [wlewanie sobie do uszu spirytusów, wód utlenionych i innych świństw] nie zdając sobie sprawy z tego, jaką krzywdę można sobie zrobić. Może od razu wlać sobie setkę wódki o podpalić?
Wątki zdrowotne są debilne pod tym względem, że szafowiczki zamiast iśc do lekarza wyczytują takie perełki, stosują się do nich, a później tragedia, nie dość, że nie przeszło to jest jeszcze gorzej!


Wlewanie spirytusu zalecił mi LEKARZ, zapewne lepiej poinformowany od Ciebie, kiedy do niego przyszłam z zapaleniem ucha ;] na zapalenie co prawda już nie pomoże, ale bardzo dobrze zapobiega infekcjom jeśli masz w uchu jakiś płyn, bo alkohol go wysuszy. Można nawet kupić specjalne opakowanie z aplikatorem do tego celu. Na temat wody utlenionej się nie wypowiadam bo nic mi na ten temat nie wiadomo.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 23:06:25

Jak dmuchasz w chusteczkę to najpierw jedną dziurkę w nosie przyciśnij z boku nosa palcem i z jednej się pozbywaj kataru,a następnie z drugą tak rób. Inaczej ciągle będziesz musiała do laryngologa biegać też tak miałam i co i rusz krople nic nie pomagały

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 23:10:16

idz na plukanie uszu:) nic nie boli,lekarz wklada ci taka niby wielba strzykawke do ucha i wpryskuje tam ciepla wode ktore je odetkuje.ulzy ci sie ,nie ma co czekac:)

Zatkane ucho... POMOCY !!!

10 mar 2011 - 23:18:02

Ja bym poleciła zioła szwedzkie, można kupić małe od razu gotowe w aptece bitnera (trochę kosztują), ale można też zamówić w internecie zioła i zrobić z nich nalewkę, wówczas starczy na dłuższy okres użytkowania. Moczy się wacik i wkłada do ucha, powinno pomóc. Dodatkowo powinno się pić po 1 łyżce rozcieńczonej w niewielkiej ilości wody 2-3 razy dziennie, ale regularnie na wzmocnienie organizmu.
Możesz również sobie kupić (też przez internet) świece do woskowania uszu tzw. konchy, pomagają skutecznie oczyścić uszy, ma się po nich lepszy komfort słyszenia.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

11 mar 2011 - 10:25:23

przestancie bawic sie w wirtualnych znachorow czy lekarzy !!!szafowiczka napisala ma zatkane uszy bo ma katar wiec przestancie pisac o sprayach do czyszczenia i usowania woskowiny . zanim napiszecie takie glupoty to poczytajcie ze jesli jest katar to jest duze prawdopodobienstwo ze bakterie dostaly sie do ucha srodkowego , tam moze zaczac tworzyc sie plyn ktory wlasnie powoduje zatykanie oraz bol . ucho, gardlo, nos sa polaczone poogladajcie sobie bylo sobie zycie bo widze ze znajomosc biologii mocno kuleje !!! proponujecie tez zakrapianie uszu ale zadna z was nie wie ze jak jest ostre zapalenie ucha srodkowego to nie wolno zakrapiac ucha bo moze dojsc do perforacji blony bembenkowej ktora potem zarasta ale pozostawia blizny co tez powoduje utrate sluchu w jakims tam stopniu. sa krople otinum sa one przeciwbolowe i zapalne ale stosuje sie je tylko jesli masz pewnosc ze nie masz ostrego zapalenia ucha .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 10:27 przez agata74.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

09 paź 2011 - 21:38:46

Cytat

przestancie bawic sie w wirtualnych znachorow czy lekarzy !!!szafowiczka napisala ma zatkane uszy bo ma katar

Witaj :) Cerumex MD jest bardzo dobry na zatkane ucho, a jeśli chodzi o katar to jest inny środek bardzo dobry i bez recepty - nazywa się Ringosol - mikrospray do nosa. Mam aktualnie katar i kupiłam sobie - bardzo duża ulga - naprawdę. To jest obowiązkowy produkt w apteczce domowej. Pozdrawiam cieplutko!

Zatkane ucho... POMOCY !!!

09 paź 2011 - 21:45:38

Chlapnij setkę i idź spać, bo tutaj nic mądrego sie nie dowiesz.

Zatkane ucho... POMOCY !!!

09 paź 2011 - 21:48:22

ja tak miałam miesiąc temu jedynie płukanie pomogło, jak ja tego nie lubię ;/

Zatkane ucho... POMOCY !!!

09 paź 2011 - 21:48:47

do ucha nic nie wolno wkładać. żadnej waty i tego typu spraw

Zatkane ucho... POMOCY !!!

09 paź 2011 - 21:52:03

kiedyś miałam zatkane przez ponad tydzień i samo jakoś się odetkało.. a brat miał niecały miesiąc ;p
Próbowaliśmy wsszelkich metod.. ale nic nie skutkowało.. trochę tylko pomogło nabranie w usta powietrza i próbowanie wycisnięcia do uszami :) Nie wiem, czy to czasem niezdrtowe nie jest ale troszkę ulżyło :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Składam zamowienie zHurtownii Awantii