Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 11:36:34

Dziewczyny poszukuję sukienki na wesele 10 października. Wiadomo, biała, jasna odpada;) W zbyt mocnych kolorach też nie za dobrze się czuję...Spodobała mi się taka trochę artystyczna <moderacja> link Co o niej sądzicie? Pasuje na wesele? Podoba mi się w niej, że jest taka inna;)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-13 10:51 przez moderator.

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 12:21:14

Jakoś nie specjalnie mi się podoba, bo ja akurat lubię wyraziste kolory, ale ogólnie pasuje. A podobać ma się Tobie;)

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 12:51:47

trochę jak dla cioci. za tą cenę możesz kupić coś o wiele lepszego.

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 13:35:11

Cytat
szeherezada19
trochę jak dla cioci. za tą cenę możesz kupić coś o wiele lepszego.

Dokładnie. Ta mieszanka kolorów jakoś do mnie nie przemawia :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-09 13:35 przez o0aGneS0o.

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 13:44:29

Moim zdaniem raczej bardziej na ''niedzielę'' niż na wesele :) Ale to Tobie ma się podobać ;)
Po drugie dlaczego biała bądź jasna odpada ;) Kto jeszcze wierzy w takie zabobony, że ten kolor przeznaczony jest głównie dla Panny Młodej ;) Byłam na wielu weselach i widziałam mnóstwo dziewczyn w białych i jasnych kieckach ::) sama tez je na takie imprezy zakładam :) nikt już w tych czasach na takie rzeczy nie zwraca uwagi :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-09 13:49 przez marim__22.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 14:04:03

Wg mnie jest jest bardzo ładna:) i widzę, że dobry materiał. Bierz!

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 14:22:46

Cytat
marim__22
Po drugie dlaczego biała bądź jasna odpada ;) Kto jeszcze wierzy w takie zabobony, że ten kolor przeznaczony jest głównie dla Panny Młodej ;) Byłam na wielu weselach i widziałam mnóstwo dziewczyn w białych i jasnych kieckach ::) sama tez je na takie imprezy zakładam :) nikt już w tych czasach na takie rzeczy nie zwraca uwagi :)

Biała bądź prawie biała odpada, bo to niezgodne z zasadami savoir vivre.
To nie są zabobony, ale zwykła grzeczność i dobre wychowanie.
To, że inni noszą, nie znaczy, że to wypada.
To, że Ty nie zwracasz uwagi na takie rzeczy nie znaczy, że inni nie zwracają. I to że nie zwracasz uwagi świadczy o Tobie, że ignorujesz pewne zasady.
Tak więc autorka ma rację decydując się na suknię w kolorze innym niż biel.

Sukienka na wesele

09 wrz 2015 - 14:47:01

Cytat
justangel
Cytat
marim__22
Po drugie dlaczego biała bądź jasna odpada ;) Kto jeszcze wierzy w takie zabobony, że ten kolor przeznaczony jest głównie dla Panny Młodej ;) Byłam na wielu weselach i widziałam mnóstwo dziewczyn w białych i jasnych kieckach ::) sama tez je na takie imprezy zakładam :) nikt już w tych czasach na takie rzeczy nie zwraca uwagi :)

Biała bądź prawie biała odpada, bo to niezgodne z zasadami savoir vivre.
To nie są zabobony, ale zwykła grzeczność i dobre wychowanie.
To, że inni noszą, nie znaczy, że to wypada.
To, że Ty nie zwracasz uwagi na takie rzeczy nie znaczy, że inni nie zwracają. I to że nie zwracasz uwagi świadczy o Tobie, że ignorujesz pewne zasady.
Tak więc autorka ma rację decydując się na suknię w kolorze innym niż biel.

Poczytałam trochę Pani wypowiedzi w postach i widzę, że Pani wszędzie chętnie się udziela obsypując innych swoimi mądrościami życiowymi i wywodami na setki linijek na temat danego tematu. ;) Może więcej dystansu do samej siebie i do innych, ponieważ wymądrzaniem się tylko i wyłącznie nic Pani nie osiągnie. Po drugie nie przesadzajmy, czy kolor sukienki ma naprawdę aż tak duże w tym wszystkim znaczenie ?...

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 11:30:41

Cytat
marim__22
Poczytałam trochę Pani wypowiedzi w postach i widzę, że Pani wszędzie chętnie się udziela obsypując innych swoimi mądrościami życiowymi i wywodami na setki linijek na temat danego tematu. ;) Może więcej dystansu do samej siebie i do innych, ponieważ wymądrzaniem się tylko i wyłącznie nic Pani nie osiągnie. Po drugie nie przesadzajmy, czy kolor sukienki ma naprawdę aż tak duże w tym wszystkim znaczenie ?...

Od tego jest forum, aby się swobodnie na dany temat wypowiedzieć - czyż nie? Tak więc piszę co sądzę, oraz argumentuję to, a nie wymądrzam się.
A co do koloru sukienki, już pisałam wcześniej: to że dla Ciebie nie ma on znaczenia, nie znaczy, że wszyscy mają takie samo zdanie jak Ty.

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 12:03:13

Cytat
justangel
Cytat
marim__22
Poczytałam trochę Pani wypowiedzi w postach i widzę, że Pani wszędzie chętnie się udziela obsypując innych swoimi mądrościami życiowymi i wywodami na setki linijek na temat danego tematu. ;) Może więcej dystansu do samej siebie i do innych, ponieważ wymądrzaniem się tylko i wyłącznie nic Pani nie osiągnie. Po drugie nie przesadzajmy, czy kolor sukienki ma naprawdę aż tak duże w tym wszystkim znaczenie ?...

Od tego jest forum, aby się swobodnie na dany temat wypowiedzieć - czyż nie? Tak więc piszę co sądzę, oraz argumentuję to, a nie wymądrzam się.
A co do koloru sukienki, już pisałam wcześniej: to że dla Ciebie nie ma on znaczenia, nie znaczy, że wszyscy mają takie samo zdanie jak Ty.


Nie przypominam sobie abym z Panią przechodziła na ''Ty'' , a podobno jest Pani zwolenniczką przestrzegania zasad savoir vivre... :D :D

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 12:28:41

Sama miałam swój ślub w sierpniu i jako że to lato to jakieś 80% kobiet miało jasne sukienki - białe, ecru, pudrowe, morelowe... mnie to zupełnie nie przeszkadzało, bo i tak się wyróżniałam i każdy wiedział że to ja jestem PM ;) Ta sukienka zupełnie mi się nie podoba, ja mam wesele za 2 tygodnie i nie chcę jasnej sukienki bo źle się w takich kolorach czuję i wolę bardziej wyraziste ale że żadna sukienka mnie nie urzekła to zakładam czerwoną tiulową spódnicę i czarna koronkową bluzeczkę :)

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 13:18:47

Cytat
marim__22
Nie przypominam sobie abym z Panią przechodziła na ''Ty'' , a podobno jest Pani zwolenniczką przestrzegania zasad savoir vivre... :D :D


Ciekawe czy do wszystkich osób w sieci piszesz na Pan/Pani? Czy tylko napisałaś do mnie per Pani, po to aby mieć "argument"?
Tyle, że to słaby argument, bo w sieci nie jest przyjęte, aby sobie "paniować".

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 13:26:38

Cytat
justangel
Cytat
marim__22
Nie przypominam sobie abym z Panią przechodziła na ''Ty'' , a podobno jest Pani zwolenniczką przestrzegania zasad savoir vivre... :D :D


Ciekawe czy do wszystkich osób w sieci piszesz na Pan/Pani? Czy tylko napisałaś do mnie per Pani, po to aby mieć "argument"?
Tyle, że to słaby argument, bo w sieci nie jest przyjęte, aby sobie "paniować".


Nie, nie pisze tak do wszystkich :) Ale to nie ja jestem zwolenniczką przestrzegania wszystkich zasad savoir vivre tylko Pani :) ''W sieci nie jest przyjęte aby sobie paniować ''? - hmm... nie sądzę, myślę, że nie ma znaczenia czy rozmawiamy w sieci czy w realu :) Więc może niech się Pani określi, ponieważ najpierw udaje Pani znawczynię zasad a teraz się do nich nie stosuje :) Trochę to słabe... :D
aaa, i nie napisałam do Pani na per Pani tylko po to aby mieć argument, ponieważ wybaczy Pani ale jasnowidzem nie jestem aby wiedzieć, że do tego stopnia rozwinie się nasza dyskusja. I śmiało stwierdzam, że już zaczyna Pani wymyślać, bo to Pani zaczyna brakować argumentów na poparcie swoich racji, których... niestety Pani nie ma ;) :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-10 13:35 przez marim__22.

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 13:38:48

Cytat
marim__22
Nie, nie pisze tak do wszystkich :) Ale to nie ja jestem zwolenniczką przestrzegania wszystkich zasad savoir vivre tylko Pani :) ''W sieci nie jest przyjęte aby sobie paniować ''? - hmm... nie sądzę, myślę, że nie ma znaczenia czy rozmawiamy w sieci czy w realu :) Więc może niech się Pani określi, ponieważ najpierw udaje Pani znawczynię zasad a teraz się do nich nie stosuje :) Trochę to słabe... :D

W takim razie proszę się zapoznać z zasadami savoir vivre panującymi w internecie:) Polecam przeczytać ciekawy artykuł na temat tego, że jednak w sieci obowiązują inne zasady niż w realu, i do innych dlaczego do innych piszemy per "Ty". Link do artykułu poniżej:
http://czasgentlemanow.pl/2013/01/gentleman-w-sieci-per-pan-czy-na-ty/

Dodatkowo, w związku z tym, że nasza dyskusja kompletnie odbiega od tematu zapraszam z resztą uwag na priv:)

Sukienka na wesele

10 wrz 2015 - 14:00:21

ja lubię proste sukienki na takie okazje :)w końcu to panna młoda musi wyglądać szałowo a goście tylko elegancko :p a co do kolorów to moim zdaniem tu nie ma reguły ważne by nie przysłonić panny młodej :)ja zawsze na takie okazje kupuje sukienki takie ze tak powiem stonowane jedna nawet sprzedaje :p no takie jest moje osobiste zdanie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie