Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:34:45

Dziewczyny mój pracodawca mnie zatrudnił na półroczny staż .. mówi ,że co dzień będę pracowała tylko 6 godzin.. ktoś też tyle pracował i miał takie samo wynagrodzenie stażowe czy mniejsze ?

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:42:15

wydaje mi się, że pracodawca nie jest na bieżąco z przepisami, bo kiedyś były staże gdzie właśnie pracowało się po 6 godzin; teraz stażyści pracuję 8 godzin, ale to zależy od pracodawcy :) ciekawe jak będziesz miała napisane w papierach w dzienniku obecności :) jednak nawet mimo 6 godzin powinnaś dostawać całe stażowe, bo ta kwota jest stała - nie możesz tylko zostawać na nadgodziny, pracować w nocy itd. być może pracodawca napisze Ci 8 godzin, a będziesz przychodziła na 6 - są przecież ludzie, którzy odbywają staż jedynie na papierze i zgarniają kasę siedząc w domu, a niby są w pracy :)

najlepiej dowiedz się w swoim urzędzie

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:43:48

Urząd twierdzi ,że 8 godzin.
A on mówi ,że po 6 bo jak więcej to już jakiś etat przekraczam.. i nie wiem o co mu chodzi.

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:45:38

Ja miałam staż przez 4 miesiące i na liście obecności nie wpisywałam ilości przepracowanych godzin, tylko składałam podpis i z początkiem nowego miesiąca oddawałam do PUPu. A pracowałam różnie, raz krócej, raz dłużej. Wszystko zależy jakiego masz pracodawcę.

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:47:28

Powiedz mu co sie dowiedziałaś w urzędzie. To on z nimi umowę podpisywał więc powienien się orientować ile masz pracować. Może chce dla Ciebie lepiej?
A pieniądze za staz dostajesz z Urzędu na swoje konto więc dostaniesz całą kwotę.

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:50:51

Na razie się nie odzywam.. jak po miesiącu dostane całą kwotę to będzie dobrze.. a jak coś się wydarzy to wtedy powiem , bo na decyzji będzie ile powinnam mieć na miesiąc.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:52:06

Cytat
Sanderka1902
Urząd twierdzi ,że 8 godzin.
A on mówi ,że po 6 bo jak więcej to już jakiś etat przekraczam.. i nie wiem o co mu chodzi.

koleś nie zna przepisów i jest słaby z matmy; powiedz mu, że teraz wszyscy stażyści pracują po 8 godz.

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:52:06

To zależy od tego, jak ma wyglądać Twoja lista obecności. Jeśli będziesz oddawać listę wyłącznie z podpisami to dostaniesz normalne pełne stażowe stypendium, natomiast jeśli będziesz musiała wypisywać godziny to zapłacą Ci za tyle, ile przepracujesz. Norma na stażu to 8 godzin, 5 dni w tygodniu.

Cytat
Sanderka1902
Na razie się nie odzywam.. jak po miesiącu dostane całą kwotę to będzie dobrze.. a jak coś się wydarzy to wtedy powiem , bo na decyzji będzie ile powinnam mieć na miesiąc.
Na decyzji nie piszą wysokości stypendium... Stypendium za staż finansowany przez Urząd Pracy to 851zł z groszami, a za ten z Unii prawie 1000zł, ale nie wiem, ile dokładnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-01 16:54 przez gatek222.

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 16:54:38

Formalnie jest 8 godzin a to ile siedzisz w pracy zalezy juz od pracodawcy, na pewno nie mozesz byc dłużej a jesli będzie chciał żebyś była przez 6 godzin to jego dobra wola, natomiast w papierach ma być 8 godzin.

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 19:55:35

Dokładnie w papierach 8 godzin musi być. ;)

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 20:00:03

Pracodawcy widocznie też się muszą liczby godzin zgadzać i osiem byłoby ponad normę- sam Ci to zresztą wytłumaczył :P

Staż pytanie

01 wrz 2014 - 20:04:38

Cytat
Sanderka1902
Na razie się nie odzywam.. jak po miesiącu dostane całą kwotę to będzie dobrze.. a jak coś się wydarzy to wtedy powiem , bo na decyzji będzie ile powinnam mieć na miesiąc.


A nie możesz po prostu zapytać ile dostaniesz wypłaty
6 godz zle ci jeszcze jak dostaniesz cala wyplate

Staż pytanie

02 wrz 2014 - 10:17:35

Wiesz on nic nie ma do mojego stażu , bo to urząd płaci .. ale nie chce by tak było ,że np on poda swoje konto w papierach i będzie dostawał tam kasę a mi da tylko za 6 godzin i mu zostanie..
Bo nie pamiętam czy ja do pierwszego stażu wypełniałam papiery gdzie ma być kasa czy pracodawca.

Staż pytanie

02 wrz 2014 - 10:24:32

Na pewno Twoje stypendium stażowe nie trafi na konto pracodawcy, to nie jest możliwe.
Być może pracodawca oczekuje od Ciebie obecności w miejscu pracy w soboty i wtedy musi skrócić godziny pracy w tygodniu, ponieważ stażysta nie może pracować więcej niż 40h tygodniowo.

Staż pytanie

02 wrz 2014 - 10:37:32

Ja jestem na stazu zarabiam 988zl na reke,pracuje 40h tygodniowo,czyli 8h dziennie. Tak na marginesie L4 jest 100% platne i przysluguja 2 dni wolnego za kazde przepracowane 30 dni,co wychodzi 12dni za polroczny staz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Które buty?