Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tatuaz a solarium

03 maj 2011 - 20:00:07

mam pytanie czy po zrobieniu niewielkiego tatuazu na rece po 2 tyg moge isc na solarium ( tatuaz zaslonie na czas opalania ) prosze o odp

Tatuaz a solarium

03 maj 2011 - 20:03:26

Jeśli zasłonisz to tak.

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 09:38:55

jeszcze ktos ?

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 09:40:35

pewnie, jezli zaslonisz :)
tez mam chiska literke na lopatce, ale to juz z 3 lata :)

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 09:45:20

Tak jak zasłonisz to można ... ale i tak bym zaczekała aż się zagoi

zweryfikowana
Posty: 1.562
Ostrzeżenia: 1/5

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 09:51:53

Nie możesz musisz odczekać przynajmniej miesiac , tak samo nie możesz się opalać na normalnym słońcu , ani pływać w jeziorach basenach i tak dalej .

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:30:28

noto jak w koncu ? najlepiej niech sie wypowie osoba ktora miala i sie opalała

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:33:48

nie należy opalać skaleczonej skóry. 2 tygodniowy tatuaż jest tauażem świeżym, co znaczy że skora jest okaleczona. Nie opala się do całkowitego zagojenia, nawet jeśli go zasłonisz należy odczekać przynajmniej z miesiąć.

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:34:45

zasłoń go dobrze i możesz

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:40:16

o ile zaslonisz tatuaz, to mozesz. sama mam i nie ryzykowalam, bo chyba mozna sobie odpuscic kilka dni solarium? ja na szczescie chodzic przestalam wogole i nie mam takich problemow :P

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:40:43

/skóry z tatuażem nie powinnaś opalać NIGDY, ani na słońcu ani w solarium. Skóra powinna być zawsze zabezpieczona filtrem min.20, promienie powodują blaknięcie tatuażu i zwiększoną cyrkulację krwi przez to cząsteczki tuszu mogą się przenosić i tatuaż się rozmywa. Nie chcesz tego 2 tyg po zrobieniu tatuażu.
Pierwszy miesiąc z tatuażem i opalanie mogą powodować raka. Tkanki powinny być całkowicie wygojone i "przykrycie" tatuażu nic nie daje.
Mam nadzieję, że wystarczająco jasno i sobie odpuścisz to solarium na czas gojenia rany.

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:46:46

kategorycznie NIE MOŻNA opalać tatuażu przez 2 miesiące i należy stosować blokery!! późniejsze mocne opalanie tak jak pisano wyżej prowadzi do szybszego blaknięcia tatuażu, wygląda on nieładnie i wymaga poprawek, a to niestety kosztuje ;) już nie mówiąc o raku... opalanie ran jest szkodliwe jak opalanie znamion i pieprzyków!

czytałam gdzieś, że gdybyś tatuaż na czas opalania zakryła np. jakąś szmatką to dzianina działa jak filtr 5(czy 15, nie pamiętam dokładnie) czyli to bardzo mało! także daj sobie na wstrzymanie.

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:47:29

Cytat
joasin
/skóry z tatuażem nie powinnaś opalać NIGDY, ani na słońcu ani w solarium. Skóra powinna być zawsze zabezpieczona filtrem min.20, promienie powodują blaknięcie tatuażu i zwiększoną cyrkulację krwi przez to cząsteczki tuszu mogą się przenosić i tatuaż się rozmywa. Nie chcesz tego 2 tyg po zrobieniu tatuażu.
Pierwszy miesiąc z tatuażem i opalanie mogą powodować raka. Tkanki powinny być całkowicie wygojone i "przykrycie" tatuażu nic nie daje.
Mam nadzieję, że wystarczająco jasno i sobie odpuścisz to solarium na czas gojenia rany.

ooo i masz najlepszą odpowiedź :)
możesz chyba wytrzymać bez solarki troszkę nie ?
najlepiej chyba robić w zimie ..

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:49:50

Cytat
himitsu-no-hikaru

czytałam gdzieś, że gdybyś tatuaż na czas opalania zakryła np. jakąś szmatką to dzianina działa jak filtr 5(czy 15, nie pamiętam dokładnie) czyli to bardzo mało! także daj sobie na wstrzymanie.

skłaniam się ku 5;) Zwłaszcza,że podczas w ogóle opalania skóry nie należy ciasno zasłaniać, powinna być dobra cyrkulacja powietrza, więc gruby materiał odpada, zostaje co najwyżej chusteczka higieniczna;)

niezweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

Tatuaz a solarium

04 maj 2011 - 10:56:02

Niestety przez około miesiąc (czasem dłużej) trzeba zrezygnować z opalania (czy to solarium czy na słońcu), kąpieli w basenach i akwenach wodnych, pluskania w wannie.

Później tatuaż powinnaś smarować filtrem 30 wzwyż (50 to dopiero bloker) dlatego, że tatuaż wystawiony na promienie UV będzie szybko blaknąć i będzie po prostu brzydki, a druga sprawa wygląda tak, że na solarium nie powinno stosować się filtrów, gdyż są one przystosowane do naturalnego promieniowania, a w solarium jest ono większe i filtr zmienia swoją konsystencję na stałą (tak tak nie widać tego ale niszczy strasznie skórę).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tunika all