Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moim odwiecznym problemem podczas malowania paznokci jest to, że wszystko dookoła jest ufajdane lakierem. Skórki, środek dłoni, stół, itd...
Najgorsze są skórki, bo próbując zmyć lakier ZAWSZE dodatkowo zmywam trochę tego, co powinno na paznokciu zostać, później domalowuję i w efekcie końcowym paznokieć wygląda jakbym go obkleiła modeliną. ;(

Macie jakieś sposoby, by z tego całego zabiegu wyjść z twarzą ładnymi paznokciami?

Kiedyś gdzieś widziałam taki jakby silikon, który można nałożyć na palce, ale nie mam pojęcia jak się to zwie. Ktoś coś?

na Twoim miescu oddałabym dłonie w ręce fachowca, nałozyła hybrydkę i nie dosc ze bedzie to trwały manicure, to dotatkowo relaks dla Ciebie:)
nie musisz wszystkiegho potrafic piekna":)

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 3/5

haha mam dokładnie to samo!
jeśli chodzi o ten silikon to miałaś na myśli coś takiego? <moderacja, spam> ;)
sama zastanawiałam się nad tym cudem, jeśli faktycznie to działa to może w końcu opanowałabym malowanie paznokci :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-12 00:21 przez moderator.

Dziewczyny, nie pytam zlosliwie, ale jak wy to robicie se tak sie ubabracie ?? :-D
Mysle ze tu nie zadziala nic oprocz cwiczen, praktyka czyni mistrza;) skupienie i dokladnosc. Najwazniejsza jest pierwsza warstwa, zbieramy nadmiar z pedzelka i przy samych skorkach ale ich nie dotykajac malujemy cienka warstwe, jesli lakieru bedzie za duzo to on sam splynie na skorki. Potem jak lakier wyschnie, jeszcze raz lub 2 w zaleznosci od stopnia krycia malujemy kolejne warstwy, tez cienkie, tam gdzie zaczyna sie lakier przy skorkach, mamy juz taki wyznacznik po pierwszej warstwie. Zawsze lepiej dac 3 cienkie warstwy niz 1 lub 2 grube.

Jeśli chodzi o skórki to najlepiej je usunąć przed malowaniem i wówczas nie ma problemu. Sposoby jak malować paznokcie znajdziesz na youtubie. Najlepiej zacząć malować od środka i później pędzelkiem dosuwać do skórki.
I są takie preparaty co malujesz wokół paznokcia i później zdejmujesz po malowaniu albo też słyszałam, że zamiast tego może być taki bardzo tłusty krem.

Najlepiej obejrzyj sobie filmiki z malowaniem. Jak się często maluje to takich problemów się nie ma.

to chyba mozna wikolem dookola, klejem silikonowym zabezpieczyć skórki.

@hoohoo
O to, to, to! Dzięki :)

@dzamajka mój problem chyba polega na tym, że zawsze chcę szybko, więc walę tego lakieru... i on się tak rozleeewa... konflikt Może masz rację, że lepiej 2-3 warstwy :) Spróbuję :D

@Bellarosaa miałam kilka razy hybrydę. Ale za chwile odprysnęła. :/ Pozostałości ściągałam zwykle zębami, albo domalowywałam podobnym lakierem, wiec wyobraźcie sobie jak wyglądały moje paznokcie...

Ech. Ciężko jest być piękną :D

Praktyka czyni mistrza :)

Też zawsze miałam z tym problem,zwyczajnie nie miałam cierpliwości do malowania,robiłam to szybko i skutki były fatalne :D
Teraz bardziej się do tego przykładam,maluję częściej,nakładam 2 cienkie warstwy i jakoś te paznokcie wyglądają :)

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 4/5

ja też zauważyłam, że jak robię z większym spokojem to wychodzi lepiej i się tak nie babram. Ani palców, a czasem stołu nawet:D

Cytat
grysik

@dzamajka mój problem chyba polega na tym, że zawsze chcę szybko, więc walę tego lakieru... i on się tak rozleeewa... konflikt Może masz rację, że lepiej 2-3 warstwy :) Spróbuję :D

Sama sobie odpowiedziałaś. Szybko to nie da rady :P
Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy.
W malowaniu najważniejszy jest spokój i precyzja, a no i potem pół godzinki, żeby to wszystko na spokojnie wyschło.

Ja nakładam 2 warstwy + top coat (w przypadku np. neonowych kolorów jeszcze wcześniej baza z białego lakieru).

Jak się bawię we wzorki to i nawet 2h potrafię malować :)

Jeśli zależy Ci na trwałości (im dłużej będzie na paznokciu tym rzadziej będziesz musiała malować;))to polecam lakiery Essie - drogie ale warte swojej ceny.

Pozdrawiam

ja też mam ten problem, o ile na lewej ręce zawsze jest ok, o tyle jak maluję paznokcie na prawej to wszystko jest w lakierze :(
ja za to wynalazłam takie cudeńko:


link

niezweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

hej :)
to kwestia wprawy i ostrożności. uda się! :)

Jak skonczysz 13 lat to nie bedziesz miala tego problemu. A tak poza tym to mama pozwala malowac paznokcie?

ja nie mam takiego problemu .Może masz złe pędzelki w lakierach , albo za dużo ładujesz .

Cytat
fajneubrania
Jeśli chodzi o skórki to najlepiej je usunąć przed malowaniem i wówczas nie ma problemu. Sposoby jak malować paznokcie znajdziesz na youtubie. Najlepiej zacząć malować od środka i później pędzelkiem dosuwać do skórki.
I są takie preparaty co malujesz wokół paznokcia i później zdejmujesz po malowaniu albo też słyszałam, że zamiast tego może być taki bardzo tłusty krem.

Najlepiej obejrzyj sobie filmiki z malowaniem. Jak się często maluje to takich problemów się nie ma.
skórek sie nie wycina bo ja sie zacznie to przez cale zycie bedzesz musiała to robic, ja nie wycinam jedynie odsuwam specjalnym patyczkiem i nie mam tego problemu z wycinaniem

jest cos takiego jak zmywacz do paznokci w pisaku i jest własnie po to by zmyc sobie np, skórki

Cytat
Tildaa
to chyba mozna wikolem dookola, klejem silikonowym zabezpieczyć skórki.
czym ???ściana ło matko widzisz i nie grzmisz czego to ludzie nie wymysla a potem nie dziwota ze sa nagrody darwina



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-08 19:51 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak usuną lakier ze skórek?