Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:51:23

dobra dzięki, w poniedziałek się wybiorę....:)

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:52:48

ale u chirurka masz znieczulenie

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:54:12

Dziewczyno z własnego doświadczenia wiem, że domowe sposoby są do dupy ;/ Ponad 3 lata temu byłam chirurgicznie wycinać część paznokcia. Fakt męczyłam się ładne 6 tygodni, ale do teraz mam spokój i wiem, że mi się więcej nie powtórzy. Jak chcesz coś więcej wiedzieć, to napisz na priv, pogadamy:)

Wrastający paznokieć!?

02 sie 2009 - 13:31:43

Cytat
Miska19
Cytat
Klod
jejku i on go tak calego zrywa?
tak na znieczulenie raz tonie zdarzylo zaczac dzialac to znieczulenie i jej tak powoli zrywal to darla sie na caly szpital ze az pielegniarki z calego pietra sie zbegly!! heh
toteż dlatego mi lekarz odradził znieczulenie miejscowe. mówił, że jak bardzo, bardzo chcę, to on mi zrobi to miejscowe, ale go nie poleca, bo z doświadczenia wie, że nawet dorosłe chłopy mu na tym znieczuleniu nie wytrzymują i po prostu mdleją ;/ ;/ poza tym jak mają mocne odruchy, to machają tymi girami i krzywda się im stać może ;P
dlatego też jak pisałam wcześniej - dostałam pełną narkozę ;P bałam się okropnie, bałam się że się nie obudzę i te sprawy ;D ciągle się też dopytywałam, czy to będzie takie samo znieczulenie jak do przeszczepu serca (nie wiem skąd się mi to wzięło), ale dowiedziałam się, że tak i się wtedy jeszcze bardziej przeraziłam ;P jakieś badania mi robili wcześniej, anestezjolog pytał o 150 pierdół, no i jednak się poddałam ;p dali mi głupiego jasia, to zaczęłam im odjeżdżać, pamiętam tylko jak jechałam już na tym stole tak jak w filmach - otwierane kilkakrotnie drzwi i okrągłe lampy na suficie ;p później na sali operacyjnej pamiętam, że ktoś mi zakładał czepek na głowę, a drugi ktoś wkłuł wenflon ze znieczuleniem ogólnym (nie bolało ;p) i w tym momencie film mi się urwał ;P obudziłam się później na 'sali wytrzeźwień' i było już po wszystkim xD
ach, lubię to wspominać xD

więc osobiście polecam właśnie znieczulenie ogólne..... noo ;p

Wrastający paznokieć!?

08 sie 2009 - 17:24:26

przepraszam ale ja mialam wycinane dwa razy juz pazury u nóg - na lewym duzym palcu i na prawym tez i za kazdym razem na znieczuleniu miejscowym - fakt boli jak Ci przebijają igłą nogę ale potem nic Ci nie jest;] nic nie czujesz i to dużo daje bo znieczulenie mejscowe trzyma prawie dwa dni i nie trzeba się meczyc z bólem.... a jak dostaeniesz ogólne to nie na wiecej niz 12 h

Wrastający paznokieć!?

16 sie 2009 - 22:03:31

Ja tez mam problem z wrastającymi paznokciami.Duże paluch u stup.
Walcze z tym juz ok 6-7lat,juz sama nie pamiętam.
miałam kilkanascie razy zrywane paznokcie,a potem zakładane klamry.
zastanawiam się nad radykalnym krokiem,wogule usunąc paznkcia już na zawsze.
ALE TERAZ JEST PYTANIE? CZY MOŻNA ZAŁOŻYCI TIPSA PO CZYMŚ TAKIM CZY MUSI BYĆ PAZNOKIECI?
za każdym razem miałam usuwane paznokcie w znieczuleniu miejscowm i takie znieczulenie w moim przypadku działało tylko kilka godzin.
fakt najgorszy moment to jest jak wbijaja igłe i wpuszczają znieczulenie,potem już jest sopko.

poszukuje dobrego lekarza chrurga w Krakowie lub w okolicy(tak do 100km) który jest wstanie wyleczyc te moje paznokcie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-16 22:09 przez fiona113.

Wrastający paznokieć!?

16 sie 2009 - 22:11:58

TO NIE MUSI BYC WRASTAJACY PAZNOKIEC MIALAM TAK SAMO TYLKO ZE JA MIALAM U NOGI NIE WIEMGDZIE TOBIE SIE WRASTA BYC MOZE PRZY OBCINANIU GO POPROSTU ZAKULAS SOBIE I WTEDY TAK SAMO JEST ZE NIBY WRASTA A TO ZAKLUCIE JA MECZYLAM SIE Z TYM 1.5ROKU NIE CHCIALAM ISC DO CHIRURGA BO BALAM SIE ALE NIE MIALAM WYJSCIA ZADNYCH BUTOW NIE MOGLAM ZALOZYC NA KORECZKU BO MNIE TAK BOLALO POSZLAM DO CHIRURGA DOSTALAM ZNIECZULENIE I MI WYCZYSCIL NARAZIE MAM SPOKOJ!!! DOMOWYCH SPOSOBOW NIE MA ALE MOZE POMOZ SZARE MYDLO NA OPUCHLIZNE ZYCZE POWODZENIA

Wrastający paznokieć!?

16 sie 2009 - 22:34:54

Cytat
TOSIACZEK20
TO NIE MUSI BYC WRASTAJACY PAZNOKIEC MIALAM TAK SAMO TYLKO ZE JA MIALAM U NOGI NIE WIEMGDZIE TOBIE SIE WRASTA BYC MOZE PRZY OBCINANIU GO POPROSTU ZAKULAS SOBIE I WTEDY TAK SAMO JEST ZE NIBY WRASTA A TO ZAKLUCIE JA MECZYLAM SIE Z TYM 1.5ROKU NIE CHCIALAM ISC DO CHIRURGA BO BALAM SIE ALE NIE MIALAM WYJSCIA ZADNYCH BUTOW NIE MOGLAM ZALOZYC NA KORECZKU BO MNIE TAK BOLALO POSZLAM DO CHIRURGA DOSTALAM ZNIECZULENIE I MI WYCZYSCIL NARAZIE MAM SPOKOJ!!! DOMOWYCH SPOSOBOW NIE MA ALE MOZE POMOZ SZARE MYDLO NA OPUCHLIZNE ZYCZE POWODZENIA
mi wrastaja u nogi dwa duże paluchy.mydło nie pomaga inne domowe sposoby tez nie.
a obcinam paznokcia prawidłowo.a pozatym mi jak odrastaja po usunięciu to odrazu mi się formuja w ten sam sposub i wrastaja do nowa.
a pozatym mi dziwnie wrastaja bo ja paznokcia cuje na ccałej długości bocznych ścianek.
i czuje go na poduszce palca

Wrastający paznokieć!?

17 sie 2009 - 20:18:25

wiem jakie to uczucie tak jak pisalam czulam ze tez mi wrosl moze wybierz sie do innego chirurga bez niego sie nie obendziesz:-(

Wrastający paznokieć!?

12 lis 2010 - 22:39:51

Skontaktuj się ze specjalistami z IQ Medica, albo idź do nich na konsultacje- pracują tam sami specjaliści, na pewno dobrze ocenią czy trzeba usuwać, czy nie. Zresztą zawsze można sobie na stronie poczytać na temat tego zabiegu - na pewno cię to trochę uspokoi. Ale jednak i tak bym się upierała przy konsultacji..

Wrastający paznokieć!?

14 gru 2010 - 21:57:35

Pomysł że chirurg pomoże z wrastającym paznokciem nie jest zbyt udany. Ja właśnie u chirurga miałam zrywany paznokieć i nic nie pomogło ,nie mówiąc o bólu jak towarzyszy temu żeźnickiemu zabiegowi. Nikomu nie życzę takich wrażeń. Jedyny rozsądnym i SKUTECZNYM sposobem jest założenie klamry. Z całego serca polecam miejsce gdzie robią to bezboleśnie i w pełni profesjonalnie.
http://gabinetgrazyny.pl/

zweryfikowana
Posty: 456
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

14 gru 2010 - 22:01:23

nigdy więcej chirurgów.... rok temu ściągnęła mi paznokcia bez znieczulenia .... ;/ w tym roku znów nie miałam wyjścia wycięła mi fragment przy okazji zakaziła ropą .... :(
Polecam ugotować siemie lniane w niewielkiej ilości wody , żeby powstała papka, okładać nią palec póki gorąca :)

Wrastający paznokieć!?

14 gru 2010 - 22:22:54

wrastającego paznokcia nie da się wyleczyć ani metodami dawnymi ani maściami czy też żelami jest to dość poważne i wiem ,że boli bo miałam to po obu stronach nogi... długo leczyłam ale stwierdziłam ze to nie ma sensu poszłam do chirurga daje on zastrzyk w palca a potem nic się nie czuje poza ukłuciem wytnie pod znieczuleniem paznokcia wyczyści założy parę szwów i po problemie po zabiegu troszkę rwie palca ale idzie wytrzymać bez przesady są środki przeciw bólowe nie ma się co martwic a przyczyną wrastania paznokci jest po prostu noszenie ciasnych butów i druga nie odpowiednie obcinanie paznokcia gdyż powinno się obcinać je na prosto a nie półokrągło bo jeśli będziemy na okrągło będzie coraz głębiej wrastać aż będzie ropieć nie da się ubrać buta każde dotkniecie to mega ból i czeka chirurg.
Pozdrawiam.

zweryfikowana
Posty: 204
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

14 gru 2010 - 22:26:05

na czym w ogóle polegają wrastające włoski albo paznokcie ?? dlaczego tak się robi ?

Wrastający paznokieć!?

24 gru 2010 - 22:38:06

Mocz codziennie w korze dębu (kupisz w saszetkach w aptece), paznokieć Ci wtedy odejdzie i wyrośnie nowy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak?