Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

polecany dentysta

52 minut temu

elektryka sklep

58 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:28:29

Mam wrastajacy paznokiec juz do dawna nie chce isc z nim do chirurga bo juz byłam 2 lata temu i mnie bardzo bolało;[
jak sie go pozbyc?
znacie jakies domowe metody??
Wszystko tylko nie Chirurg!!!!

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:29:32

nie rozumie?? nie obciinałas ich że ci wrastają????

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:30:23

Wsadź we wrzątek..mi pomogło.

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:31:57

chyba nie ma sposobów domowych na to :/ nie masz wyboru musisz pójść do chirurga... mój brat miał 2 razy ściągany paznokieć miał znieczulenie i jakoś przeżył

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:32:06

Cytat
edysia11
Wsadź we wrzątek..mi pomogło.


Nie chciałabym widzieć po tym Twojej ręki;] Najdurniejszy sposób o jakim słyszałam;]

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:32:16

zrobic sobie tipsy. Ja zrobilam troche tanszym kosztem pod paznokiec podkladalam kawaleczek wacika odrósł i juz jest dobrze

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:33:29

Cytat
sweetie-kittie
Cytat
edysia11
Wsadź we wrzątek..mi pomogło.


Nie chciałabym widzieć po tym Twojej ręki;] Najdurniejszy sposób o jakim słyszałam;]

Podpytaj babci swojej jak się takie rzeczy kiedyś likwidowało. Ja miałam taki paznokiec u nogi. Kilka razy zanurzyłam go we wrzątku i przestał wrastać...

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:34:07

Ja miałam to samo , było źle, bardzo źle. Cały palec spuchnięty aż ropiał w tym miejscu .
Nie dałabym rady sama go wyciąc to chirurg. tak sie bałam, siedze sobie lekarz czyms mi go zamroził ja zamykam oczy a on mówi do mnie "no już" . Ja taki zonk , nawet nie wiedziałam kiedy zaczął .
Byłaś u chirurga i cie bolało ? to nie wiem co to za chirurg był

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 21:43:09

ja mam ten sam problem, moj chlopak, bratowa też to mieli i byli u chirurga też nie wspominaja tej wizyty milo:/ dlatego ja mam nadzieje ze jakos minie:/

zweryfikowana
Posty: 678
Ostrzeżenia: 2/5

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 21:44:55

idz do kosmetyczki ja tez tak mialam 20 sekund i po bolu spokoj na dluzszy czas , kosmetyczka za darmo mi zrobila taki maly zabieg

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 16:53:16

Pewnie że idź do pedikiurzystki, najlepiej takiej która zajmuje się pedicurem leczniczym. Jest kilka sposobów na wrastające paznokcie:
1 systematyczne podcinanie takiego paznokcia (tylko ten wrastający fragment się podcina) i ewentualnie tamponada (taki mały opatrunek w wale paznokciowym
2 klamra lub rurka na wrastający paznokcieć
2 cienka warstwa akrylu, który minimalnie unosi płytkę paznokcia
ale ciężko powiedzieć nie widząc paznokcia.
Co do chirurgów to mam nienajlepsze opinie najchętniej zrywają taki paznokieć a to żadna pomoc bo na ogół tak samo odrasta tyle że od 9 miesięcy do roku jest spokój.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-05 16:53 przez kacheta.

zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 16:58:06

Kup taki preparat z sholla bardzo pomaga ok 20zl poszukaj na necie! i nie trzeba chirurga :)

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 16:59:40

ja tez to mialam, mi sie zrobilo od tego ze obcinałam paznokcie na okraglo. Do goracej wody wsyp troche sody oczyszczonej i mocz w niej palca az paznokiec nie zmieknie, pozniej pod woda delikatnie podwazaj go pielniczkiem :) mi pomoglo :)

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 17:05:22

Ja byłam 2 razy u chirurga i przeżyłam.
Miałam wrastający paznokieć u stopy- duży palec prawej stopy dokładnie.
Pocierpieć, potem dobrze o to dbać i problem z głowy.

Ewentualnie możesz iść do kosmetyczki i założy Ci ona specjalną klamrę, ale moim zdaniem cena nieadekwatna do efektu- często klamra nic nie daje, a pieniądze wyrzucone są w błoto...

Ja miałam u chirurga 2 zabiegi:
Pierwszy raz wyciął mi 1/3 paznokcia ze skórą wokół.
Za drugim razem zrobił tylko bez znieczulenia taki "myk": wyciął w środku paznokcia okienko (normalnie wyciął kwadracik na środku paznokcia)- przez to paznokieć się odkształcić i przestał tak wrastać.

Jasne, zawsze trzeba będzie o niego bardziej zadbać, dokładniej i ostrożniej przycinać, ale grunt to zdrowie.
Wrastający paznokieć... wiem, jaki to ból.

A, właśnie! Żeby "pokazać", jak uciążliwe jest to zjawisko podam przykład; moja ciocia miała robione zabiegi aż 15 razy! 7 razy na lewej stopy, 8 na prawej. Klamry w jej przypadku nie dały ŻADNEGO, żadnego efektu.

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 17:34:13

Klamry zakłada się niezwykle rzadko, a i te są różne więc trzeba wiedzieć czy metalowa czy plastikowa. Czasami zdaża się też tak że pacjent z klamra odczuwa tak duży dyskomfort że po kilku dniach trzeba ją zdjąć. Najlepiej odmocz dobrze stopę w wodzie z mydłem i cążkami spróbuj wyciąg ten fragment paznokcia który wrasta. Albo kup specjalnie profilowany pilnik do wrastających paznokci i podpiłowywuj go wtedy kiedy uznasz to za konieczne. Gdyby jednak coś Ci poszło nie tak i zobaczysz że np. wał okołopaznokciowy napuchł, zaczerwienił się itp. kup w aptece rivanol i przez 2-3 dni mocz w nim stopę a potem do kosmetyczki .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TIPSY...