Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Zapalenie pęcherza

23 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja preferuję paznokcie żelowe, lecz bardzo one niszczą paznokcie. Po ponad półrocznym przedłużaniu żelowych paznokci gdy je zdjęłam to płytka paznokcia była bardzo zniszczona i taka dziwnie miękka ;(
Od tamtej pory na tak długo nie zakładam paznokci żelowych.
Tylko okazyjnie je sobie robię (na mniej więcej 2-3 tyg.), wtedy płytka paznokcia jest zniszczona ale nie tak jak po pół roku.

żele strasznie niszczą paznokcie. Robiłam je sobie wielokrotnie (u kosmetyczki) u mnie kosztują 70 zł, dolanie bez zmiany wzoru 30 zł. Właśnie również obgryzałam nałogowo paznokcie, dlatego postanowiłam wydać trochę kasy, ale mieć ładne paznokcie. Powiem Ci, że po zdjęciu (po 2 msc, po 2 dolaniach:)) moja pazokcie były w stanie krytycznym, że tak powiem. :) Jednakże tak cieszyłam się ich długością, że nie pytaj:) Do dziś nie powróciłam do nałogu i mam nadzieję, że nie powrócę. :) Jeśli masz trochę talentu plastycznego i dużo cierpliwości, poogładaj filmiki na YT i do dzieła. :)

zweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 3/5

Cytat
Nikaguar
nie oszukujmy się to niszczy paznokcie..
Nie ma to jak naturalne zadbane paznokcie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-16 23:20 przez anula_as.

zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

wygląda ładnie, ale paznokcie wcale nie będą silniejsze po uziemieniu pod żelem.

myślę że żele to dobra sprawa jak na wakacje, zero odprysków , domalowywania paznokci co 2 dni - szczególnie jak jesteśmy nad jeziorem czy morzem itd. w sumie hybryda też nie jest taka zła... ale tipsy - zgrozo, nigdy nigdy nigdy ;)

zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

Znacie się widzę wybitnie. Wszystko co zostanie zrobione profesjonalnie, nie zrobi Wam krzywdy. Jeżeli nie będziecie ściągać przedłużanych paznokci/hybryd "ręcznie" tudzież zębami to nic złego im się nie stanie. Zdejmujemy paznokcie acetonem kiedy mamy już widoczny odrost a nie chcemy go uzupełniać, delikatnie matowimy, nakładamy odżywkę i nikt nigdy się nie zorientuje, że cokolwiek na nich było a paznokcie będą w normalnym stanie. Poza tym trudno mówić o kondycji czegoś co tak naprawdę jest martwe - widoczna część paznokcia to wytwór macierzy, który jest martwy :P Jeżeli Macie problemy z pazurkami, łamią się, rozdwajają czy pękają - trzeba wcierać odżywki, albo oliwę z oliwek (bardzo fajna rzecz:) w macierz, czyli przy samym począteczku paznokcia, tam skąd również wyrastają niesforne skórki.

Cytat
kamilkaa21
myślę że żele to dobra sprawa jak na wakacje, zero odprysków , domalowywania paznokci co 2 dni - szczególnie jak jesteśmy nad jeziorem czy morzem itd. w sumie hybryda też nie jest taka zła... ale tipsy - zgrozo, nigdy nigdy nigdy ;)

Kochana coś pokręciłaś :) Żele i akryle to metoda przedłużania paznokci, tipsy czy szablony to dwie formy budowania paznokcia. Tipsów używają przeważnie początkujące manicurzystki, albo można ich użyć też kiedy paznokieć jest obgryziony/łamany jednym słowem za krótki by podłożyć szablon. Dobrze i profesjonalne założone przedłużenia nie dają sztucznego efektu :) A to o czym myślisz pisząc żel to najprawdopodobniej lakier żelowy kolorowy czyli hybryda ;-) Hybrydę nakładamy jak jesteśmy zadowolone z długości paznokci i chcemy im nadać trwały kolor, który jest znacznie wytrzymalszy od tradycyjnego lakieru do paznokci :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-31 01:32 przez wilczek_jagody.

Cytat
wilczek_jagody
Znacie się widzę wybitnie. Wszystko co zostanie zrobione profesjonalnie, nie zrobi Wam krzywdy.

Tu się zgadzam jak najbardziej :) Nawet dziewczyny które nie robiły żadnych kursów potrafią zrobić takie pazurki, że będą jak ta lala i za 30 zł. Ale to trzeba chcieć i próbować tyle razy aż wyjdą świetnie, a nie robota na odwal się. Po prostu trening czyni mistrza :D

Cytat
wilczek_jagody
Cytat
kamilkaa21
myślę że żele to dobra sprawa jak na wakacje, zero odprysków , domalowywania paznokci co 2 dni - szczególnie jak jesteśmy nad jeziorem czy morzem itd. w sumie hybryda też nie jest taka zła... ale tipsy - zgrozo, nigdy nigdy nigdy ;)

A to o czym myślisz pisząc żel to najprawdopodobniej lakier żelowy kolorowy czyli hybryda ;-) Hybrydę nakładamy jak jesteśmy zadowolone z długości paznokci i chcemy im nadać trwały kolor, który jest znacznie wytrzymalszy od tradycyjnego lakieru do paznokci :)

Nie nie ;) Pisząc żel miałam na myśli kolorowe żele dosłownie a nie hybryda bo hybryda to jest jak lakier jak dla mnie, który utrzymuje się na 2 tyg. max 3 tyg. Poza tym żel też można nałożyć na naturalną płytkę paznokcia tak jak hybrydę :) A tipsy to tipsy - sztuczne paznokcie, ja ich nie uznaję bo ich po prostu nie lubię. Może złe podejście trochę mam ale wolę naturalną płytkę paznokcia i czasem na formę zrobić jak któryś jest złamany ;)

zweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

od pół roku robie hybrydę. nie zamienie tego na nic innego ;)
zmieniam co 3-4 tygodnie w zależności jak szybko rosną Ci pazurki, nie niszczą jak żele a wyglądają mega ! no i są nie drogie. zwróć też uwagę jakimi by Ci robiła ja preferuje shellac ;)

problem rozwiązany.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-15 19:43 przez kamilkaa21.

Nie polecam tipsów. Robiłam sobie je raz w życiu na ślub. Było to dwa lata temu, a ja wciąż ma uszkodzoną płytkę. Jak maluję paznokcie, to widać jakby "pofalowaną", nierówną strukturę paznokcia. Wciąż wyglądają bardzo źle...

Ja robiłam 2 lata u kosmetyczki początkowo tipsy bo też miałam ten sam problem co Ty :) z czasem kiedy moje już urosły to hybryda + żel. Za taki zabieg płaciłam 60 zł i powtarzałam co 3-4 tyg byłam bardzo zadowolona bo wiadomo jak paznokcie zrobione to i ręka ładna. Koszmar zaczął się ostatnio kiedy zwichnęłam rękę musiałam ściągnąć i spiłować na równo z opuszkami bo strasznie się łamały... Tak jak wspomniało wiele dziewczyn lepiej zainwestować w utwardzacz i jakieś odżywki :D

Ja robię juz z kilka lat najpierw u kosmetyczki wszystkie przedłużyłam na formę bez doklejanie sztucznych pózniej nauczyłam sie sama zdań filozofia w sumie tylko trzeba wyćwiczyć dwie ręce sobie samej jest trudniej zrobić niż komuś ;) teraz juz mam swoje naturalne zalane żelem ale jak jakiś sie połamie to przedłużam żelem cena u kosmetyczki dobrej 90 zł ;) polecam paznokcie dopełniać co 3 tygodnie i obgryzanie minie ;)

do wszystkich dziewczyn które miały tipsy itp, ja nosze od kilku lat, nie miałam nałożonych może z 4 miesiące (2 przed porodem i 2 po porodzie). Na poczatku sie łamały i wogole były słabe ale nigdy nie żałowałam paznokci, w ciazy zaczelam brac witaminy i mialam tak twarde i grube i ladne ze az bolaly mnie, do dzis nosze, biore witaminy i mam twarde ;) pozdrawiam ;)

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

Teraz to już hybrydowy lakier na naturalnych, kilka lat temu preferowałam żelowe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Manicure - zarobek