Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

55 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Fajny wątek. A możecie wyjaśnić co tak w tipsach niszczy paznokcie? Te kleje czy co?
Zresztą powiem Wam szczerze, że te tipsiory to mi się z tandetą kojarzą, ale może nie widziałam ładnych

tipsy niszczą paznikcie, miałam raz i więcej nie chcę. moze i ladnie to wygląda, ale pozniej paznokcie mialam jak papier :/ i się zaczely rozdwajac :( masakra jakas, nigdy wiecej tego dziadostwa :(

Nie, tipsom i sztucznym paznokciom mówię zdecydowane nie! Ani to ładne, ani wygodne, ani zdrowe dla pazurków! Dziewczyno, weź się w garść i nie pchaj pauchów do buzi i od razu Ci przejdzie. Nie wierzę w jakieś nerwowe podłoża itp - dla mnie to po prostu nawyk, który trzeba zwalczać świadomie a nie sztucznymi tandetnymi pazurami...

Nie no te tipsy nie są takie złe, straszne i niszczące tak mi sie wydaje. Miałam kilka razy i było po zdjęciu okej ale ja w sumie miałam takie wiecie, plastiki z kosmetycznego :) Ale było okej, trzeba tylko opiłować i unikać cyrkonii iświecidełek. Ale w sumie nie jestem specjalistą...

Cytat
kopytkowa
Nie no te tipsy nie są takie złe, straszne i niszczące tak mi sie wydaje. Miałam kilka razy i było po zdjęciu okej ale ja w sumie miałam takie wiecie, plastiki z kosmetycznego :) Ale było okej, trzeba tylko opiłować i unikać cyrkonii iświecidełek.
Nie zgadzam się! Paznokcie są okropnie zniszczone i niestety, ale wcale nie wyglądają super extra... :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-29 12:23 przez luliviton.

Cytat
luliviton
Cytat
kopytkowa
Nie no te tipsy nie są takie złe, straszne i niszczące tak mi sie wydaje. Miałam kilka razy i było po zdjęciu okej ale ja w sumie miałam takie wiecie, plastiki z kosmetycznego :) Ale było okej, trzeba tylko opiłować i unikać cyrkonii iświecidełek.
Nie zgadzam się! Paznokcie są okropnie zniszczone i niestety, ale wcale nie wyglądają super extra... :)

Dokładnie!

Cytat
pijaczka
Nie, tipsom i sztucznym paznokciom mówię zdecydowane nie! Ani to ładne, ani wygodne, ani zdrowe dla pazurków! Dziewczyno, weź się w garść i nie pchaj pauchów do buzi i od razu Ci przejdzie. Nie wierzę w jakieś nerwowe podłoża itp - dla mnie to po prostu nawyk, który trzeba zwalczać świadomie a nie sztucznymi tandetnymi pazurami...

Przykro mi, ale nie wiesz o czym piszesz..obgryzanie jest nawykiem i owszem, ale to wszystko ma podłoże nerwicowe..niestety w sytuacjach stresowych niektóre bardzo wrażliwe osoby reagują w ten sposób..jest to ciężkie do wytępienia..sama zmagam się cały czas z tym nawykiem..już jestem z siebie zadowolona, ale przychodzi jakiś kryzys i nawet nie wiadomo kiedy znowu to robię ..przykre..i tylko z zazdrością patrze na kobiety z pięknymi dłońmi..o takich zawsze marzyłam..w moim wypadku tipsy pomagały..jak je miałam to noe gryzłam i skórek też nie..ale jak tylko zdjęłam..masakra..miałam żelowe i tak nie zniszczyły jak akryle które też miała..załóż sobie żelowe może tobie podpasują..a i tak nie zniszczą ci bardziej pazurów niż obgryzanie..

kup sobie orzeszki, lizaka, gumy , słonecznik...pomaluj paznokcie takim specjalnym gorzkim lakierem, pomaga też jakaś biżuteria którą można dotykać ustami zawsze w tedy gdy chcesz gryźć paznokcie...nie rób sobie sztucznych , to skraca plytke i bardzo ją niszczy, do tego takie paznokcie też trzeba pielęgnować i o nie dbać w tym czasie 3 tyg od wizyty u kosmetyczki, ODRADZAM -SZTUCZNE PAZNOKCIE NIE SĄ ŁADNE I MODNE !!!

Ja robiłam kiedyś tipsy przez parę lat. Teraz już mi się nie podobają bo wyszły z mody. Ale jak masz problem obgryzania, to najpierw zrób tipsy, potem jak już twoje pazurki podrosną to wypełniaj żelem, żeby mieć cały czas żelowe. Po paru miesiącach spiłuj żel i masz piękne paznokcie :)
W między czasie radzę zażywać jakieś tabletki na paznokcie.

Sama mam ten problem. Ale nawet jak maluję normalnym lakierem to jest nieźle, zrób sobie jakiś ładny wzorek to może będzie Ci bardziej szkoda :) Co do tych niedobrych lakierów to mi się kiedyś skończył i pomalowałam bezbarwnym lakierem i pokropiłam sokiem z cytryny, potem się mało nie porzygałam jak przez przypadek polizałam xd

Nie wiem od kiedy przedłużone paznokcie skracają płytkę ale spoko... ja sama sobie przedłużam i płytkę mam o wiele dłuższą niż na początku bo aż do samego opuszka palca. Co do paznokci pod spodem są w bardzo dobrym stanie. Jeśli trafisz na osobę która zrobi ci to FACHOWO nie zniszczy ci to jakoś mocno płytki. Paznokieć ma ok. 150 warstw a my robiąc paznokcie np. żelowe spiłowujemy jedynie max 3 warstwy więc same powiedzcie czy to dużo... do przedłużenia paznokci płytkę trzeba TYLKO zmatowić...

Cytat
sara290110
Cytat
pijaczka
Nie, tipsom i sztucznym paznokciom mówię zdecydowane nie! Ani to ładne, ani wygodne, ani zdrowe dla pazurków! Dziewczyno, weź się w garść i nie pchaj pauchów do buzi i od razu Ci przejdzie. Nie wierzę w jakieś nerwowe podłoża itp - dla mnie to po prostu nawyk, który trzeba zwalczać świadomie a nie sztucznymi tandetnymi pazurami...

Przykro mi, ale nie wiesz o czym piszesz..obgryzanie jest nawykiem i owszem, ale to wszystko ma podłoże nerwicowe..niestety w sytuacjach stresowych niektóre bardzo wrażliwe osoby reagują w ten sposób..jest to ciężkie do wytępienia..sama zmagam się cały czas z tym nawykiem..już jestem z siebie zadowolona, ale przychodzi jakiś kryzys i nawet nie wiadomo kiedy znowu to robię ..przykre..i tylko z zazdrością patrze na kobiety z pięknymi dłońmi..o takich zawsze marzyłam..w moim wypadku tipsy pomagały..jak je miałam to noe gryzłam i skórek też nie..ale jak tylko zdjęłam..masakra..miałam żelowe i tak nie zniszczyły jak akryle które też miała..załóż sobie żelowe może tobie podpasują..a i tak nie zniszczą ci bardziej pazurów niż obgryzanie..

Nawyk to można mieć z papierosami. To jest odruch, którego trzeba być świadomym i po prostu go nie robić. Wszystko leży w Waszej psychice i nie doszukiwałabym się tutaj jakiś głębokich problemów. To tak jak strzelanie z kostek - taki sam durny i zwykły nawyk. Jak się stresujesz, to ten stres zwalczaj, ale nie zwalaj obgryzania.

Cytat
netka_an
Cytat
Nikaguar
nie oszukujmy się to niszczy paznokcie..

a powiedz co dokładnie niszczy, skoro sie tak dobrze znasz:)
Też jestem ciekawa :)
Każda mówi - niszczy niszczy ,a same nie wiedzą co.
Nie rozumiem czemu uważacie że akryl na naturalnych płytkach bardziej niszczy niż nakładanie np lakieru.

Ja lubie akryl. Kiedyś obryzgałam. Przy tipsach sie nie obgryza, a przynajmniej ja nie obryzgałam.

Tipsy wcale nie muszą wyglądać sztucznie - to tak jakbyście twierdziły np.że każdy odcień rózu to tandeta. Głupota. Nie za długie, lekko zaokrąglone, pomalowane na naturalny kolor tipsy wcale nie wyglądają tandetnie.


Rady typu - przestań obryzgać postaw na naturalne... nie zawsze są takie proste, kiedyś się uparłam nie obryzgałam 11 miesięcy(czas bez tipsów) - jaki efekt ? Moje paznokcie dalej sie łamały w połowie, dalej rozdwajały mimo odzywek i witamin. Macie jakieś kolejne super rady ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-22 15:21 przez -potui.

Tipsy to bezguście, nie ma nic gorszego

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

frezarka